Pamięć zwana imperium
» Dla Mistrzów Podziemi » Przedmioty » Laska Cieni i Ciemności - Słaby artefakt

Laska Cieni i Ciemności - Słaby artefakt


wersja do druku

Tylko dla cienistych

Autor: Redakcja: Piotr 'Rebound' Brewczyński
Ilustracje: Piotr 'Rebound' Brewczyński

Historia i wygląd: Ten artefakt został stworzony przez najwyższych kapłanów złej bogini Shar, ponad tysiąc lat temu i jest jednym z trzech powstałych egzemplarzy. Mówi się, że sama bogini pobłogosławiła swych wiernych podczas tworzenia tego przedmiotu. W procesie kreacji uczestniczyło też dwóch potężnych magów, którzy mistrzowsko opanowali sztukę posługiwania się Cienistym Splotem, jednak nikt dokładnie nie wie, jakie były imiona tych czarnoksiężników. Niezwykłe i potężne moce tego artefaktu związane są właśnie z tym alternatywnym źródłem magii, które kontroluje Shar. Mędrcy Faerunu uważają, że jest to jeden z najpotężniejszych przedmiotów wykorzystujących Cienisty Splot, jaki w dniu dzisiejszym istnieje w Faerunie. Wielu czarodziejów korzystających z magii cienia poszukuje tych lasek, jak choćby książęta z miasta Pomrok czy zulkir Iluzji - Mythrellaa, jednak do tej pory nikomu nie udało się odnaleźć żadnej z nich. Laska Cieni i Ciemności wydaje się być stworzona z samej esencji cienia, roztaczając wokół użytkownika aurę mroku i tajemniczości. W sercu laski tkwi niezwykły, ogromny czarny klejnot, który dla kolekcjonerów mógłby być wart fortunę. Wydaje się, jakby cała laska czerpała swą ogromną moc z tego właśnie kamienia, jednak wydobycie go z przedmiotu wymaga potężnej magii (np. cud czy życzenie). Artefakt ten jest chłodny w dotyku, lecz osoby posługujące się Cienistym Splotem czują przyjemne mrowienie dzierżąc go w swych dłoniach.

Działanie: Laska Cieni i Ciemności pozwala rzucać następujące czary:

Czary niewymagające zużycia ładunku: odczytanie magii, ciemność, wykrycie magii, zbroja maga, maska cieni.

Czary, które wymagają zużycia 1 ładunku: przywoływanie poprzez cienie, wywoływanie poprzez cienie, projekcja duplikatu, czarne światło, nawał cieni, pocisk mroku, zbroja mroku.

Czary, które wymagają zużycia 2 ładunków: pole antymagii, wywoływanie poprzez cienie, potężniejsze, przywoływanie poprzez cienie, potężniejsze.

Ponadto artefakt ten zapewnia odporność na czary w wysokości 25. Potrafi też wchłaniać zaklęcia rzucone za pomocą Cienistego Splotu. Efekt ten jest podobny w działaniu do mocy tego z Laski Magów (Przewodnik Mistrza Podziemi wer. 3.5 str. 278) z wyjątkiem faktu, że po złamaniu laski użytkownik może się przenieść jedynie na Plan Cienia.
Laska Cieni i Ciemności zapewnia dzierżącemu premię z okoliczności +10 do testów Ukrywania się, a ponadto wszystkie istoty atakujące jej użytkownika otrzymują karę -1 do testów ataku. Istoty próbujące strzelać do posiadacza laski z broni dystansowej traktują go jakby był za całkowitą zasłoną.
Użytkownik, który posługuje się Cienistym Splotem dzierżąc ten artefakt, otrzymuje dodatkową premię +1 do ST czarów ze szkół iluzji, nekromancji i oczarowania, a także czarów z określnikiem [ciemność], lecz jednocześnie podlega karze -1 do ST dla czarów ze szkoły wywoływania i przemian (zarówno premia, jak i kara kumulują się z działaniem atutu Magia cienistego splotu).
Osoby niekorzystające z Cienistego Splotu (oprócz zwykłych kar opisanych w podręczniku Zapomniane Krainy – Opis świata na str. 58) dzierżąc artefakt podlegają efektowi dezorientacji.

Silna iluzja i przywoływanie; PC 20; waga 2 kg.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: artefaktyCzytaj również

Ogień nad otchłanią
Intrygująca, dziwna wizja
- recenzja
Ślepe stado
Jak owce we mgle
- recenzja
Wszyscy na Zanzibarze
Intrygujące przygnębienie
- recenzja
Trawa
Co w Trawie piszczy?
- recenzja
II. miejsce w Konkurs(ik)u XI
Opis słabego artefaktu i szkoły magii

Komentarze

string(15) ""

~Van Halen

Użytkownik niezarejestrowany
    Bardzo cenna rzecz:)
Ocena:
0
Taaa, nie da się ukryć iż jest to bardzo potężna sprawa - OC 25 jest całkiem okey. Mój kolega napewno się ucieszy gdy mu to podaruje:) A napewno tego użyję, chociażby ze względu na bardzo ciekawą i kreatywną historię. Ogólnie rzecz biorąc - świetna rzecz:))))
03-06-2004 22:04
Puszka
    ?
Ocena:
0
Słaby artefakt? Wiem, że artefakty są potężne, ale ten nie jest w cale taki słaby, moim zdaniem. Proponuje zmiany na Potężny :]. A tak dodając to jest to bardzo fajowski przedmiot! Muszę to jeszcze raz przemyśleć.
17-06-2004 09:50
~Xarin De

Użytkownik niezarejestrowany
    Hmm...
Ocena:
0
Bardzo ciekawy artefakt. Przyda się jak będę chciał uśmiercić moich graczy :). Nie rozumiem tylko co ma zaklinanie do magii cienia?
09-07-2004 12:45
Railstin
   
Ocena:
0
Ciekawy i oryginalny przedmiot, ale zmieniłbym jego nawę na "Berło Mroku" bo obecna nazwa jest po prostu...do bani
11-09-2004 11:18
Cahir
    Hmm
Ocena:
0
Mnie nazwa wydaje się w porządku, być może po angielsku brzmiało by lepiej:) Poza tym to jest laska nie berło:)
20-09-2004 13:12
~Merius Naxtor

Użytkownik niezarejestrowany
    Fajowska rzecz :D
Ocena:
0
Idealny artefakt do mojej kampanii, od razu wpadl mi w oko, ojjj gracze mudlcie sie zeby przezyc :)
05-12-2004 12:20
Dalamar-MG
   
Ocena:
0
Dobra historia...Co do nazwy też bym ją zmienił i chyba to zrobie i wprowadze do gry tylko jeszce lekko pozmieniam staty i będzie wspaniale ;]
02-01-2005 17:23
Lisu_10
    Moze inna nazwa??
Ocena:
0
Nazwa do niczego, ale tak pozatym to ujdzie to ... jakos ... eee ... chyba ...
06-02-2005 23:06
JanF
   
Ocena:
0
Zgadzam się z Wami że nazwa beznadziejna... ale przedmiot sam w sobie mi się podoba Przydałby mi się taki
02-04-2005 08:44
~Xzar Grobowladny

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Laska Cieni i Ciemnosci - zmienilbym na Laske Mroku lub Laske Mroku Shar.
19-05-2005 14:44
Uzi
    Kiczowa nazwa
Ocena:
0
Zmiana nazwy na- jak powiedział Realstin- "Berło Mroku" byłaby odpowiednia. i to chyba raczej na pewno nie jest słaby artefakt... oprócz tego... spox:]
23-10-2005 12:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.