» Wieści » Premiera Swords & Wizardry: WhiteBox PL

Premiera Swords & Wizardry: WhiteBox PL

|

Premiera Swords & Wizardry: WhiteBox PL
Swords & Wizardry: Whitebox to darmowa gra fabularna fantasy inspirowana oryginalną edycją Dungeons & Dragons z 1974 roku, napisana przez Marva 'Finarvyna' Breiga. Za jej wydaniem stoi również Matt 'Mythmere' Finch, autor Wstępu do starej szkoły RPG.

Pośród głównych atutów S&W autorzy wymieniają prostotę zasad i możliwość ich dostosowywania do gustu grających, a także kompatybilność z większością materiałów do klasycznego D&D i z publikacjami ruchu Old School Renaissance (OSR) - Renesansu Starej Szkoły.

Podręcznik - w tej chwili dostępny do pobrania z Barłogu, bloga Omleta - umożliwia rozpoczęcie zabawy; zawiera zasady tworzenia postaci, mechanikę gry, listy czarów, potworów i przedmiotów magicznych.

Autorem polskiego przekładu jest Witold 'Squid' Krawczyk.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Barłóg
Tagi: OSR | retro RPG | Swords & Wizardry


Czytaj również

Komentarze


Scobin
    @Kamulec
Ocena:
+2
Inteligencja w naszym świecie też nie jest jednolita. To co, idziemy w ślad za Howardem Gardnerem i wyodrębniamy siedem różnych współczynników inteligencji?

Gry fabularne są beznadziejnie nierealistyczne, to nam się tylko czasem wydaje, że jest inaczej. :)
07-08-2010 09:31
Squid
   
Ocena:
+1
@Kamulec
Jeżeli nie pasuje Ci podział na Mądrość jako cechę oznaczającą duchowość i Inteligencję oznaczającą spryt, ani ma uznanie Mądrości za wiedzę czy percepcję (ze szkodą dla sensu nazwy tej cechy), pozostają zasady domowe. Microlite 20 ma trzy cechy: Ciało, Umysł, Duch, więc nie byłbyś pierwszym, który by to zmieniał.

Pomijając wszystko: gra jest umowna. Nie służy do tego, żeby odwzorować siłę każdego mięśnia postaci. Tak, to co obejmuje sobą Zręczność (albo każda inna cecha w D&D, albo większość cech w innych erpegach) nie jest ze sobą szczególnie związane. Nie odczuwam jednak przez to potrzeby grania w GURPSa z oddzielnymi umiejętnościami Walking i Running - bardziej zależy mi na prostocie.

@Bajer
Dzięki za dodanie do bazy!
07-08-2010 09:33
Neurocide
   
Ocena:
0
Wielkie dzięki Squid za to tłumaczenie. W przyszły weekend pierwsza sesja.
09-08-2010 10:48

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.