» Wieści » Finisz zbiórki na Iron Kingdoms: Requiem

Finisz zbiórki na Iron Kingdoms: Requiem

11-02-2021 23:48 | AdamWaskiewicz

Finisz zbiórki na Iron Kingdoms: Requiem

Zaledwie kilka godzin pozostało do końca trwającej w serwisie Kickstarter zbiórki na wydanie najnowszej edycji gry fabularnej Iron Kingdoms, wykorzystującej zasady piątej edycji D&D.

Na stronie wydawnictwa Privateer Press zamieszczono kilka artykułów przybliżających zarówno ogólne informacje o Iron Kingdoms: Requiem, jak i najważniejszych elementach settigu: steamjackach – magicznych konstruktach wykorzystywanych do ciężkich prac i na wojnach, oraz o mechanice (mechanika), łączącej magię z technologię.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Informacja prasowa
Tagi: Privateer Press | Iron Kingdoms | Iron Kingdoms: Requiem | Kickstarter


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
0
"In order to experience the Iron Kingdoms, you'll at the very least need a copy of the 5e Player's Handbook and the OGL rules set!".

Czyli żeby zagrać potrzebne mi są 3 podręczniki, z czego każdy z innej parafii?
12-02-2021 18:31
Kamulec
   
Ocena:
0

Zbiór zasad objętych OGL jest dostępny za darmo online. To podzbiór treści z podręczników podstawowych, więc zapewne rozszerza w tym wypadku Podręcznik Gracza o to, co niezbędne prowadzącemu. Alternatywą jest pewnie kupno trzech podstawowych podręczników do D&D 5.

13-02-2021 01:35
Exar
   
Ocena:
0

No i sam widzisz, kupię Bestiariusz, opis świata i przygodę startową do Iron Kingdoms, a do tego muszę przeczytać/wydrukować 400 stron OGLa i jeszcze Podręczik Gracza, czyli 5 podręczników. W drugiej edycji IK miałem to wszystko w jednej książce. No ale kumam, że nie jestem ich "targetem" (co mnie smuci, bo IK uwielbiam).

13-02-2021 07:00
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+2

Podobnie jak w czasach trzeciej edycji, wszelkie settingi / systemy publikowane w oparciu o mechanikę piątej edycji D&D siłą rzeczy muszą mieć ten sam problem - albo wymagają posiadania podstawowych dedekowych podręczników (Co, muszę jeszcze kupować podręczniki za sześć stów albo drukować sobie czterysta stron OGL? Złodzieje!) albo powielania znacznej części zasad z podstawki do D&D (Co, mam drugi raz płacić za coś, na co wydałem już sześć stów? Złodzieje!).

I tak źle, i tak niedobrze. Z dwóch opcji wolę pierwszą, jeśli mówimy o settingu przewidzianym do D&D, bo pozwala na wykorzystanie więcej miejsca w podręcznikach na rzeczy faktycznie nowe i specyficzne dla konkretnych realiów, a jeżeli jest system wykorzystujący mechanikę d20, ale w innych realiach / konwencji, to wolę drugą, bo i tak poza szkieletem mechanicznym z PG, PMP i bestiariusza więcej by się nie wykorzystało.

13-02-2021 10:20
Exar
   
Ocena:
0
Świetnie rozumiem ten mechanizm. PP ewidentnie gra pod fanów DnD, których jest multum, co rozumiem, acz żałuję:) Ale może w sumie kiedyś trzeba te 6 stów wywalić, bo sporo tracę i będę tracił coraz więcej (nie mówię o finansach).
14-02-2021 13:41
Exar
   
Ocena:
0
A czy zasady z Pathfindera 1 albo DnD 4 będą pozwalały na grę?
20-02-2021 17:55
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
0

Myślę, że wymagałoby to sporo pracy i daleko idących przeróbek.

20-02-2021 20:57

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.