» O D&D i d20 » Pozostałe materiały » Srebrne Marchie - Rozszerzenie Sieciowe

Srebrne Marchie - Rozszerzenie Sieciowe


wersja do druku

Więcej Marchii

Redakcja: Cahir, iron_master, Zsu-Et-Am

Srebrne Marchie - Rozszerzenie Sieciowe

Poniższy tekst stanowi tłumaczenie oryginalnego artykułu autorstwa Seana K. Reynoldsa, pochodzącego ze strony Wizards of the Coast. Został przetłumaczony przez redaktorów serwisu za pozwoleniem wydawnictwa ISA.

Suplement Srebrne Marchie ukazał się jeszcze przed publikacją D&D wer. 3.5. Z tego też powodu przeznaczone doń Rozszerzenie Sieciowe korzysta z zasad i terminologii polskiego wydania ed. 3.0.

Redakcja strony nie zapomniała jednak o tych, którzy rozpoczęli swoją przygodę z
Dungeons & Dragons od edycji 3.5 bądź też zrezygnowali ze starszej wersji systemu na rzecz jego poprawionej i rozszerzonej wersji. To właśnie z myślą o nich przygotowaliśmy konwersję statystyk występujących w tym Rozszerzeniu Sieciowym.

Zamieszkane przez orków i dziwne potwory, borykające się z ochroną granic i ugruntowaniem narodowej tożsamości, Srebrne Marchie są miejscem, w którym niebezpieczeństwo jest zawsze blisko, a zmyślna magia zawsze potrzebna. To Rozszerzenie Sieciowe, opracowane przez Seana K. Reynoldsa, jednego z autorów tworzących Zapomniane Krainy, oferuje 18 nowych magicznych przedmiotów i czarów do Twojej kampanii. Niektóre z nich są używane przez lud Srebrnych Marchii, podczas gdy inne zaginęły dawno temu lub zostały zapomniane.

W ramach dodatku prezentujemy siedlisko Ponurego Światła, behira z Zimnej Doliny słynącego zajadłością i przemyślnością. Wszystkie materiały są gotowe do wykorzystania w Twojej grze z wykorzystaniem Srebrnych Marchii, suplementu opracowanego przez Eda Greenwooda i Jasona Carla.

Pobierz Rozszerzenie Sieciowe wraz z konwersją statystyk (PDF/ZIP, 9 stron) i poznaj sekrety Srebrnych Marchii.

Autor: Sean K. Reynolds
Tłumaczenie: Piotr 'Cahir' Wiankowski
Konwersja statystyk: Adam 'iron_master' Janik
Redakcja: Adam 'iron_master' Janik i Mateusz 'Zsu-Et-Am' Kominiarczuk

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Srebrne Marchie
Lepiej weź ze sobą mapę

Komentarze


Voaraghamanthar
   
Ocena:
0
Świetny dodatek i wspaniała robota tłumaczy! Wielkie dzięki. Tak trzymajcie.

Mam pytanie. Ktoś może wie, czy nie jest to ten sam behir który pojawia sie w I części trylogi Ostatni Mythal? Chyba zbyt dużo zbiegów okoliczności. Położenie siedziby w tym samym miejscu, w obu przypadkach jest to wąwóz, a imie też jakoś podobnie brzmiało. Z góry dzięki za odpowiedź.
08-01-2008 22:39
little_diner
   
Ocena:
0
Praca ciekawa, ale już na pierwszej stronie "Więcej Marchii" jest błąd. Nie mam czasu na sprawdzanie mechaniczne całej pracy, ale chyba kolczuga królowej jednorożców nie powinna obdarzac negatywnym poziomem postaci nie-złej.
Ale to na pewno tylko przypadkowy błąd i jestem pewien że reszta pracy stoi na równie wysokim poziomie co poprzednie rozszerzenia. Gratuluję!
08-01-2008 23:07
~Zireael

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mnie się zdaje że tak było w oryginale...
10-01-2008 08:35
iron_master
   
Ocena:
0
@Voaraghamanthar
Postaramy się :-)
Odnośnie behira - tak to ten, tyle, że w książce Opuszczony Dom występuje pod oryginalną nazwą Grimlight. Tutaj zastosowaliśmy spolszczenie tej nazwy.
Zbiegi okoliczności to chleb powszedni powieści do FR - jakby nie patrzeć mają one reklamować w jakiś sposób grę, a wydarzenia umiejscowione w miejscach znanych z podręczników w pewien sposób to realizują.

@little_diner
Fakt, drobny błąd, powinno nadawać negatywny poziom postaciom, które nie są dobre. W najbliższym czasie postaramy się to naprawić ;-)
10-01-2008 17:07
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Dlaczego do 3.5 som u gury?
10-01-2008 22:04
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Ponieważ "W" jest dalej niż "S", a w archiwum układ jest zgodny z alfabetem.. Nie ma to znaczenia - po rozpakowaniu plików widzisz przecież po nazwach, co zawierają.
11-01-2008 12:54
M.S.
    Format pliku
Ocena:
0
Dlaczego nie możecie dawać normalnych PDF-ów? Gdybyście tak robili, wtedy każdy odczytałby je, a tak połowę plików ostatnio opublikowanych na tej stronie nie mogę otworzyć z powodów technicznych.
13-01-2008 18:19
iron_master
    M.S
Ocena:
0
Co rozumiesz poprzez "normalnego" PDFa? Chodzi o skompresowaną formę .zip? AFAIK da się to otworzyć w Windowsie, bez specjalnego programu.

Chociaż... pomyślimy nad wrzuceniem PDFów również bezpośrednio otwieranych w przeglądarce.
13-01-2008 19:40
M.S.
    iron_master
Ocena:
0
Chodzi mi o takie, które kończą się skrótem pdf. Jak wszystke starsze pliki, wrzucone na stronę jeszcze za Rebounda.
13-01-2008 20:03
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Zazwyczaj wrzucamy pliki na stronie w formacie PDF, jednak czasem - gdy są one zbyt duże, by zamieścić je na serwerze, lub gdy jest ich kilka i chcemy, by można było pobrać je razem - wygodniej jest je spakować. Wówczas stosujemy archiwa RAR lub ZIP (tak jak np. Wizards of the Coast). Te pierwsze można rozpakować za pomocą darmowego programu, te drugie - nawet bez tego. Spróbujemy to obejść, ale nic nie obiecuję.
13-01-2008 20:53

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.