» Wieści » Nowe podejście do inkluzywności w D&D

Nowe podejście do inkluzywności w D&D

|

Nowe podejście do inkluzywności w D&D

Wydawnictwo Wizards of the Coast opublikowało obszerne oświadczenie, w którym przedstawiło nowe podejście do inkluzywności i różnorodności w piątej edycji Dungeons & Dragons.

Podstawowym celem ma być zaprzestanie traktowania niektórych ras, takich jak orki i drowy, jako złych z samej natury. Od tej pory mają być przedstawiane, podobnie jak standardowe rasy rozumne, jako istoty zróżnicowane pod względem moralnym i kulturowym. Wzorem dla tego rozwiązania są opisy orków zawarte w dodatkach Eberron: Rising from the Last War i Explorer's Guide to Wildemount.

Drugim punktem ma być unikanie charakteryzowania fantastycznych grup w sposób przywodzący na myśl realnie istniejące stereotypy, które mogą zostać odebrane jako krzywdzące. W tym celu wydawnictwo wprowadziło poprawki do dodruków przygód Tomb of Annihilation i Curse of Strahd. Zatrudniono także specjalne konsultantów, którzy mają wyłapywać w przyszłości wszelkie tego rodzaju kontrowersyjne zagadnienia, a w najbliższym czasie do grona autorów dołączą osoby reprezentujące szeroką gamę poglądów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Dodatkowo w jednym z dodatków, które mają ukazać się jeszcze w tym roku pojawią się zasady umożliwiające oderwanie premii do atrybutów od poszczególnych ras co ma dać graczom większą swobodę wyboru i zmniejszyć rolę rasowych archetypów.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wizards of the Coast
Tagi: D&D | D&D 5E | Dungeons & Dragons | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze


Kaworu92
   
Ocena:
0

Aha ;-) No to tu już nie pomogę : <

22-06-2020 14:48
Aesthevizzt
   
Ocena:
0

@Adeptus

Umknęło mi w Twojej wypowiedzi jedno "nie", ergo "nvm". Przepraszam za zamieszanie. Pozdrawiam :)

27-06-2020 15:24
Adeptus
   
Ocena:
0

Dalej nie rozumiem, o co chodziło, ale OK.

27-06-2020 19:56

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.