» Wieści » Konkurs(ik) XV - Śluby

Konkurs(ik) XV - Śluby

30-05-2013 12:16 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Konkurs(ik) XV - Śluby
Redakcja działu D&D i d20 ogłasza oficjalne rozpoczęcie piętnastej edycji Konkurs(ik)u! Tym razem tematem są szeroko rozumiane Śluby. Wszystkich zainteresowanych udziałem prosimy o uważne zapoznanie się z regulaminem: TEMAT brzmi: Śluby [dowolna praca realizująca motyw przewodni - równie dobrze może to być magiczna przysięga (lub stwór powołany do życia w wyniku jej naruszenia), opis zakonu religijnego, samotni świątobliwego eremity, albo krótka przygoda, w której kluczową rolę odgrywają zaślubiny]; MAKSYMALNA OBJĘTOŚĆ pracy: 9000 znaków (wliczając spacje) - ok. 3 stron A4 zapisanych czcionką TNR 12 pkt. Do podanego limitu nie wlicza się część mechaniczna. UWAGI:
  • Niezależnie od wybranej formy, wszystkie prace muszą być powiązane z tematem, którym są śluby.
  • Przy tworzeniu mechanicznej strony pracy można korzystać z zasad dowolnej edycji Dungeons & Dragons (OD&D, BECMI, AD&D 2E, D&D 3.5 lub D&D 4E albo jeszcze innej) lub kompatybilnych (jak Pathfinder RPG, Labyrinth Lord lub Swords & Wizardry).
  • Dopuszczamy wykorzystanie zasad systemów pokrewnych, między innymi: Gamma World, Star Wars Saga, d20 Modern, Spellslinger d20 i Midnight. Jeżeli masz wątpliwości, czy dana mechanika zostanie zaakceptowana - napisz do nas!
  • Wszelkie własne materiały, dodatki i zasady specjalne stosowane w pracy (takie jak zdolności specjalne, warianty zdolności klasowych, atuty, zaklęcia czy magiczne przedmioty) muszą być zgodne z wykorzystywanym systemem i korzystać z oficjalnej polskiej terminologii (jeśli takowa istnieje; jesteśmy skłonni przymknąć oko na brak wierności tłumaczeniu TM-Semic w razie wykorzystania zasad 2. edycji AD&D), a także zostać zawarte w tekście.
  • Nadsyłane prace nie mogły być nigdzie dotychczas publikowane (za wyjątkiem forum serwisu)
  • Opracowania konkursowe mogą zostać osadzone w realiach dowolnego oficjalnego bądź też każdego z opisywanych na łamach dnd.polter.pl settingu. Dotyczy to także świata Golarion (settingu Pathfinder RPG). Preferujemy teksty możliwie uniwersalne, dające się wykorzystać w różnych światach gry, jednak docenimy także te dopasowane do konkretnych realiów i umiejętnie je wykorzystujące.
INNE WYMAGANIA: oprócz warunków podanych powyżej, wymagana jest poprawność gramatyczna, ortograficzna i stylistyczna prac, a także zgodność z zastosowaną mechaniką. W przypadku stosowania pozycji niewydanych po polsku konieczne jest podanie źródeł poszczególnych zasad, atutów, zaklęć itp. Prace łamiące jakiekolwiek prawa autorskie będą z miejsca dyskwalifikowane. OCENIAMY: oryginalność pomysłu, nowatorstwo zastosowanych rozwiązań oraz przydatność opracowania w grze i jego poprawność - zarówno mechaniczną, jak i językową. "Drobne dodatki" (np. ilustracje) będą również mile widziane i w zależności od swojej jakości, mogą być dodatkowo punktowane. Na ocenę ma wpływ także estetyka nadesłanej pracy. TERMIN ZAKOŃCZENIA pierwszego etapu: 23 czerwca 2013. NAGRODA za 1. miejsce: umieszczenie pracy na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +250 punktów. NAGRODY za 2. i 3. miejsce: umieszczenie tekstu na stronie oraz premia punktowa (przyznawana oprócz normalnej liczby punktów za tekst o odpowiedniej długości) przy publikacji: +150 punktów (2. miejsce) lub +100 punktów (3. miejsce). ZGŁOSZENIA: Swoje prace w postaci plików tekstowych (format DOC lub RTF) przysyłajcie na adres: [email protected]. Akceptujemy także prace w PDF, ale załączenie pliku tekstowego jest warunkiem przyjęcia opracowania do oceny. Po otrzymaniu zgłoszenia niezwłocznie wyślemy e-mail z potwierdzeniem jego przyjęcia. Jeśli po upływie 48 godzin od wysłania pracy potwierdzenie nie znajdzie się w skrzynce autora, należy jak najszybciej skontaktować się z jednym z jurorów. JURY KONKURSU: Prosimy, aby nie zwlekać z wysłaniem zgłoszenia do ostatniej chwili. Jurorzy wybiorą spośród nadesłanych prac te, które spodobają jej się najbardziej (przy czym mogą to być wszystkie, ale również może to nie być żadna z nich), a następnie zwrócą się do ich autorów o umieszczenie tekstów na forum w specjalnym temacie w formie postów. Ostatnim etapem będzie głosowanie czytelników, które pozwoli wyłonić zdobywców poszczególnych miejsc. Serdecznie zachęcamy do spróbowania swoich sił w Konkurs(ik)u!
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: dział D&D i d20 | Konkurs(ik) | Konkurs(ik) XV


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.