» Wieści » Tiamat - tworzenie map bitewnych

Tiamat - tworzenie map bitewnych

22-02-2010 15:45 | Krystian 'Bajer' Bajerski

Tiamat - tworzenie map bitewnych
Tiamat the Tile Mapper to nowa wersja e-Adventure Tile Mapper, programu który umożliwiał tworzenie map bitewnych przy użyciu płytek wydanych przez Skeleton Keys.

Program uzyskał nowy interfejs, ale największą innowacją jest uczynienie go po części bezpłatnym w użytkowaniu. Zapłacić będzie trzeba jedynie w momencie eksportowania stworzonej mapy.

Baza programu zawiera ponad trzy tysiące elementów i daje ogromne możliwości edytorskie. Na stronie informacyjnej znaleźć można krótki filmik ukazujący możliwości programu.
Źródło: RPG Objects
Tagi: Tiamat the Tile Mapper | e-Adventure Tile Mapper | Skeleton Keys | d20


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Krackus
   
Ocena:
0
Wygląda całkiem fajnie ale jednak nieco mija się z moimi wymaganiami. Najwyraźniej jest to program to przygotowywania map bitewnych z gotowych klocków jak dobrze rozumiem. Całkiem fajny pomysł ale tak naprawdę wątpię, żeby z gotowych elementów dało się stworzyć wszystko na co się ma ochotę. Program wydaje się zwyczajnie lekko ograniczony, po prostu składamy mapkę z klocków i nap prezentacji nie widać było właściwie nic innego. No i trzeba płacić jeśli chce się taką mapę wykorzystać (jak rozumiem drukowanie jest równoznaczne z exportowaniem, być może nawet zapis? trochę to dla mnie niejasne)

Dużo bardziej bym się ucieszył jakby ktoś wypuścił porządnego patcha do AutoRealm, którego obecnie używam najlepiej z dużą ilością nowych znaczników i lepszą możliwością ich dostosowania do własnych potrzeb.
23-02-2010 12:03
sir_xeno
   
Ocena:
0
Na filmiku widać, że to aplikacja webowa. Zapisywanie będzie możliwe raczej tylko w chmurze, jak np w google documents. Więc do wydrukowania będziesz musiał ściągnąć mapę wyeksportowaną do pdf.
23-02-2010 17:26
shambler
   
Ocena:
0
zawsze zostaje print-screen i późniejsze sklejanie... ale to naprawdę dla desperatów, ja wole mapy rysować ręcznie...
02-03-2010 09:21
Bajer
   
Ocena:
0
Z tego co mówili twórcy, płaci się za pojedyncze wykorzystane płytki, a nie za całe zestawy. Drugim wyjściem jest po prostu nabycie płytek Skeleton Keys i robienie print screen, żeby wiedzieć jak potem ułożyć z nich mapkę na sesji.
02-03-2010 22:58

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.