» Wieści » Odkryj tajemnice Candlekeep

Odkryj tajemnice Candlekeep

13-01-2021 17:26 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Odkryj tajemnice Candlekeep

Wydawnictwo Wizards of the Coast zapowiedziało Candlekeep Mysteries, antologię przygód stanowiącą główną atrakcję wiosennej linii fabularnej piątej edycji Dungeons & Dragons.

W podręczniku znajdzie się siedemnaście krótkich, samodzielnych przygód przeznaczonych dla bohaterów na poziomach od 1. do 16. Każdy ze scenariuszy będzie obracał się wokół jakiejś tajemnicy, a jego punktem wyjścia będzie jedna z niezliczonych ksiąg przechowywanych w największej bibliotece Faerunu. Domyślnie historie będą osadzone w Zapomnianych Krainach, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby je wykorzystać w innych sceneriach kampanii. W dodatku umieszczony zostanie także opis Candlekeep wraz z mapą i galerią Bohaterów Niezależnych.

Premiera podręcznika planowana jest na 16 marca, a jego sugerowana cena wynosi 49,95 USD. W wybranych sklepach dostępna będzie ponadto wersja z alternatywną okładką.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wizards of the Coast
Tagi: Candlekeep Mysteries | D&D | D&D 5E | Dungeons & Dragons | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

Wow... aż 17 przygód w jednym podręczniku. Ciekawe czy będą ze sobą w jakimś stopniu powiązane?

15-01-2021 14:59
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1

Więcej info można znaleźć tutaj: https://www.polygon.com/2021/1/12/22225381/dungeons-dragons-candlekeep-mysteries-wheelchair-accessible

* 17 przygód ma napisać 19 projektantów,

* wszystkie mają być nowe i niepowiązane ze sobą, dzięki czemu będzie można je wpleść w dowolną kampanię

* jedna z przygód ma być przystosowana dla niepełnosprawnych (na wózkach).

To ostatnie trochę dziwaczne jak dla mnie. Nie żebym miał coś przeciwko graniu postaciom na wózku, ale nie wiem czy osoba niepełnosprawna chciałaby mieć niepełnosprawną postać. Poza tym o ile granie magiem/bardem/kapłanem można w miarę wiarygodnie odegrać, o tyle taki wojownik czy barbarzyńca już niekoniecznie.

17-01-2021 15:53
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Wojownik jak najbardziej - ale nastawiony nie na walkę wręcz, tylko strzelecką. Chociaż wśród figurek widzę też barbarzyńcę z dwoma toporami.
Ale mając świadomość, jakie trudności mogą napotykać takie osoby we współczesnych miastach (niesławna walka z trzema schodami) wolę nie wyobrażać sobie, jak musiałoby wyglądać poruszanie się na wózku w psuedo-średniowiecznym mieście, nie mówiąc o dziczy albo podziemiach.

17-01-2021 16:14
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@ AdamWaskiewicz

* co najwyżej z kuszą (albo shotgunem jak D. Vriess w Alien 3 ( ͡° ͜ʖ ͡°) ).

* postać powinna mieć lewitujący wózek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

17-01-2021 16:31
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1

Kusza, krótki łuk też bym widział. Shotgun to chyba w czwartej części Obcego, nie trzeciej.

A lewitujący czy latający wózek to chyba trochę kpina z niepełnosprawności - jak rozumiem, pomysł na przygodę z takimi postaciami ma raczej zwracać uwagę na problemy, jakie mogą dotykać niepełnosprawnych w realnym życiu. Zobaczymy, jak będzie wyglądać ta przygoda, kiedy podręcznik już się ukaże.

Nawiasem mówiąc - w powieściowym cyklu Mroczna wieża Kinga jedna z bohaterek porusza się na wózku, i bohaterowie wędrujący przez fantastyczne krainy czasem muszą się męczyć z niedogodnościami podróży przez bezdroża, a czasem nie mają z tym żadnych problemów. Obawiam się, że w pojedynczej przygodzie można zwrócić uwagę na trudności, ale na dłuższą metę pewnie skończyłoby się na magicznym gadżecie de facto je niwelującym, żeby nie utrudniać rozgrywki.

17-01-2021 19:37
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

* tak na oko to wydaje mi się, że naciągniecie cięciwy nawet krótkiego łuku  na wózku byłoby dość problematyczne

* fakt 4 część, mój błąd; https://www.youtube.com/watch?v=VBt1UGmMYYo

* czyli, że zaklęcie Lewitacja (2. poziom) obraża niepełnosprawnych?

* z punktu widzenia uwagi na potrzeby niepełnosprawnych  to w sumie niegłupi pomysł. Kobieta, która ma się tym zająć ma w tej kwestii doświadczenie, więc jest nadzieja, że nie wyjdzie z tego jakiś groteskowy potworek. Niemniej nie wiem czy to trochę sztuka dla sztuki - tj. czy osoby niepełnosprawne w rzeczywistości chcą grać niepełnosprawnymi postaciami.

* a Bran z GoT miał siodło od Tyriona, sanki i Hodora.

17-01-2021 22:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.