Marvel. Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem
» Dla Mistrzów Podziemi » Przedmioty » Kirath'a i Zivvrin - Słabe artefakty

Kirath'a i Zivvrin - Słabe artefakty


wersja do druku

Magiczne miecze w służbie Talosa

Autor:

Talos Władca Burz czasem w przypływie kaprysu obdarza swych czcicieli błogosławieństwem, by z jeszcze większą furią nieśli zniszczenie i chaos. W 1022 RD, kiedy to ponownie odradzała się organizacja Harfiarzy na dalekiej północy, na skutych lodem graniach Wielkiego Lodowca młody kapłan Talosa - Redrick Telosirian desperacko walczył z dwoma remorhazami, ogromnymi robakami, naturalnymi władcami mroźnych pustkowi. Wykrzykując imię swego ukochanego boga, Redrick z coraz to większą furią nacierał na swych przeciwników, jednak twardy pancerz lodowych robaków był tego dnia barierą nie do przebicia dla topora kapłana. Roztrzaskał się on po jednym z desperackich uderzeń Redricka. Kiedy już śmierć zawisła nad młodzieńcem, rozległ się potężny grzmot. Redrick zdołał spojrzeć w górę i ujrzał dwie spadające z ogromną prędkością błyskawice, jakby to sam Talos cisnął swój oręż. Błyskawice te trafiły z nieziemską siłą w remorhazy, siejąc spustoszenie i powodując gwałtowną śmierć obu potworów. Ranny kapłan spojrzał na pobojowisko niedowierzając. W ciała robali wbite były dwa miecze, iskrzące tak, jakby wola Talosa wciąż w nich tkwiła. Redrick wyszarpnął klingę z cielska jednego z remorhazów i wykrzyknął w niebiosa "Oto jest niszczycielska siła Władcy Burz! Oto Kirath’a, Gniew Burzy. Niech potęga Talosa dosięgnie wszystkich, którzy zwątpią w jego moc!". Po tych słowach klinga rozbłysła granatowym jak pochmurne niebo blaskiem, a ziemia zatrzęsła się od huków i grzmotów. Kapłan podszedł tedy do drugiego truchła i wyciągnął z niego nieco mniejsze ostrze, po czym ponownie krzyknął w kierunku niebios "To zaś jest potęga błyskawicy, znak mego boga, niech ten symbol sieje strach wśród Jego wrogów. Oto Zivrrim, Morze Błyskawic!". Po tych słowa purpurowa poświata otoczyła miecz a z nieba zaczęły sypać się gromy, żłobiąc wielkie bruzdy na zboczach lodowca. Redrick Telorisian schował miecze i ruszył na południe, nieść furię obu mieczy do kraju zwanego Damara. W ciągu wielu następnych lat szeptano jeszcze o grzmotach i błyskawicach nawiedzających ten kraj w wydawałoby się pogodne dni, a tam gdzie się to działo, zawsze znajdywano zmasakrowane zwłoki. Tak oto przypomniano sobie o furii Talosa.


Kirath'a

Mlecznobiałe ostrze tego miecza wydawać by się mogło mało imponujące w rękach zwykłego śmiertelnika, jednak w ręku oddanego wyznawcy Talosa staje się ono potężnym narzędziem zagłady. Klinga przybiera granatowy kolor, a po jej powierzchni zdają się tańczyć iskry. Rękojeść miecza wykonana jest na kształt postrzępionych, wijących się, groźnych burzowych chmur, oplatających blade, przerażone słońce. Każdy kapłan Talosa dzierżący ten miecz doskonale zdaje sobie sprawę, kiedy ma zacząć się następna burza, a samo ostrze na kilka minut przedtem zaczyna przez chwilę cichutko brzęczeć, jakby wyrażając swe dzikie zadowolenie z nadchodzącej niepogody. Miecz ten powszechnie znany jest jako Gniew Burzy, a jego prawdziwa nazwa znana jest jedynie nielicznym kapłanom Talosa. Dla każdego, kto nie jest wyznawcą Talosa, Kirath’a jest Długim mieczem grzmotu +3, natomiast dla czczących Władcę Burz jest Długim mieczem grzmotu +5 z następującymi właściwościami:

 • Zapewnia niepodatność na elektryczność;
 • Zaczyna lśnić na purpurowo, gdy w promieniu do 10 kilometrów od użytkownika znajduje się kapliczka lub inne miejsce kultu poświęcone Talosowi;
 • Właściciel może kontaktować się telepatycznie z dowolnym wyznawcą Talosa, który znajduje się w promieniu do 5 kilometrów;
 • Raz na dziesięć dni, na słowa "Gniew burzy!", może powołać do istnienia efekt zaklęcia burza zemsty;
 • Raz na trzy dni może zduplikować efekt zaklęcia kontrolowanie pogody, jednak efektem jego działania będzie zawsze i niezależnie od pory roku burza z piorunami.


Silne odrzucanie i wywoływanie; PC 20; waga 2 kg.


Zivrrin

Zivrrin, znany powszechnie pod nazwą Morza Błyskawic, to elegancki, lecz zabójczy krótki miecz o klindze barwy delikatnego fioletu, zmieniającego się w głęboką purpurę w ręku wyznawcy Talosa. Ostrze zdaje się czerpać przyjemność z zabijania, powodując ekscytujące mrowienie u właściciela, który za jego pomocą zadał śmierć. Rękojeść Zivrrina jest wykuta na kształt zygzakowatych błyskawic błyszczących delikatnym, białym światłem, które staje się jaśniejsze, gdy zażyczy sobie tego właściciel. Ostrze to jest inteligentne i ma wyjątkowo ciężki charakter, jednak gdy dzierży go szanowany kapłan Talosa jest mu posłuszne i dobrze wypełnia wolę Władcy Burz. Miecz zdaje się reagować ze szczególnym szałem na wyznawców Silvanusa i Mielikki, wydając podczas walki z nimi gwałtowne syki, wrzaski i przekleństwa. W ręku każdego, kto nie wyznaje Talosa jest to Krótki miecz wyładowania +3, natomiast dla każdego Talosyty jest on Krótkim mieczem wyładowania +5 z następującymi właściwościami:

 • Właściciel jest pod stałym działaniem czaru ochrona przed prawem;
 • Na życzenie duplikuje efekt czaru światło;
 • Podczas walki wokół właściciela miecza tworzy się niewidzialne pole zelektryzowanego powietrza, utrudniające walkę jego przeciwnikom. Zapewnia ono premię z odbicia +2 do KP posługującego się Zivrrinem;
 • Właściciel miecza otrzymuję premię +2 do trafienia i +4 do zadawanych obrażeń, gdy walczy z wyznawcami Mielikki lub Silvanusa;
 • Trzy razy dziennie pozwala rzucić zaklęcie błyskawica.
 • Raz dziennie, na słowa "Morze błyskawic!", pozwala rzucić zaklęcie wyładowanie łańcuchowe.

Zivrrin jest bronią inteligentną. Ostrze to stara się uprzykrzyć życie każdemu, kto nie jest wyznawcą Talosa, głośno przeklinając i wytwarzając nieprzyjemne buczenie. Ponadto każdy, kto dzierży ten miecz i nie jest wyznawcą Władcy Burz może spodziewać się, że zamiast ułatwiać mu walkę, miecz będzie mu przeszkadzał, dając przeciwnikowi większą niż normalnie szansę na uniknięcie ciosu (-2 do wszystkich testów ataku właściciela). Dzierżący Zivvrina kapłan Talosa co najmniej 10. poziomu staje się dla miecza mistrzem i ostrze stara się zawsze być mu posłuszne i jak najlepiej służyć swemu władcy, rezygnując nawet ze swoich pragnień.

Dążenie: Zabijanie istot o odmiennym charakterze.
Moc dążenia: Jeśli miecz zada śmiertelną ranę istocie o odmiennym charakterze, która przewyższa właściciela miecza doświadczeniem o co najmniej 4 poziomy, to klinga na jeden dzień obdarza posługującego się nią możliwością korzystania z atutu Doskonalsza inicjatywa.

Charakter: Chaotyczny Zły.
Atrybuty: Int 10, Rzt 16, Cha 12.
Umiejętności: Wyczucie pobudek +13, Sztuka przetrwania +13.
Punkty Ego: 24.
Komunikacja: Werbalna (języki: wspólny).

Silne odrzucanie i wywoływanie; PC 20; waga 1,5 kg.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Tagi: artefaktyCzytaj również

Ślepe stado
Jak owce we mgle
- recenzja
Wszyscy na Zanzibarze
Intrygujące przygnębienie
- recenzja
Trawa
Co w Trawie piszczy?
- recenzja
II. miejsce w Konkurs(ik)u XI
Opis słabego artefaktu i szkoły magii
Mikstury i olejki nieśmierci

Komentarze


Apollin
   
Ocena:
0
Fajne, szczególnie ta pierwsza ale jest wg. mnie za silna dla tych co nie wyznają Talosa
14-01-2005 19:33
Var Kezeel
   
Ocena:
0
Fajna broń! Nie ma co, dla Talosytów jak znalazł...
14-01-2005 20:44
equilibrium
   
Ocena:
0
Nieźle... To byłby oręż w sam raz dla jednego z moich graczy który kiedyś został kapłanem boga zniszczenia.Teraz wrócił do starego nawyku i gra wojownikiem:)
14-01-2005 21:09
~Lekter

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Raz dziennie, na słowa "Morze błyskawic!", pozwala rzucić zaklęcie Łańcuch błyskawicz wykorzystaniem atutu Maksymalizacja czaru. "

Rzut obrony?
14-01-2005 22:46
Rebound
    => Lekter.
Ocena:
0
Łatwo obliczyć - poziom twórcy artefaktu: 20 (jak jest zresztą napisane na dole) :).
Ja też się na początku na to złapałem :P.
15-01-2005 09:38
Tomazzy
    Niezłe
Ocena:
0
Bardzo mi sie podobała historia jak i smae moce są zaje...e, wiecej takich artefaktówi chce "mój skarbie". To teraz tylko czekać na coś ze świata Flanów GH. Może coś Iuza :D
15-01-2005 11:26
rincewind bpm
   
Ocena:
0
fajne, ale historyjka z dramatycznymi uderzeniami grzmotu trochę kiczowata... ale same bronie są super
15-01-2005 14:26
~Lekter

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Właśnie Rebound poziom czarującego to jeden,a rzut obrony to ja (chyba że poziom czaru razy 1.5 +10)
15-01-2005 20:33
~elendil

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
nienawidze talosytow ale bron mila w uzyciu
15-01-2005 22:01
~Red Dragon

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Broń nawet fajna, ale za Talosem i tak nie przepadam.
16-01-2005 15:11
[email protected]

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
świetna historia, po prostu git, a broń także genialna.
20-01-2005 17:52
~Eldon Skalad

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
bardzo mi sie oodobala historia bron tez jest git oraz zastosowamie kazdy wojak chcialby miec taka bron
04-02-2005 17:03
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ale nie ma Rzutu Obronnego. Z poziomu czarującego nic nie wynika. Liczy sie mod. z atrybutu kluczowego, poziom czaru i ew. jakieś atuty nie wiem czemu pomóc ma Poziom Czarującego.
10-02-2005 18:56
master_of_orion
    kl
Ocena:
0
klasa fajna,a jak morzna umieścić swoją broń
24-03-2005 22:37
~przemyslaw kowalski

Użytkownik niezarejestrowany
    kilka uwag klimatycznych
Ocena:
0
artefakty sa stworzone "dawno" wiec zamiast wspolnego sugeruje zeby mowily jakims antycznym jezykiem (ot netherilskim) a przekazywaly jedynie uczucia i rzadze (widzisz smoka, czujesz ze musisz go pokonac, tak czynia prawdziwi wojownicy- wtedy sa zarty jak takie przedmiot ma osoba ktora od smoaka trzyma sie z daleka bo jest za krotka :) ), ot miecz ma wlasne punkty widzenia na honor lub inne rzeczy (pyskaty :) )
ponadto bogowie tworzac relikwie raczej naucza je jezyka wlasnego ktoy moze byc jezykiem liturgicznym danej religii (jakis antyczny jezyk lub jakis sekretny),
a niech sie barbarzyncy ucza netherilskiego, imaskarskiego (to pewnie taka cyrylica z instrukcja obslugi czolgu, hehe)

tak dla klimatu :)
25-03-2005 17:31
~Wino

Użytkownik niezarejestrowany
    potężna...
Ocena:
0
Burza zemsty to mój ulubiony czar, te miecze wymiatają, szkoda, że w PG nie ma nic o Talosie...
07-05-2005 00:20
Revender Windwalker
   
Ocena:
0
lepiej gdyby byly to sejmitary
21-08-2005 20:51
~Ziomek Poziomek

Użytkownik niezarejestrowany
    SWIETNE
Ocena:
0
SWIETNE, COOL, BOSKIE, TEGO MI BRAKOWALO!!! SAM GRAM WYZNAWCA TALOSA WIEC DZIEKUJE ZA TEN POMYSL, A ZE BRAT JEST MG... 10/10
22-08-2005 20:00

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.

ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.