» Wieści » Uaktualnienie zasad 4E (III 2010)

Uaktualnienie zasad 4E (III 2010)

02-03-2010 22:56 | Krystian 'Bajer' Bajerski

Uaktualnienie zasad 4E (III 2010)
Wizardzi wzięli sobie jak widać do serca postulaty fanów i utrzymują swój regularny cykl wydawania poprawek oraz wyjaśnień do zasad i mechaniki 4. edycji systemu Dungeons & Dragons.

Zmiany ucieszą z pewnością osoby, które irytował fakt, iż w prawie dwa lata po wydaniu podręczników podstawowych, nadal znaleźć w nich można było dość poważne błędy, czyniące rozgrywkę mało zbalansowaną. W końcu poprawiono moc kapłana Righteous Brand, która zapewnia teraz +3 premii do ataku dla sojusznika. Osłabiono Seal of Binding, która umożliwiała zabicie potwora solo bez większych problemów. Zmieniono także kontrowersyjne Orb of Imposition czarodzieja. Teraz kara dotyczy tylko następnego rzutu obronnego ofiary. Na celownik dostał się także m.in. Blood Mage.

Z pozostałych zmian z innych podręczników ucierpiały atuty Expertise, które teraz zapewniają "feat bonus". Potion of Clarity jest teraz mocą Daily, a Hide Armor Expertise zapewnia teraz tylko premię +2 do klasy pancerza bez względu na zręczność czy inteligencję postaci.

Wszystkie poprawki znaleźć można na stronie WotC.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: Wizards of the Coast | Errata


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.