» Wieści » Larian nie stworzy dodatków do Baldur's Gate 3 ani sequela

Larian nie stworzy dodatków do Baldur's Gate 3 ani sequela

|

Larian nie stworzy dodatków do Baldur's Gate 3 ani sequela

W ciągu ostatnich dni Swen Vincke, CEO studia Larian, wypowiadał się bardzo nieprzychylnie na temat obecnie panującej sytuacji w branży growej oraz praktyk wydawców. Na tym jednak nie koniec – wczoraj oficjalnie potwierdził, że studio Larian nie jest zainteresowane dalsza współpracą z Hasbro przy tworzeniu dodatków do BG3 ani stworzeniem potencjalnej kontynuacji dla tego tytułu.

Przyczyn tej decyzji można doszukiwać w fakcie, że w ciągu ostatnich miesięcy Hasbro zwolniło ze swych szeregów bardzo wielu pracowników, w tym również tych, którzy znacząco przyczynili się do pomocy nad powstawaniem Baldur's Gate 3. Nie jest to jedyny skandal związany z tym wydawcą, jako że głośno było też o ich próbach wykorzystywania sztucznej inteligencji przy tworzeniu nowej zawartości do swoich gier, jak również o wysłaniu przedstawicieli agencji Pinkertonów do domu streamera, który im podpadł w związku z promocją nowych kart do Magic The Gathering.

Wieść o braku planów na dalsze rozwijanie BG3 o nową zawartość na pewno zasmuci wielu fanów, jako że w samej grze zostawiono pewną furtkę na kontynuację – chodzi konkretnie o Avernus, czyli piekielną lokację, która jest wielokrotnie wspominana w trakcie fabuły, i z którą związana jest Karlach, jedna z najpopularniejszych bohaterek.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: IGN
Tagi: Hasbro | Baldur's Gate 3 | Larian Studios


Czytaj również

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.