» Wieści » Plany wydawnicze Rebela

Plany wydawnicze Rebela

|

Plany wydawnicze Rebela

Wydawnictwo Rebel.pl ujawniło erpegowe plany wydawnicze na nadchodzące miesiące.

Wydane zostaną zestawy map do kampanii Klątwa Strahda i Zstąpienie do Avernusa. Wraz z Ekranem MG do tej drugiej kampanii powinny trafić do sprzedaży w III lub IV kwartale bieżącego roku.

Do kampanii Zstąpienie do Avernusa ukaże się także darmowo w wersji elektronicznej liczący ponad 100 stron fanowski dodatek, którego autorem jest Justin Alexander. Można się go spodziewać jeszcze w tym roku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W bieżącym roku Rebelowi kończy się licencja na wydawanie piątej edycji D&D. Trwa reorganizacja linii wydawniczej, więc jakkolwiek licencja będzie przedłużona, zmianie mogą ulec terminy wydawania poszczególnych już zapowiedzianych pozycji. Wstrzymano prace nad suplementami Icewind Dale: Tchnienie Mroźnej Panny, Kociołek rozmaitości Tashy oraz Player’s Companion.

Rebel będzie oficjalnym dystrybutorem gry fabularnej Sibirpunk, zbiórka na wydanie systemu trwa obecnie w serwisie wspieram.to.

W 2021 roku nakładem wydawnictwa ma ukazać się polska edycja systemu Genesys. Podręcznik podstawowy ukaże się na przełomie 2021 i 2022 roku, równocześnie dostępne będą systemowe kości i zastępująca je darmowa aplikacja oraz Ekran MG. W 2022 do sprzedaży trafią settingi Krainy Terrinoth (świat znany między innymi z planszówek Descent, Runebound czy Drako) oraz Android (w którym osadzone są gry Android: Netrunner, Android: Mainframe i New Angeles). Na przełomie 2002 i 2023 ukaże się Podręcznik Dodatkowy. Wydawca ma też wspierać fanowskie materiały, publikować darmowe suplementy, filmy instruktażowe. Ma zostać wydany także setting oparty na grze planszowej Zona: Sekret Czarnobyla oraz scenariusz w konwencji horroru nawiązujący do gry planszowej K2. Nie zostanie wydany setting Secrets of the Crucible, natomiast otwarta pozostaje kwestia wydania nowej wersji Gwiezdnych Wojen.
 

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Facebookowy profil wydawcy
Tagi: rebel.pl | Dungeons & Dragons | Zstąpienie do Avernusa | Baldur's Gate 3 | Klątwa Strahda | Genesys Core Rulebook | Genesys | Sibirpunk | Krainy Terrinoth | Android


Czytaj również

Komentarze


Exar
   
Ocena:
0
Ale że Genesis po polsku? Doskonała wiadomość. W ogóle też zaskoczenie, bo podobno wydawca zatrzymał produkcję RPGów
25-06-2021 17:37
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Z tego co pamiętam, to wcześniej Pan Maciej mówił, że Player’s Companion jest gotowy i gdyby nie brak akceptacji WotC to  już dawno byśmy go dostali (wydaje mi się, że pierwotnie miał się pojawić  w grudniu).  Mroźna Panna zawieszona ;/ Co z XGE? Oj coś czuję, ze prędzej doczekamy się Brancalonii i Zerywii...

25-06-2021 17:53
Radnon
   
Ocena:
+2

Po ogłoszeniu, że WotC przejmuje bezpośrednią pieczę nad lokalizacjami (odsuwając od tego procesu GF9) można się było spodziewać jakiś przestojów licencyjnych, ale miejmy nadzieję, że to tylko chwilowe opóźnienia. Głupio jakby D&D 5E PL skończyło się na 6 (7 licząc ze Starterem) podręcznikach.

29-06-2021 09:10
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

D&D 5e to jedno wielkie opóźnienie. Ale i tak lepiej wypada niż D&D 4e, ale słabo w porównaniu z innymi wersjami językowymi. Z tego co Rebel przekazuje to nie ich wina tylko "Czarodziejów". Trochę jakbyśmy byli dla nich zaściankiem, który zasługuje tylko na okruchy. Z drugiej strony bariera językowa stanowi coraz mniejszy problem, więc takiego wysypu wydawniczego jak przy okazji 3e chyba nie uświadczymy (tym bardziej, że część podręczników  do 3e nadal zalega w magazynach ISy).

29-06-2021 20:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.