» Wieści » Kufel - wyniki konkursu!

Kufel - wyniki konkursu!

|

Kufel - wyniki konkursu!

Mam niezwykłą przyjemność ogłosić wyniki konkursu na najlepszy krótki scenariusz - Kufel!

Zgodnie z regulaminem, przydzielono wyróżnienia w czterech, niezależnych kategoriach. Oto laureaci poszczególnych Kufli:

Kufel Publiczności

Kufel Weteranów

Kufel SwK 

Kufel Karczmarza

Wyróżnienia Karczmarza: 

Zwycięzców i wyróżnionych proszę o kontakt w sprawie wyboru nagród. 

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękuję za udział w konkursie. Mam nadzieję, że była to dla was wartościowa zabawa i że za rok znów będziemy mieli okazję czytać Wasze teksty!

Niebawem pojawią się komentarze organizatora do poszczególnych prac. W między czasie zaś możecie zapoznać się z opiniami pozostałych czytelników:

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Komentarze


nerv0
   
Ocena:
+1

Żeby dodać jeszcze jeden pozytywny głos do tej beczki flejmu, to powiem tylko, że propsuję konkurs całym sercem. Gratulacje (kolejne) dla Karczmarza, za to, że wszystko wymyślił. Gratulacje dla ludzi, którzy przyczynili się do tego by wszystko wcielić w życie. Gratulacje dla uczestników, którym się chciało.

Właśnie takie rzeczy trzymają mnie jeszcze przy RPGach i fandomie. Bo zawsze miło jest popatrzeć, że komuś jeszcze zależy.

I już nie mogę się doczekać następnej edycji. Powodzenia! :]

22-07-2014 00:36
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Myśleć każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej, ale nie oto chodzi, jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, inaczej się udusi .

Uuu

22-07-2014 10:54
von Mansfeld
   
Ocena:
0

Ja bym się nie przejmował "białymi rycerzykami Poltera", takimi jak choćby Cherokee.

22-07-2014 11:39
kaduceusz
   
Ocena:
+6

Rzeczywiście, społeczność poltera powinna raczej bardziej przejąć się etatowymi trollami takimi jak:

Tyldodymoman:
> [ABTT] u starych znajomych został bezapelacyjnym zwycięzcą

von Mansfeld:
> krakowsko-quentinowska elita jest znana z głosowania na swoich

Malaggar
> ktoś, bardzo słusznie, podśmiewa się z nagrody dla Brygady RR i ich "scenariusza".

Z Enterprise
> Państwu Reputakowskim zaś chciałbym pogratulować kolegów.

Trzeba mieć tupet, żeby grupce ludzi, których, zakładam, zna się tylko z sieci, zarzucać oszustwo. A jeszcze dodajmy do tego te rzekome powody... 

Wszyscy weterani naszego hobby wiedzą, że jeżeli chodzi o doświadczonych erpegowców - na dwóch przypadają trzy opinie o graniu. Zwycięzcy Quentina nie są tu wyjątkiem. Zarzucanie nam kumoterstwa jest zwyczajnie uwłaczające i po prostu mija się z prawdą. Kilka lat temu, kiedy aktywnie uczestniczyłem w życiu poltera takie insynuacje można było przeczytać, ale poza serwisem. Dziś jak widać stały się częścią tej społeczności. Dla mnie jest to naprawdę ponure i dołujące odkrycie.

Na marginesie dzięki dla tych, którzy zachowują zdrowy rozsądek i mają dość charakteru, by zwrócić trollom uwagę. Wielkie dzięki i respect dla Was.

22-07-2014 14:01
Enc
   
Ocena:
+1
Kadu, sytuacja się zmieniła odkąd Repek nie jest rednaczem. Teraz jest trochę uczciwiej, nie ma warnów, banów i ukrywania notek na taką skalę jak wcześniej.
22-07-2014 14:17
nerv0
   
Ocena:
0

Na marginesie dzięki dla tych, którzy zachowują zdrowy rozsądek i mają dość charakteru, by zwrócić trollom uwagę. Wielkie dzięki i respect dla Was.

Ja wolałem to zignorować zamiast odpowiadać i się niepotrzebnie denerwować i nakręcać. Tak jest zdrowiej. :P

22-07-2014 15:23
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Trolle takie słabe. Stenogramy głosowań takie tajne. Koledzy nie głosowali na kolegę , dowody przedstawione, trolle zmasakrowane.

22-07-2014 15:26
Kilik Lodowa Zamieć
   
Ocena:
+5

1. Zarzuć komuś bezpodstawnie oszustwo.

2. Żądaj od niego wykazywania swojej niewinności. 

Logika takiego myślenia i działania poraża. Domniemanie, że jak ktoś miał sposobność do bycia nie fair, to na pewno zachował się nie fair również. Ciekawe, co byście zrobili, jak to przeciwko Wam podobnym sposobem postawiono oskarżenia. I to nie w rpg-owym konkursie przez użytkownika Internetu, ale np. przez prokuratora. 

22-07-2014 15:51
Z Enterprise
   
Ocena:
+3

Trzeba mieć tupet, żeby grupce ludzi, których, zakładam, zna się tylko z sieci, zarzucać oszustwo. A jeszcze dodajmy do tego te rzekome powody... 

Kadu, rozumiem że już nawet pogratulować nie można twoim kolegom, żebyś się nie rzucał na pomoc? Zaiste, wielka ta solidarność między wami, stąd też i gratulacje na miejscu, że tak wspaniałych przyjaciół mają. Widzisz, potwierdzasz tylko to, co poniektórzy wam zarzucają. Zresztą jak zawsze, gdy się pojawiasz w jakichś komisjach. Zauważyłeś to?

Swoją drogą, nawet nie za bardzo mogę to potępiać, przyjaźń to piękna sprawa.

Drachu - przykro mi, wiem co czujesz sam miałem analogiczną sytuację. Skończyły mi się fajki, najbliżej był kiepskiej reputacji monopolowy. Akurat gdy wychodziłem, sąsiadka mnie zobaczyła, i puściła plotę, że ja to też jeden z tych chlorów co siedzą pod sklepem. Czasem trzeba uważać na towarzystwo, nawet jeśli tylko przypadkowe, bo ktoś cię może wrzucić do jednego wora z kimś, z kim nie chcesz się utożsamiać.

22-07-2014 18:17
synthetische
    http://extraterrestrials.wikia.com/wiki/File:I_Want_to_Believe.png
Ocena:
+4

"Kilka lat temu, kiedy aktywnie uczestniczyłem w życiu poltera takie insynuacje można było przeczytać, ale poza serwisem. Dziś jak widać stały się częścią tej społeczności. Dla mnie jest to naprawdę ponure i dołujące odkrycie."

Tomasz powoli odkrywa prawdę, że grupka jego znajomych niekoniecznie jest kompetentna. 

 Jak zareaguje Tomasz, kiedy okaże się, że cały świat oprócz "Weterenów, doświadczonych erpegowców" to trolle? Czy naostrzy swój Miecz sprawiedliwości i stanie do nierównej walki?

Tego dowiemy się z kolejnego odcinka, na który już teraz Państwa serdecznie zapraszamy. Za kilka kolejnych lat na waszych monitorach.

Obsada ta sama co w poprzednich odcinkach.

22-07-2014 20:18
Drachu
   
Ocena:
+7

Zigi - co Ty wygadujesz? Przecież tą analogią obrażasz ludzi z którymi współsędziuję. Naprawdę było to Twoją intencją? Jeżeli tak, to miej cojones i napisz konkretnie do tych osób. A nie tak po partyzancku. Mano a mano.

Lubię RPG i lubię konkursy. Od dobrych pięciu lat przy każdym większym konkursie jest prucie, że TWA, że wspieranie swoich, że jury zbyt liczne i tak dalej. Czy to PMM (teatrzyk, TWA), Quentin (dziadki teoretycy, TWA), Kufel (TWA, lud zadecydował inaczej!), czy konkurs działu WFRP (za liczne jury!, Trupi Król do kitu).   

Ja, co do zasady, nie przejmowałem się tymi uwagami. Wiadomo było, że cokolwiek się będzie chciało zrobić, to i tak wpadnie np. Mansfeld i uzna konkurs za opresyjną próbę narzucenia Mu krakowskiej szkoły grania. Wliczone w koszta. Prawdę mówiąc jurorzy wszystkich konkursów RPGowych wszechświata zawarli tajną sztamę. Jak tylko Mansfeld w czymkolwiek wystartuje, to damy Mu wygrać (przekupiliśmy nawet Bostwańską Federację Curlingu). I jeszcze dorzucimy mu tytuł Krakusa Honoris Causa. Uznaliśmy, że może wtedy odpuści.
Ale nie dał nam szansy. No nie wystartował. Tylko pitoli przy każdej okazji.
Nie przejmowałem się tym z jednego powodu - bo zwycięski tekst musi być w stanie wybronić się sam. No jest jawny - a zatem każdy może ocenić go na swój użytek. I każdy sobie może odpowiedzieć na pytanie, czy przygoda o źródle fetoru jest trzynaście razy lepsza od scenariusza Repków, co sugerował (fakt, że pośrednio) Tyldodymoman.    

Teraz jednak sprawa ma się nieco inaczej. Ja cenię u ludzi godność. Pewne poczucie honoru. Szacunek do słów, które się wypowiada i świadomość konsekwencji, jakie słowa te za sobą niosą. Gotowość do wzięcia za nie odpowiedzialności. Jeżeli ktoś rzuca tylko mgliste podejrzenia, nie skierowane do nikogo konkretnego - to ja uważam go za tchórza, który boi się sprecyzować swoje oskarżenia. Rozumiesz - to jakby rzucać błotem w grupę ludzi - jak ktoś się spruje, to najwyżej się powie, że akurat w niego się nie celowało. I jest sam sobie winien w jakim środowisku się obraca. 

Jeżeli ktokolwiek zarzuca mi kolesiostwo, to ja bardzo proszę by miał na tyle jaj, aby swoje zarzuty tu wyartykułował. Nie zza węgła, ogólnikiem, tylko tu i teraz, wprost. I najlepiej z konkretami.
Ogólnie - jeśli ktoś ma jakiekolwiek konkrety na poparcie tej tezy z ustawieniem konkursu, to również jest to miejsce, by to uczynić. Ale konkrety. Nie jakieś ogólnie sformułowane oszczerstwa. 
Natomiast jeśli konkretów nie usłyszę, to będę musiał uznać, że pitolicie bez sensu. I tym samym spadnie mi ciężar z serca, bo jeszcze tylko brakowało, żebym przejmował się jakimiś oszczerstwami.

22-07-2014 20:27
Petra Bootmann
   
Ocena:
+3

Tak na marginesie: nie ma się co dziwić, że w Kuflu Weteranów wygrało A było to tak, skoro tekst jest napisany przez ex-sędziów Quentina, a w KW były osoby, które Quentin wygrywały/były w kapitule. Tyle że zamiast dopatrywać się TWA i spisku (albo spisku TWA), można zauważyć, że pojawią się tu podobne gusta, i w pisaniu scenariusza, i w docenianiu. Ani mnie to nie dziwi, ani nie oburza - przeciwnie, fajne, że różne grupy wybrały i nagradzały różne prace, informacja, komu się dany scenariusz podoba, może ułatwić dopasowanie scenariusza do swojego prowadzenia. 

22-07-2014 21:06
Tyldodymomen
   
Ocena:
+1

Narracja zaczyna wyglądać znajomo. Z jednej strony lemingi fejsowe które nie czytajo i głosujo jak im mainstreamowe media wcisną do pustej głowy. Z drugiej Komisja z Niezależnymi Ekspertami która ma Dowody i Wie Jak Było, ale posiedzenia są Tajne.

22-07-2014 21:10
Drachu
   
Ocena:
+4

Po raz kolejny Tyldodymomenie - masz konkrety, czy pitolisz? 

Widzisz - sprawa zaczęła się od tego, ze nie kto inny jak Ty własnie zestawiłeś sprawiedliwy lud i zakłamaną Elytyę (już to było znaną narracją). Potem, co prawda, Piastun przyznał to i tamto (żeby nie było wątpliwości - wcale mi to nie przeszkadza), no i okazało się że Fetor jest trzynastokrotnie lepszy od ABTT. Ale przecież to Twoje argumenty były mój drogi. Argumenty Tyldodymomena.
Bierz odpowiedzialność za swoje własne słowa, a nie odwracaj kota ogonem!

22-07-2014 21:26
Tyldodymomen
   
Ocena:
0

Najwidoczniej jaki lud, takie elity \o/

Wiwat 22 lipca!

22-07-2014 21:37
Drachu
   
Ocena:
+4

Czyli pitolisz. One thing less to worry :)

22-07-2014 21:45
nerv0
   
Ocena:
+1

EDIT

Zresztą, nie ważne. Szkoda dalej rozgrzebywać kupę.

22-07-2014 21:47
Z Enterprise
   
Ocena:
+2

Przecież tą analogią obrażasz ludzi z którymi współsędziuję.

Drasiu, tylko wtedy, gdy ty się tak czujesz, że ktoś cię omyłkowo wziął za chlora spod monopolowego. Jeśli nie odnosisz takiego wrażenia, że zostałeś wtłoczony przypadkiem w jakieś TWA, klepiące się po pleckach przy okazji każdego większego party w którym uczestniczą, to nic się nie stało, a moja smutna historyjka pozostanie tylko moralitetem bez znaczenia, zabawną (lub nie) dykteryjką. Natomiast przepraszam, jeśli odniosłeś wrażenie, że w rozpędzie zaliczyłem cię do przyjaciół Repka & Co - wtedy twoja bulwersja jest jak najbardziej zrozumiała.

To co miałem powiedzieć w sprawie tego konkursu, czy raczej jego części "weteranów", to co miałem powiedzieć konkretnym ludziom już powiedziałem. Uważam, co uważam - póki w jakimkolwiek jury będą zasiadać krewni i znajomi królika, to królik będzie wygrywał, choćby zrobił nie wiadomo jakiego gniota. Myślę też, że królik (żeby nie było niedomówień - w tym przypadku Repek i Jego Żona, ale dotyczy się to każdego) postąpiłby w dobrym tonie, gdyby w przyszłości nie brał udziału w konkursach, gdzie sędziują jego kumple. Zakazu chyba nie ma, to nie sądy karne, ale jakiś taki etyczny niesmak pozostaje. A szkoda, bo inicjatywa Karczmarza fajna, poza tym jednym zgrzytem.

Na koniec powiem ci jeszcze Drachu, że ciągnę ten temat jeszcze tylko dla ciebie, z szacunku na jaki sobie u mnie zasłużyłeś, w przeciwieństwie np do Kaduceusza czy Repka. Gdyby nie to, repkowym sposobem dawno bym cię olał ciepłą strugą, swoje chamstwo maskując tekścikiem w stylu: "myślę, że nie mamy sobie już nic więcej do powiedzenia. Pozdrawiam". Albo bym się z ciebie ponaśmiewał kadu-style. Bo to takie dojrzałe.

Więc zakończmy już ten dialog w sposób godny i dojrzały. Nawet jeśli nie dojdziemy do konsensusu. 

Jeszcze jedna dygresja.

Fajnie, że był konkurs. Fajnie, że pobił Quentina liczbą zgłoszeń. Fajnie, że nagroda Weteranów obchodzi tylko weteranów, bo szersze grono ma zupełnie inne gusta. Stawia to co prawda pod znakiem zapytania przyszłość Quentina, jeśli jego zwycięzcy/sędziowe tak bardzo odbiegają w oczekiwaniach od publiczności. Już pal licho, czy to rzeczywiście wina kolesiostwa, czy też  oderwania od rzeczywistości RPGowej wyselekcjonowanej grupy ludzi. I to, że ten konkurs stworzył sytuację w której wyraźnie widać te rozbieżności, to jego największa zaleta. 

 

22-07-2014 21:57
Karczmarz
    Hmmm
Ocena:
+7

Panowie, naprawdę nie macie co robić? Obok napisałem notkę z której wynika, że grubo ponad 100 osób w jakiś sposób było zaangażowanych w zabawę, a wy przejmujecie się pojedynczymi głosami ludzi, którzy nie zrobili nic? Ilość pozytywnego feedbacku jest przytłaczająca i szkoda strzępić nerwy na pojedyncze głosy krytyki, które jak wiadomo, pojawią się zawsze. 

Przy czym bawi mnie jedno. Organizatorem konkursu jest jedna osoba - Ja. Bardziej klarownej informacji, do kogo zgłaszać wątpliwości i kogo winić za całokształt już się nie da. A mimo to zarzuty padają jakoś mgliście w nie wiadomo kogo. Nikt się za niczym nie chowa, ktoś ma problem z tym, jak konkurs był zorganizowany, niech napisze do mnie na prv. Chętnie wysłucham i podyskutuje. Nie ma gremium które musi debatować nad zmianami w formule. Jestem ja, więc adresujmy swoje pretensje w dobrym kierunku i nie mieszajmy w to innych którzy po prostu chcieli pomóc. 

22-07-2014 22:02
karp
   
Ocena:
+12

Dziwię się Drachu, że Ci się chce, poważnie, bo w sumie, gdyby to nie było żenujące, to byłoby nawet zabawne. No bo tak:

- 1/20 grupy na FB wzięła udział w plebiscycie, nie musieli czytać prac, nikt tego nie weryfikował, w sumie mogli głosować bo podoba się tytuł - i jest uczciwie, bo takie mają prawo.

- Karczmarz wybierał sam - więc uczciwie i w pełni obiektywnie, bo jakżeby inaczej

- Grupa znajomych robiących wspólnie podcast SwK wybrała we własnym gronie - i jest ok, bo to Wrocław, a Wrocław jest cacy

- Dziesięciu ludzi, którzy w różnych latach wygrywali Quentina przeczytało wszystkie teksty, niektórzy (Aes i Kadu) pokusili się o krótkie uzasadnienie i feedback dla autorów, zdania mieli mocno podzielone (co podkreślali) i wyłonili drogą kompromisu swój typ - i co? Jest oszustwo i przewał. Bo wygrał Repek i jego żona. Bo jurorzy są z Krakowa, a najbardziej Drachu. żal.pl

Karczmarz robiąc konkurs, zaplanował także Kufel Weterana oraz to kto go będzie wręczał - przypadek? Nie sądzę, Karczmarz właśnie został Krakusem. W sumie nie czytałem jeszcze scenariuszy, ale po tym komentarzu też pewnie będę już wychodził na "pole", a nie na "dwór".

22-07-2014 22:07

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.