» Wieści » Nowe podejście do kanonu D&D

Nowe podejście do kanonu D&D

24-07-2021 17:02 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Nowe podejście do kanonu D&D

Podczas spotkania z dziennikarzami przed wydarzeniem D&D Live 2021, Jeremy Crawford z wydawnictwa Wizards of the Coast przedstawił aktualnie obowiązujące podejście firmy do kanonu w Dungeons & Dragons.

Według obecnie obowiązującej polityki za kanoniczne w kontekście gry fabularnej uznawane są jedynie produkty wydane do piątej edycji systemu od 2014 roku (czyli premiery D&D 5E), wszystkie wcześniejsze podręczniki, a także pozycje poboczne takie jak powieści, komiksy czy gry komputerowe uznawane są za niekanoniczne, choć WotC nie wyklucza czerpania z nich pomysłów i inspiracji. Jako przykład podano oryginalne przygody do Smoczej Lancy, które przez długi czas wyznaczały kierunek zmian tego settingu.

Nowa polityka (przywodząca na myśl manewr zastosowany przez Disneya po przejęciu Gwiezdnych Wojen) stanowi odejście od obowiązującej od wielu lat zasady powszechnej kanoniczności z wyraźnie wyznaczoną hierarchią źródeł stosowaną podczas ewentualnych konfliktów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Podany przez Crawforda przykład, w połączeniu z zapowiedzianym podczas D&D Live dodatkiem Fizban's Treasury of Dragons, może stanowić preludium do zapowiedzi odświeżonej wersji Smoczej Lancy zresetowanej do stanu przed Wojną Lancy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: ENWorld
Tagi: D&D | D&D 5E | D&D Live 2021 | Dragonlance | Dungeons & Dragons | Fizban's Treasury of Dragons | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Aesthevizzt
   
Ocena:
0

SW to chyba nie wyszło na dobre. W przypadku D&D, w kontekście ubiegłorocznego oświadczenia WotC o inkluzywności brzmi to jak: wydamy jeszcze raz to sam, ale bardziej poprawne politycznie (więcej różnrodności rasowej, płciowej i LGBT)...

25-07-2021 13:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.