Shop Gracz
» Wieści » Otwarta Licencja One Dungeons & Dragons

Otwarta Licencja One Dungeons & Dragons

23-11-2022 18:46 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Otwarta Licencja One Dungeons & Dragons

Wydawnictwo Wizards of the Coast odniosło się na łamach serwisu Comicbook.com do krążących od pewnego czasu pogłosek na temat braku wsparcia Licencji Otwartej Gry (Open Gaming LicenceOGL) dla nadchodzącego One Dungeons & Dragons.

Firma w krótkim oświadczeniu podkreśliła, że wraz z premierą nowej edycji Lochów i Smoków utrzymane zostanie wsparcie dla twórczości fanowskiej, ale w chwili obecnej jest za wcześnie, żeby rozmawiać na temat nowej wersji Open Gaming Licence (OGL) lub kwestii opublikowania System Reference Document (SRD) dedykowanego One D&D.

W tym miejscu warto zaznaczyć, że sama konstrukcja dotychczasowych Licencji Otwartej Gry gwarantuje możliwość tworzenia nieoficjalnych materiałów w oparciu o zasady trzeciej i piątej edycji Dungeons & Dragons bez względu na przyszłe decyzje Czarodziejów z Wybrzeża.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Comicbook.com
Tagi: Comicbook.com | D&D | Dungeons & Dragons | One D&D | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Czemu Czarodzieje nie dali OGL do 4e?

26-11-2022 11:27
Radnon
   
Ocena:
+2

Podobono obawiali się powtórki z czasów trzeciej edycji, kiedy to niezależne produkty przebijały poziomem oficjalne materiały, a taki Pathfinder przez kilka lat w ogóle był królem rynku gier fabularnych.. Zamiast OGL wymyślili GSL - znacznie bardziej restrykcyjną licencję, która dawała WotC sporą kontrolę nad tym co publikowała konkurencja.

26-11-2022 15:25

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.