» Wieści » Nowości z Wizards of the Coast

Nowości z Wizards of the Coast

14-06-2008 09:20 | Adam 'iron_master' Janik

Nowości z Wizards of the Coast
W internetowym magazynie Dungeon ukazała się pierwsza przygoda do 4. edycji D&D, zatytułowana Heathen. Przeznaczona jest dla pięciu bohaterów na 5. poziomie postaci. Można ją pobrać stąd.

Wizards of the Coast opublikowało na swojej stronie artykuł z poradami dotyczącymi konwersji klas z poprzedniej edycji na zasady nowej gry. Wydawnictwo zapowiedziało już jego kontynuację.
Źródło: Wizards of the Coast
Tagi: DDI | Dungeon | Wizards of the Coast | D&D 4th ed.


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"The druid’s still waiting for her big debut on the 4th Edition stage…"

ciekawe zdanie nie powiem :D
14-06-2008 14:15
~JARIEL

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
W podręczniku gracza brakuje kilku podstawowych klas: barbarzyńcy, barda, druida, mnicha i zaklinacza (w przypadku tego ostatniego to nawet jest to trochę zrozumiałe, gdyż wizzard 4e jest "jakby połączeniem" najlepszych cech czarodzieja i zaklinacza z 3e). Za to w podręczniku mistrza podziemi możemy znaleźć następujący fragment:

Additional power sources and techniques provide characters of different classes with powers and abilities. These will appear in future Player’s Handbook volumes. For example, barbarians and druids draw on the primal forces of nature, monks harness the power of their soul energy (or ki), and psions call upon the mind to generate psionic powers. Future power sources include elemental, ki, primal, psionic, and shadow.


Także barbarzyńce, druida, mnicha i psiona (jedno szczęście, że od razu machną całą psionikę - inaczej bym się wkurzył) zobaczymy w kolejnym Player’s Handbook (niestety nie nastąpi to w tym roku - rozpiska produktów na ten rok już od dawna jest na stronie wizarda). Jednak ciągle pozostaje pytanie co z bardem, on wydaje mi się taką nawet ważniejszą klasą od barbarzyńcy (i nie przekonuje mnie zastąpienie go warlordem)

[mod]Nie uzywamy wulgaryzmów - także wykropkowanych/wyznakowanych[/mod]
14-06-2008 15:11
~soul31

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Czyli jak zarobić jeszcze większą i mniej uczciwą kupę kasiorki. Dać kilka tomów podręczników podstawowych gdzie będziemy dawać po jednej klasie. No wotc jest najbardziej przedsiębiorczą firmą na świecie.
14-06-2008 20:23
Siman
   
Ocena:
0
Z ciekawości: to jakie są klasy w 4 edycji?
14-06-2008 21:39
10679

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Paladin, Fighter, Warlord, Cleric, Wizard, Warlock, Rogue, Ranger, Warlock... i to wszystko. D&D 4.0 generalnie ma dobre podstawy mechaniki... ale cała gra została już zupełnie nastawiona na samą walkę- praktycznie brak czarów innych od dmg na 300 sposobów oraz +HP/AC...
14-06-2008 22:18
Krakonman
   
Ocena:
0
Do nowości z WotC dodałbym jeszcze ukazanie się piątej części Dawn of Defiance do SW.
15-06-2008 08:46

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.