» Wieści » Spór WotC i Gale Force 9

Spór WotC i Gale Force 9

22-11-2020 03:20 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Spór WotC i Gale Force 9

Serwis ENWorld poinformował o pozwie, jaki firma Gale Force 9 wystosowała wobec wydawnictwa Wizards of the Coast w związku z planami przedterminowego zakończenia współpracy i zamieszaniem dotyczącym licencji.

Według dostępnych informacji wydawca Dungeons & Dragons planował zakończyć współpracę z GF9 na rok przed upływem umownych terminów, a po usłyszeniu odmowy zapowiedział wstrzymanie akceptacji dla jakichkolwiek produktów licencyjnych powołując się na poważne problemy trapiące niektóre obcojęzyczne wydania D&D 5E. Według szefa GF9, Jeana-Paula Brisigotti, przed wejściem na drogę sądową jego firma przez pół roku próbowała znaleźć sposób na polubowne załatwienie sprawy.

Z polskiej perspektywy sytuacja jest istotna z powodu nadzoru jaki Gale Force 9 pełni nad tłumaczeniami piątej edycji Lochów i Smoków, w tym także polskim wydaniem. Zgodnie z komentarzem Macieja Jesionowskiego z Rebela (przytaczanym przez fanpage Daily Kraken) zaistniała sytuacja na pewno wpłynie na opóźnienie premier zapowiedzianych do tej pory podręczników, ale firma nie zamierza rezygnować z wydawania D&D 5E PL.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Warto zaznaczyć, że to już drugi spór sądowy skierowany w ostatnim czasie przeciwko Czarodziejom z Wybrzeża. Kilka tygodni temu wydawca został pozwany przez Margaret Weis i Tracy'ego Hickmana (najbardziej znanych autorów Smoczej Lancy) między innymi w związku zerwaniem kontraktu na nową powieść.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: ENWorld
Tagi: D&D | D&D 5E | D&D 5E PL | Dungeons & Dragons | Gale Force 9 | Rebel | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.