» Wieści » Ryan Dancey o D&D 4 ed. i nie tylko

Ryan Dancey o D&D 4 ed. i nie tylko

|

Ryan Dancey o D&D 4 ed. i nie tylko
Ryan Dancey - człowiek blisko związany z Open Gaming Foundation (organizacją wspierającą i promującą OGL) - wypowiedział się na jednej z list dyskusyjnych OGF na temat możliwej przyszłości D&D i OGL.

Dancey stwierdził m.in., że edycja 3.5 prędzej czy później na pewno "zginie rynkowo" oraz, że - jego zdaniem - 4. edycja prawdopodobnie wyjdzie wszystkim producentom na dobre. Zaznaczył też jednakże, że wycofanie się z SRD przez Wizards of the Coast byłoby dla nich pewnikiem bardzo niekorzystne i mogłoby zaowocować wysypem gier bazujących na podobnym pomyśle, które szybko zniszczyłyby nową edycję D&D

O edycji 4. wiadomo na razie tylko tyle, że ma klaść większy nacisk na użycie figurek.

Całość wypowiedzi Ryana Dancey'a znajduje się pod adresem www.enworld.org, a konkretnie w części zawierającej wieści z 10 sierpnia.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: EN World

Komentarze


Seji
    Deckard...
Ocena:
0
LOL :)
12-08-2006 14:00
E$
    Heh
Ocena:
0
I weź tu teraz w SW d20 wpleć bitwę kosmiczną do scenariusza ;)

12-08-2006 14:42
Deckard
    @ E$
Ocena:
0
Wiesz, akurat w wypadku SW d20 nacisk na rozgrywanie potyczek z zastosowaniem pojazdów i statków na siatce z użyciem figurek/żetonów (i przy jednoczesnym sfocusowaniu mechaniki na takie działanie) i tak było standardem. Kłopoty będą, gdy WotC połapie się, iż w toku starć mieszanych, gdzie obok landspeederów i rzeczonego AT-AT pojawi się X-Wing z Starship Battles, skale nijak nie pasują ;)

Heh - Eberron też się nie uratuje - "rozegraj mrożącą krew w żyłach potyczkę o Wiszące Wieże Arcanix. Pegazy vs Harpie - kup najnowszy setpack. Szukaj w dobrych sklepach..."
12-08-2006 16:40
~Ociek

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
hmmm właściwie nie wiem na co kupować figurki ja polecam robienie żetonów na bazie samoprzylepnych filcowych podkładek dostępnych w każdym sklepie z art. remontowymi... u nas się sprawdza od lat. potem tylko używamy RPTools'a do towrzenia tokeników i hyc potworek gotowy i nie ma problemów z brakiem jakiejkolwiek figurki bo DM przygotowywuje się pod każdą sesję... po pewnym czasie masz taką kolekcję że masakra

ps: 9 podkładek 2,5cm kosztuje zdaje się 7pln czy jakoś tak
10-06-2008 14:43

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.