» Wieści » Planescape: Opis Wieloświata - tłumaczenie 1. rozdziału

Planescape: Opis Wieloświata - tłumaczenie 1. rozdziału

|

Planescape: Opis Wieloświata - tłumaczenie 1. rozdziału
Redakcja portalu Tam, gdzie łączą się sfery... opublikowała tłumaczenie pierwszego rozdziału darmowego dodatku Planescape: Opis Wieloświata, opracowywanego przez ekipę Planewalker.com. Można je pobrać klikając na ten link (PDF, 14 stron, 148 KB). Jest to wstępna wersja pliku, pozbawiona oprawy graficznej. Wersja poprawiona i opatrzona ilustracjami ukaże się w ciągu najbliższych dni.
Źródło: Tam, gdzie łączą sie sfery...

Komentarze


~hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Będzie ktoś chciał rtf, doc, open xml itp. itd. To sobie zrobi konwersje. Nikogo nie zmuszamy. Do worda są wtyczki, które umożliwiają otwarcie odt. Na naszym forum już dawno ustaliliśmy że z wersji tekstowych umożliwiających bezpośrednią edycję wybieramy odt bądź odf.
27-08-2007 11:54
Magnes
   
Ocena:
0
Zsu-Et-Am, ja z kolei uważam że ma to sens, żeby uświadomić im, że oprogramowanie za które wybululi grubą kasę nie wspiera standardu ISO. Jak pisał hilsim, są wtyczki, można ich użyć, jak ktoś chce.
27-08-2007 12:54
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
    Może...
Ocena:
0
...pozwolicie na dodawanie postów w owym "bugtrackerze" osobom niezalogowanym?

Głupie wydaje mi się zakładanie konta tylko po to, żeby napisać coś typu "brak spacji po przecinku w trzeciej linijce na osiemnastej stronie".
27-08-2007 13:23
Radnon
    Format pliku
Ocena:
0
Osobiście kwestia nie jest dla mnie zbyt istotna (zadowalę się zwykłym PDF), ale nie wiem czy fanowskie opracowanie do RPG jest dobrym miejscem na udowadnianie wyższości jednego formatu nad drugim. Zsu ma sporo racji pisząc, że takie podejście jest średnio poważne, szczególnie, iż .rtf jest obsługiwany przez prawie wszystkie edytory tekstu. Argumenty w rodzaju "jak ktoś chce to niech sobie konwertuje albo wtyczki poszuka" też wyglądają dość mało profesjonalnie.
27-08-2007 14:02
iron_master
    Radnon +1
Ocena:
0
Mnie na stronie Sferowców strasznie rozbawił jeden news, jeszcze wisi tutaj, w którym mowa o Jedynym Słusznym Formacie. No sorry, ale co to ma do Planescape'a czy w ogóle do RPG? Działalność erpegowa nie jest miejscem na walkę z Microsoftem, od tego jest wiele innych miejsc.
27-08-2007 14:40
27532

Użytkownik niezarejestrowany
    Tutaj się zgadzamy,
Ocena:
0
ale nasz admin po prostu lubi Linuxa, OO i wszystko, co nie jest uzależnione od Microsofta. Takie są jego zainteresowania, że będzie wnerwiał wszystkich, dopóki nie oczyści z tego plugastwa świata. : )
Też jestem za rtf'em. odt też może być, sam bym go używał, ale zapewnijmy komfort wszystkim odbiorcom PS.
Hm...
Iron... "Sferowcy"? Fajne, możecie tak na mnie mówić : )
27-08-2007 17:05
~hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Słuchajcie jak się coś nie będzie podobać to nikt nie każe wam z tego korzystać. Robimy to głównie dla siebie. Aureus tu wcale nie chodzi o to czy lubię Linuksa WIOO itp. Gdybyście wiedzieli czym jest OOXML i ODF to byście się nie pytali dlaczego taki news pojawił się na Sferach. Radnon zastanawiałeś się w ogóle nad sytuacją kiedy twój kochany MS znika z rynku nie ma wsparcia dla plików doc i po 2 latach chcesz otworzyć ważne pliki w doc i tego nie zrobisz. Taka sytuacja spotkała bibliotekę narodową w Anglii. Terabajty danych są nie do odczytania. Gdyż format w, którym zostały zapisane nie jest już wspierany. Wybierając otwarte standardy nie musimy martwić się o wsparcie gdyż API i dokumentacja są zawsze dostępne. Ale wy tego nie rozumiecie, niestety....
27-08-2007 17:36
~Hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
~bijekcjazNwR na razie nie jest to możliwe, przeszkoda techniczna.
27-08-2007 17:37
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
    Ja...
Ocena:
0
...do tego fragmentu:

"Słuchajcie jak się coś nie będzie podobać to nikt nie każe wam z tego korzystać. Robimy to głównie dla siebie."

Pewnie, że tak. Zrobi się ewentualnie inne tłumaczenie. I zadedykuje je "Wszystkim polskim fanom Planescape. Nawet tym, którzy używają produktów Microsoftu." ;)
27-08-2007 18:13
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
0
Hilsim - jednak wciąż to samo pozwala załatwić format RTF, który może się przydać szerszej grupie ludzi. Ponadto kwestia "doboru formatu", jakkolwiek ważna, nie ma żadnego bezpośredniego zwiazku z PS, D&D etc. Są inne miejsca, w których można ją propagować. Częściej odwiedzane, przez większą grupę ludzi.

Cóż, wszystko to Wasza sprawa - szkoda jednak, by praca, która może się przydać wielu fanom w Polsce, marnowała się w jakiejś części. Zupełnie niepotrzebnie.
27-08-2007 18:20
Cahir
   
Ocena:
0
Kurde a ja myślałem że robicie to dla fanów PS a nie dla siebie...silly me...
27-08-2007 18:39
~Hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Fanom dedykujemy ;) Jak będziecie chcieli to sobie zrobicie swoje wersje choćby w txt. My dostarczymy dwie wersje pdf, i jedną odt. Zsu-Et-Am jedyne co się w tej chwili zmarnuje to wasz i nasz czas na wypisywanie tych nie potrzebnych komentarzy odnośnie formatu. Format musi być otwarty i tyle, znajdźcie inny otwarty to możemy pogadać. Może za chwile doczepicie się do tego iż grafika była tworzona w Gimpie i nie pasują wam pliki źródła XCF (lub wyjściowy PNG) bo wy używacie Photoshopa lub doczepicie się do tego iż źródła podręcznika będą dostępne jako plik sla.gz a wy do składania tekstu nie używacie Scribusa tylko Publisher.
27-08-2007 19:03
~Hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Niech wam będzie rozważymy wsparcie dla rtf.
27-08-2007 19:18
Faerish
    Oj, Hilsim
Ocena:
0
Rozumiem, że mówiąc iż robimy to dla siebie żartujesz albo mówisz za siebie? Bo ja to robię dla fanów PS (na właściwie dla własnej satysfakcji, ale z pewnością z myślą o fanach PS). Ja jestem zdania, że Sfery są dla ludzi a nie ludzie dla Sfer.

Jeśli to komuś pomoże, a nikomu nie sprawi większej trudności to myślę, że nie ma przeszkód aby zamieścić w rtf. Jak sam nie chcesz przykładać ręki do tego bluźnierstwa przeciw Jedynym Słusznym Formatom oraz Programom, to mogę sam zamieścić wersję rtf o ile to komuś pomoże.

Oczywiście można uważać, że coś jest dobre albo złe, a nawet może to być faktem jednak nie widzę powodu, aby komplikować tym innym życie. Ja np jestem przeciwko inwazji w Iraku oraz ingerencji państwa w gospodarkę i prywatność, a jednak nie zamieszczam na Sferach newsów o biednych irakijskich młodzieńcach ginących przez żołnierzy opłacanych z naszych podatków ani nie wzywam do akcji obywatelskiego nieposłuszeństwa i lokowania jak największej ilości pieniędzy w szarej strefie na Sferach, bo nie temu one służą. A temu służą, aby zaspokajać planescapowy głód Polaków.
27-08-2007 19:40
~Hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Oj Frytek, jak zwykle poddałem się twoje charyzmie :D Jak już rozmawialiśmy są pewne zasady, których będę się trzymał. Na tego rtf'a przymknę jednak powiekę. A co do reszty tego co napisałeś to istotnie nie ma nic wspólnego ze Sferami i takie newsy nie ukażą się na Sferach choćby nie wiem co. News o petycji dla mnie jako osoby odpowiedzialnej za wydanie miał duże znaczenie, dobór formatów jest ważny. Spytajcie Magnes co o tym myśli w końcu prawie od 4 lat wydanie Wieże Snów, jestem pewien że zgadza się ze mną.
27-08-2007 19:55
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ty mnie swoimi kumplami nie znasz. Znasz Czarnego? A Małego? Nie? I widzisz.
27-08-2007 20:40
~0k0

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
lol panowie czemu się tu żremy a na Sferach jest cacy? parodia :P
btw. jeśli ktoś ma lenia i nie chcę mu się rejestrować na bugtrackerze, to może zgłaszać błędy bezpośrednio do mnie!
28-08-2007 00:48
~Adahn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Don't worry be happy :) ! Nie bądźmy burakami i uśmiechnijmy się, bo właśnie część naszej wspólnej pracy ujrzała światło dzienne! Może teraz będzie trochę lepiej w naszym małym zaściankowym fandomie Planescape :)
Sferowcy łączmy się!
28-08-2007 17:54
~Hilsim

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No właśnie, chodźmy się napić wódki.
29-08-2007 12:37
~0k0

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
dobrze mówi! polać mu^^
02-09-2007 23:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.