» Wieści » Midnight z Galakty

Midnight z Galakty

27-07-2006 22:00 | Paweł 'Ausir' Dembowski

Midnight z Galakty
Wydawnictwo Galakta, zajmujące się dotychczas jedynie grami planszowymi, zamierza rozszerzyć swój asortyment o gry fabularne. Jako pierwszy wydany zostanie setting do d20 Midnight, stworzony przez Fantasy Flight Games.

Prace nad tłumaczeniem drugiej edycji settingu trwają już od jakiegoś czasu, więc Galakta liczy na to, że Midnight uda się wydać jeszcze w tym roku. Fani będą mogli wpłynąć na tłumaczenie kontrowersyjnych terminów podczas dyskusji na forum wydawnictwa.

Galakta pierwotnie planowała ogłoszenie informacji o tym tłumaczeniu na późniejszy termin, ale ze względu na m.in. na to, że zainteresowanie Midnightem publicznie wyraziło wydawnictwo Gozoku, przyspieszono tę wiadomość.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Galakta
Tagi: Midnight | d20 | Galakta


Czytaj również

Komentarze


Stoniu
   
Ocena:
0
~Iris"...jak w przypadku choćby zagranicznego "Kulta" do wniosku, że fani byli na "NIE" od samego początku..."

Nie wiem czy czytałaś news'a na podsystemie Kultowym pt."Czyżby kolejna śmierć Kultu?".
Tam trochu w tej sprawie zostało powiedziane. Oczywiście jest również wyjaśniony motyw z fanami ;).
A co do ukazania się Midnight, zobaczymy kto go u nas wyda.Ważne żeby się ukazał...
29-07-2006 09:58
~Iris

Użytkownik niezarejestrowany
    re: Stoniu
Ocena:
0
Czytałem i wiem, że zostało wyjaśnione i dodane wiele aspektów tej sytuacji, ale spojrz co sie tutaj dzieje...a jeszcze nie zobaczyliśmy na oczy "Midnighta". Bo Galakta dała słabej jakości papier, tłumaczenie jest beznadziejne, system podstawowy się ukazał a kiedy nasępne podręczniki? To taka teoretyczna próbka komentarzy które MOGĄ, ale nie muszą się pojawić. I fani zamiast autoreklamy, zrobią autozlewkę na system i znów będziemy mieli 7th Sea...

Tego się boję patrząc na debatę o samych newsach o "Midnight:.
29-07-2006 10:43
Stoniu
    Poczekajmy
Ocena:
0
Iris sądzę że jeszcze warto poczekać na to co odpowie oficjalnie Gozoku. mam jednka nadzieje że wydany zostatnie ten system, poniewaz ostatnimi czasy bardzo mi się spodobał.
No rónwież żałuje tego co się stało 7the Sea...
Co do Kultu mam nadzieje że trafi w dobre ręce ;)...
29-07-2006 11:08
Deckard
    @Iris
Ocena:
0
Kwestie "zaufania" lepiej zostawić w spokoju - od ręki w każdej chwili można przytoczyć z dziesięć przykładów potwierdzających ich "wkład" w rynek, etc. Obecna sytuacja, gdy aktywny jest właściwie tylko Portal, z nowymi tytułami zagranicznymi wchodzi tylko Gozoku, CC coś tam czasem opublikuje, zaś ISIe wydaje się, że wzięła 20 na Hide zadowalająca nie jest. Miejmy nadzieję, że Galakta sprosta wyzwaniu :)

Tak btw - nie, ja się nie cieszę z braku badań rynku, olewania odbiorców (Modern), robienia z nich durni (SRD, excerpts) i utrzymywania praktkyk z lat 90-tych. System bez bazy fanowskiej, supportu dla nich i pozytywnego buzz`a wokół po prostu się położy. Spójrz jak się mają dwa zdania w Twoim poście do siebie:
powinniście się cieszyć, że zamiast badania rynku, debat na forum, gadania o tym jakie to nie jest super, dostaniecie ten produkt do ręki
a
Aby faktycznie miłośnicy DnD zareagowili w razie czego, aby system żył, a nie był ignorowany
Wybacz - to, że system żyje w głowie wydawcy nie zapewni mu zbytu, ani reklamy na konwentach. Fani, aby zareagować, muszą o nim usłyszeć, poczytać wypowiedzi innych itd itp. Wydawanie systemów "po kryjomu" (tak typowe dawniej), gdzie produkt wypadał na rynek, a w razie chłodnego przyjęcia przez odbiorców wydawca tłumaczył się "bo już jest przetłumaczone/wydane" to przykład "poważnego" potraktowania fachu. Tak można było grać na początku, ale nie po 4-8-12 latach...

7th sea? To jest klasyczny przykład trzech "grzechów" dawnych czasów. Olania badań rynku (który po prostu pewnych rzeczy nie przyjmuje), oparcia się tylko na owacjach i peanach garstki osób, które wówczas grały w wersję anglojęzyczną (jeszcze parę lat temu nie było to takie powszechne jak dzisiaj) z pominięciem "zwykłego odbiorcy" (dzisiaj ułatwia to sieć), oraz zaufania marce Alderaca i nagrodom jakie uzyskał na świecie. Co polskiego gracza, wychowywanego na 5% ogólnie istniejących systemów obchodzi statuetka Origins/Ennie?
29-07-2006 11:59
Saise
   
Ocena:
0
:| Dziwna ta dyskucja. MN średnio mnie interesuje, ale wydaje mi się że w Polsce od jakiegoś czasu panuje kapitalizm (no, uznajmy że panuje...) a wydawnictwo chyba nikomu się tłumaczyć nie musi z tego ze jakiś produkt wydaje, jakieś spowiedzi urządząć i szperać w inncych wydawnictwach sprawdzając 'czy dany produkt jest już zaklepany' bo w takim wypadku wydawnictwa działały by nieco dziwnie. Galakta była szybsza, bardziej profesjonalnie podeszła do tematu, ma już od jakiegoś czasu dobre kontakty z FFG. Nie widzę też niczego złego w tym, iż Galakta chciała wstrzymać się z informacją o MN do czasu, gdy prace nad projektem będą już chodziły na pełnej parze, nie ma co robić smaka na kiełbasę która pojawi się na stole za miesiąc. Słowem, kapitalizm, kto szybszy ten lepszy :p Galakta załatwiła wszystko raz dwa i po sprawie.

Jednakowoż nie mogę się zgodzić z teorią że nie ważne jest budowanie 'ośrodka fanów' którzy na dany tytuł czekają. Fani do specyficzny typ ludzi - gdyby nagle tak ni z gruszki ni z pietruszki w sklepach pojawił się Polski Midnight byli by na pewno zaskoczeni pozytywnie, ale mogli by też zareagować pewną złością typu "Co? Polskie Wydanie? Czemu ja nic nie wiedziałem, cholera, a kasę właśnie wydałem na 400 kilogramów hamburgerów w McDonaldzie!". Fan jest wygłodniały na newsy związane ze swoim konikiem :)
30-07-2006 11:09
Rebound
    :).
Ocena:
0
A ja proponuję zakończyć w tym miejscu dyskusję, bo chyba już wszystko co ważne zostało powiedziane. Poczekajmy na oficjalne stanowiska i wtedy będzie można gadać :).
30-07-2006 21:01
kaduceusz
    @Encu
Ocena:
0
Łee, Encu -1

Encu >> Przecież niemal każdy, kto zobaczy wieść z 50+ wpisami, przeczyta ją i być może część komentarzy a stąd już tylko niewielki krok to zainteresowania się Midnightem.

Co za absurdalna argumentacja dla tej niesmacznej wymiany zdań.

@Dariusz Waszkiewicz

> Ze swojej strony wyjasniłem chyba wszystko.

Nie było się z czego tłumaczyć. Wrzućcie ignora na czepliwość Enca i dawajcie do przodu. Encu to nie cały fandom :->

@Saise

> gdyby nagle tak ni z gruszki ni z pietruszki w sklepach pojawił się Polski Midnight byli by na pewno zaskoczeni pozytywnie, ale mogli by też zareagować pewną złością

"Sukinsyny, znowu coś wydali! Zupełnie jak Mag kiedyś!" No daj spokój. Polityka - nie gadamy po próżnicy póki czegoś nie zrobimy - jest jak najbardziej godna pochwały. W innym wypadku mamy długie miesiące bezcelowych spekulacji i lawinę narastającej frustracji. Howgh.
31-07-2006 13:09
Prozac
    !
Ocena:
0
Świetnie że wyjdzie Midnight. A jeśli Galakta na tym nie skończy, to dla nas - rpgowców - tylko lepiej :)

PS. Jedno wydawnictwo sprawdza, czy ludzie są zainteresowani systemem. Drugie już wcześniej kupiło licencję i pracowało nad wydaniem. Nie rozumiem jak można doszukiwać się tu winy którejś ze stron. Pax!
31-07-2006 20:50

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.