» Wieści » Dark Sun 2010 - więcej informacji

Dark Sun 2010 - więcej informacji

18-11-2009 21:28 | 33451

Dark Sun 2010 - więcej informacji
Dark Sun zostanie, jak już nam wiadomo, wydany inaczej od poprzednich publikacji. Nie pojawi się Player's Guide a informacje z niego zostaną przerzucone do Campaign's Guide. Na miejsce tego podręcznika zostanie wydany Creature Collection, będący zbiorem przeciwników unikalnych dla Athasu. Oprócz tego znany jest tytuł przygody settingowej - Marauders of the Dune Sea.
Źródło: Wizards of the Coast
Tagi: Wizards of the Coast | Dungeons & Dragons | Dark Sun | d20


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
Podręcznik ma mieć 224 strony i łączyć zawartość Campaign Guide i Plyer's Guide? Nie zapowiada się to zbyt ciekawie.
19-11-2009 11:12
Nadiv
   
Ocena:
+3
Raczej nie możemy się spodziewać nadmiaru treści...

Zresztą, wydanie Creature Collection jako głównego dodatku ukazuje jednoznacznie, co będzie defaultowym tematem sesji...

Całe szczęście mam napakowany mięchem oryginalny DS ;) (choć i tak prowadzę go na Savage Worlds ;))
19-11-2009 13:09
~Paladyn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+4
Nuke, dziękuje za newsa, podziękowałem Ci też na moim blogu. Generalnie, jak tam napisałem, mam mieszane uczucia i boję się, że świat będzie potraktowany po macoszemu. Co gorsza, wydaje mi się, że dostosowanie Athasu do D&D 4 może wprowadzić spore zmiany do świata (gorzej, jeśli ich nie wprowadzi, wtedy zostanie rozwalona cała historia). Myślę o rasach z 4E, w ujęciu Czempionów Rajata i wojen Oczyszczeniowych.

Cóż, pewnie i tak kupię, nie ma co panikować przed wydaniem. Kilka uwag ode mnie, znajduje się pod linkiem, jeśli narusza on regulamin, proszę go skasować.
http://scrollofskelos.blogspot.com /2009/11/dobre-wiesci-z-kolejnego-swiata.html

19-11-2009 14:20
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
@Nadiv:
Nie, to raczej pokazuje, że standardowe potwory z Monster Manuali średnio się będą nadawać do Dark Suna, podobnie zresztą jak to było wcześniej.
19-11-2009 14:20
~Szatany

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+2
Dark Sun byłby fajny jako całkowicie osobna gra. Najlepiej na mechanice wfrp 3 :P
19-11-2009 19:54
33451

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
~Paladyn
Dzięki za podzięki i podzielam Twoje obawy. Swojego czasu poczytałem co nieco o Dark Sun i świat mnie interesuję a z chęcią nabyłbym go w czwartej edycji. Niestety usunięcie Player's Guide w świecie w którym bohaterowie są zgoła odmienni od tych innych światów i podanie tych informacji w jednej średniej wielkości książce. Pewnie będzie trzeba nastawiać się na zupełnie nową wizję Athasa, co średnio mi się widzi (cywilizowane niziołki, dragonborni na pustyni?), ale no cóż... do pierwszych previewów jeszcze daleko. ;)
(Zapuszczanie linków w komentarzach to nie grzech, nie krępuj się ;) )
19-11-2009 20:17
Radnon
   
Ocena:
+3
To ja się trochę wyłamię i powiem, że nawet podoba mi się zastąpienie Player`s Guide przez settingowy bestiariusz. W moim odczuciu dla MG bardziej przydatny i inspirujący będzie zbiór charakterystycznych dla świata istot niż kolejny katalog mocy/atutów/paragonów (a tak wyglądał PG do FR), których i tak już teraz jest całe mnóstwo. Natomiast przerzucenie tych wszystkich technikaliów do CG już mnie martwi, bo może oznaczać jeszcze większe ograniczenie opisu świata.

Poza tym Nuke zdecydowane +1. Też nie do końca rozumiem ten pęd Wizardów do ujednolicenia wszystkich settingów poprzez wrzucanie do każdego dragonbornów i nowych tieflingów nawet jeśli kompletnie tam nie pasują. Czy jakiś świat nie mógłby się obyć bez tych przerobionych smokowców?
20-11-2009 07:44

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.