» O D&D i d20 » Pozostałe materiały » Rozszerzona inspiracja

Rozszerzona inspiracja


wersja do druku

Zasada domowa do D&D 5E

Redakcja: Kamil 'Kamulec' Chmiel, Tomasz 'Radnon' Cybulski

Rozszerzona inspiracja
Rozszerzona inspiracja to opcjonalna zasada do D&D 5E, która daje Mistrzowi Podziemi dodatkowe narzędzie do nagradzania swoich Graczy.

Przedstawioną zasadę można wykorzystać w dwóch wariantach:

Wariant 1

Za każdym razem gdy jeden z graczy uzyska punkt inspiracji, odnotuj to w swoich notatkach. W momencie, w którym drużyna zbierze wystarczającą liczbę puntów doświadczenia, potrzebnych do awansu na wyższy poziom doświadczenia, następuje rozliczenie. Gracz, który w trakcie poszukiwania przygód uzyskał największą liczbę punktów inspiracji, otrzymuje następującą premię:

Zamiast rzucić kością wytrzymałości lub wziąć przypisaną do kości stałą wartość, gracz rzuca kością wytrzymałości. Jeżeli uzyska wynik mniejszy od stałej wartości i tak otrzymuje PW w stałej, średniej wartości. Słowem – weź pod uwagę wyłącznie rzut powyżej średniej wartości.

Wariant 2

Korzyść jest taka sama jak w wariancie pierwszym. Odnotowuj jednak każdorazowo sytuację, gdy gracz mógł uzyskać punkt inspiracji – zarówno gdy uzyskał punkt inspiracji, jak i go nie uzyskał, gdyż aktualnie takowy posiada.

Wariant 1 przeznaczony jest dla Mistrzów, którzy chcą zachęcić graczy do aktywnego wydawania punktów inspiracji. Wariant 2 jest przeznaczony dla tych, którzy wolą oszczędne gospodarowanie tym bonusem.

Jeżeli w momencie rozliczenia zdobytych punktów inspiracji nastąpi remis, należy awansować postacie wg standardowych zasad, a premię przyznać graczowi, który jako pierwszy po awansie uzyska punkt inspiracji. Wtedy też następuje uwzględnienie premii. W takim przypadku korzyść polega na uzyskaniu dodatkowego rzutu kością wytrzymałością i wyborze lepszego rezultatu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

The Goddess and The Fox
O lisach i boginiach z magicznego lasu
- recenzja
Everyday Heroes Quickstart Guide
Wstęp do nowoczesności
- recenzja
Peril in Pinebrook
Bajkowa opowieść o smokach
- recenzja
Prisoner 13
Komandosi z zimnych stron
- recenzja
Monstrous Compendium Volume 3: Minecraft Creatures
Wielościany na stole
- recenzja
Forgotten Realms: Alamard
Osada piratów, duchów i awanturników

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.