» Wieści » Dalszy ciąg zamieszania wokół TSR

Dalszy ciąg zamieszania wokół TSR

12-07-2021 22:22 | Tomasz 'Radnon' Cybulski

Dalszy ciąg zamieszania wokół TSR

Jak informuje serwis ENWord nie cichnie zamieszanie wokół TSR Games, ogłoszonego pod koniec czerwca nowego wydawnictwa korzystającego ze skrótu nazwy oryginalnego producenta Dungeons & Dragons.

W ciągu ostatnich tygodni firma swoim postępowaniem wzbudziła sporo kontrowersji w środowisku fanów w związku ze sposobem przejęcia praw do nazwywywiadem Erniego Gygaxa (który znajduje się we władzach nowego przedsiębiorstwa) dla kanału Live From the Bunker oraz serią wpisów w mediach społecznościowych, w których między innymi oskarżyła WotC o prowadzenie zorganizowanej akcji oczerniającej.

Niezrozumiała i konfrontacyjna postawa nowego TSR zaowocowała odcięciem się od niego przez wielu autorów i branżowych podmiotów, w tym organizatorów Gen Conu. W efekcie w zeszłym tygodniu wydawnictwo ogłosiło zmianę nazwy na Wonderfilled i zapowiedziało zmianę polityki informacyjnej. 9 lipca nastąpił jednak kolejny zwrot akcji i ponowny powrót do nazwy TSR, choć z innym niż dotychczas logo. Odpowiedzialność za całe zamieszanie miał natomiast ponosić, działający samowolnie i nieokreślony z nazwiska, człowiek prowadzący profile w mediach społecznościowych.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Trudno powiedzieć jak sytuacja rozwinie się dalej, zarówno jeśli chodzi o samą firmę, jak i jej potencjalne produkty, szczególnie biorąc pod uwagę, że autor GiantLands zrezygnował ze współpracy, a zapowiedź reedycji Star Frontiers została usunięta.

W tym samym czasie, funkcjonujące równolegle, TSR Games z 2011 roku przemianowało się na Solarian, żeby uniknąć skojarzeń z całą sprawą.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: ENWorld
Tagi: enworld | Solarian | TSR | TSR Games | Wonderfilled


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Exar
   
Ocena:
+1

Niezły cyrk.

13-07-2021 08:38

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.