» Dla graczy » Rasy » Przegląd elfich artykułów

Przegląd elfich artykułów


wersja do druku

Wszystkie elfy nasze są

Autor: Redakcja: Tomasz 'Radnon' Cybulski

W ramach trwającego właśnie Miesiąca Elfiego przedstawiamy Wam, drodzy Czytelnicy, przegląd dotychczas opublikowanych na naszej stronie tekstów poświęconych elfom. Niektóre są całkiem świeże, inne pochodzą z zamierzchłej historii serwisu. Życzymy miłej lektury!


Bohaterowie Niezależni

Awa – yochlol z Sigil, artystka propagująca przeciwieństwa triady platońskich wartości: Zło, Fałsz i Brzydotę. Choć trudno to po niej poznać, wciąż służy Lolth i najpewniej wspiera interesy Pajęczej Królowej w Mieście Drzwi.

Daeval Har'Veris – drowi skrytobójca, który po zamachu na wybrankę Tymory został przeklęty pechem. Idealnie nadaje się dzięki temu do dręczenia graczy – z jednej strony jest groźnym profesjonalistą, z drugiej jego klątwa może w każdej chwili sprawić, że będzie musiał wycofać się z wygranej walki.

Erivonnel d'Phiarlan – pierwsza i jak dotąd jedyna w naszych zasobach postać żyjąca na Eberron. Erivonnel jest prostolinijnym paladynem Srebrnego Płomienia, a w sekrecie także lwołakiem i nocnym mścicielem. Nie ma w sobie wiele z typowego elfa, co czyni go dobrym przykładem długoucha z eberrońskiego Khorvaire – zasymilowanego z narodem ojczyzny i odciętego od klasycznych elfich wzorców.

Reriwen Canceltana – elfia paladynka i zaklinaczka z Torilu uwięziona w magicznym pierścieniu. Jej opis składa się w większości z bogatej historii, której wątków starczyło by dla kilku postaci - lub przygód.

Klasy prestiżowe

Elfi dualista – konwersja opisanej w drugoedycyjnych podręcznikach do Zapomnianych Krain profesji badającej tylko 2 szkoły magii. Dualista musi wybrać jedną z czterech par szkół, z każdą z których związana jest nietypowa filozofia postrzegania Splotu. Magowie tego typu to odchodzący w przeszłość poprzednicy czarodziei specjalistów i trudno ich dziś spotkać poza największymi elfami społecznościami.

Śpiewak kręgu Angharradh – potężny wyznawca elfiej bogini o trzech aspektach, z czasem zyskujący dostęp do magii kręgów.

Szpieg Bregan D'Aerthe – agent słynnej drowiej organizacji niezależnej od kleru Lolth. Klasa działa dość podobnie do najsłynniejszego członka tej grupy, znanego z książek Jarlaxle’a – otrzymuje pomniejsze zdolności czaropodobne i potrafi bardzo biegle używać magicznych przedmiotów.

Zamaskowany zdrajca Vhaerauna – ten drowi kapłan wlicza się w szeregi sług Lolth, lecz w głębi serca wyznaje Vhaerauna. Jego prawdziwy patron daje mu moce pozwalające uniknąć wykrycia i skutecznie działać wśród wrogiego kleru.

Vhaeraun D'Aron – kolejna klasa przeznaczona dla drowów. Vhaeraun D'Aron to Rycerze Powierzchni – czempioni Zamaskowanego Władcy działający poza Pomrokiem, a zwłaszcza w Cormanthorze. Ich moce pozwalają drastycznie wpływać na emocje innych i kraść im siły życiowe.


Teksty settingowe

Dambrath (Zapomniane Krainy) – przewodnik po położonym na południu Faêrunu królestwie rządzonym przez pół-drowy wyznające Loviatar.

Drowy – opis nacji ( Zapomniane Krainy ) – wyczerpujący i napisany z pasją przewodnik po faêruńskich drowach. Jest on pisany przede wszystkim z myślą o graczach chcących wcielić się w mrocznego elfa.

Głosy zagubionych (Zapomniane Krainy) – tłumaczenie artykułu opisującego grupę portali związaną z elfim królestwem Illefarn. Kluczem do magicznych bram jest antyczny poemat opisujący historię owego państwa.

Jeźdźcy Wiatru (Dragonlance) – obszerny opis elitarnej elfiej jednostki dosiadającej gryfów. To kompilacja faktów z naprawdę wielu źródeł, przedstawiająca historię, strukturę, najznamienitszych członków i wiele innych aspektów tej grupy.

Księżycowe ostrza (Zapomniane Krainy) – historia potężnych mieczy nierozerwalnie związanych z dziejami faêruńskich elfów. Zawiera opis ich przeznaczenia i powstania, jak również informacje o najważniejszych współcześnie ostrzach.

Nocne elfy (Warcraft) – opis znanych z uniwersum Warcrafta nocnych elfów. Znajduje się w naszym dziale, gdyż RPGi oparte o ten świat opierają się na mechanice d20. Artykuł ma jeden poważny plus – wiele spraw jest w nim przedstawionych jako plotki i przypuszczenia, dając MG możliwość ustalenia własnej prawdy.

Wieża Życia i Grobowiec Śmierci (Zapomniane Krainy) – tłumaczenie opisu dwóch niezwykłych miejsc zbudowanej w zamierzchłej przeszłości Faêrunu. Jednym z nich jest miejsce spotkań elfich dyplomatów obłożone potężnym, choć wyczerpującym się mythalem.


Varia

Mały słowniczek języka drowów – tytuł mówi sam za siebie. Hasła są uporządkowane alfabetycznie i na pewno nie wystarczą, żeby płynnie mówić w drowim dialekcie elfiego, ale mogą ubogacić sesje związane z mrocznymi elfami.

Potężniejsze rasy – cykl przedstawiający silniejsze wersje rozmaitych ras postaci, przeznaczony pod edycję 3.5. Teksty te okazały się prorocze - można dostrzec podobieństwo między ich filozofią tworzenia ras a tą znaną z 4. edycji (jak również, a może przede wszystkim, Star Wars Saga Edition). Elfy można znaleźć w części I (zwykłe elfy), III (drowy i liczne inne podrasy) i VI (szare elfy – na końcu artykułu).

Namuzowywania: Eladriny – przemyślenia nad wprowadzoną w 4. edycji odmianą elfów, proponujące powiązanie ich między innymi z technomagią, porwaniami przez Obcych i Jedi. Tekst aż kipi od pomysłów na wykorzystanie rozmaitych elementów popkultury do stworzenia własnej, ciekawej wersji tej rasy.
 

Ciąg Dalszy NastąpiJuż wnet na listę trafią kolejne prace. Pojawią się na niej wszystkie teksty czekające obecnie na publikację w ramach Miesiąca Elfiego, jak również starsze artykuły, które są obecnie dostosowywane do dzisiejszych standardów naszego serwisu.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Drugi zdobywca 3. miejsca w Konkurs(ik)u XIV
Zdobywca 3. miejsca w Konkurs(ik)u XIV
Półelfka, co tańczy przez świat
Praca z I Konkurs(ik)u Krótkiej Formy
Praca z I Konkurs(ik)u Krótkiej Formy
Praca z I Konkurs(ik)u Krótkiej Formy

Komentarze

string(15) ""

~El rick

Użytkownik niezarejestrowany
    Miesiąc elfi
Ocena:
0
Naprawdę można powybrzydzać, chociażby:
-śpiewak kręgu i zdrajca mają po 3 poziomy, a dualista dostał zimne powitanie
-doczepiono dziwadła jak warcraft i potężniejsze rasy
-od postaci z ebberonu lepszy już jest czar czarnego pocisku
09-12-2010 00:28
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A i do spisu krasnoludzkiego dodajcie:
http://dnd.polter.pl/Playbeard-Cudowny-przedmiot-c1199
09-12-2010 00:31
Planetourist
   
Ocena:
+1
@El rick: artykułów jest dużo i nie wszystkie są wybitne, ale moim zdaniem warto było o nich wspomnieć. Klasy mające 3 poziomy to fajny sposób na dodanie postaciom nietypowych mocy bez zaburzania ich rozwoju, 'dziwadła' to też teksty o elfach, a Erivonnel spotkał się z ciepłym przyjęciem na forum i neutralnym na stronie.

Do spisu trafiły trzy stare, zredagowane i zaktualizowane do edycji 3.5 artykuły.
12-12-2010 02:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.