» Wieści » D&D dla wszystkich!

D&D dla wszystkich!

|

D&D dla wszystkich!
Na stronie The Petition Site ukazała się petycja do Wizards of the Coast o większe zróżnicowanie płciowe i etniczne w ilustracjach D&D Next. Jej sponsorem jest Josh Fox. Podstawowe postulaty petycji to:
  • przynajmniej 50% przedstawianych postaci powinno być kobietami;
  • co najmniej 20% postaci na ilustracjach powinno być nie-białych;
  • wszystkie powyższe mają być portretowane na ogół jako silne i kompetentne;
  • inne rasy nie powinny być ilustrowane i opisywane głównie jako jasnoskóre.
Petycja jest dostępna pod tym adresem, tymczasem na feministycznej stronie Gaming as Women trwa debata na jej temat. Po prawej rysunek autorstwa Wayne'a Reynoldsa przedstawiający Seoni, ikoniczną zaklinaczkę z systemu Pathfinder RPG.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Gaming as Women
Tagi: D&D Next | Gaming as Women | Josh Fox | WotC


Czytaj również

Komentarze


Vukodlak
   
Ocena:
+3
Petra bana za spamerstwo nie dostanie, jest pod ochroną.

I to jaką. Moderacja kasuje komcie, wlepia ostrzeżenia, bany i żółte kartki, by upewnić się, że jedynie słuszna ideologia zakwitnie na Polteru. Tak, czy owak - "równości" na stronach serwisu nie braknie. Niezależnie od woli i chęci użytkowników.
27-09-2012 20:49
Malaggar
   
Ocena:
+2
Już widzę to piekło gdyby ktoś, nawet dla żartu, rzucił tekst "zbanowana za feminizm". Kazimierz Szczuk i Profesorka Magisterka Środa by poltka wgnietli w ziemię.
27-09-2012 20:49
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+3
@ Xolotl, Krzemień
Petra zamieściła newsa. Jej komentarze pod nim mozna policzyć na palcach jednej ręki. Ciekawe rozumienie terminu "spamerstwo".

@ Vukodlak
A wszystko w imię odrażającej (brrr...) kultury dyskusji. Horrible dictu.
27-09-2012 20:54
Tyldodymomen
   
Ocena:
0
Malaggarze "profesorka" brzmi niepoważnie i zakrawa na spoufalanie, nie mówiąc już o tym że nie podkreśla kompetencji rzeczonej.
Sugerowałbym tytułować p.Środę "Profesorą".
27-09-2012 20:58
Malaggar
   
Ocena:
+2
A w sumie Adam ma rację. Ja bym jej dał medal z ziemniaka. Jej komentarze pod tymi gwałcącymi druidkami, a teraz to zabawa dla całej polterowej rodziny.
A zabawa = śmiech = zdrowie.

MAM! Order Uśmiechy (Bo uśmiech jest szowinistycznie męski).
27-09-2012 21:02
Nuriel
   
Ocena:
+2
Ja się tak zapytam - ta cała histeria jest dlatego bo ludzie się oburzają na prośbę o więcej ilustracji postaci kobiecych i kolorowych? Pomimo tego, że z podręcznika do czwartej edycji DnD wynika WPROST, że ŻADNA karnacja NIE PRZEWAŻA?
27-09-2012 21:09
Malaggar
   
Ocena:
+4
Nie. Ta cała histeria jest obroną przed zalewem kolorowych kobiet które nie umieją czytać podręczników i stąd nie wiedzą, że są też czarni w D&D.
27-09-2012 21:10
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+1
Nawet się już nie staracie w swoim trollingu.

Co do poruszonej kwestii - Petra, w przeciwieństwie do niektórych tu obecnych, nie narusza rażąco regulaminu napaściami na innych użytkowników serwisu i uwłaczającymi uwagami.

PS: Sugestia, że seksizm jest problemem w fandomie erpegowym, Polsce czy na świecie w ogóle NIE jest ani napaścią, ani uwłaczającą uwagą.
27-09-2012 21:15
Malaggar
   
Ocena:
+3
Gdyby nie trolling, to pies z kulawą nogą by tu nie zajrzał i byś się kisił z Petrą i Scobinem.

PS. Czemu petra ma uwłaczającą kobietom nazwę bloga (nakedfemalegiant)? Czy sugeruje, że kobieta gigant musi być goła by kogoś zainteresować? Przypadek?!
27-09-2012 21:18
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+1
Jeszcze przynajmniej z Ysabell, Ezechielem, Adamem, Nurielem, MEaDEą, repkiem, Mayhnaveą... trochę by nas jednak zostało. A z jakiej okazji porównujemy listy bliższych-i-dalszych znajomych? Szczęśliwie, poza trollowaniem dzieją się tu też inne rzeczy.
27-09-2012 21:24
Malaggar
   
Ocena:
+3
Bym Ci coś napisał, ale dostanę czerwoną kartkę, a czuję, że się przydam przy okazji następnego meczu z FC Feminizm.

Zatem EOT, proszę trenera o zmianę.

Malaggar OUT
Tyldodymomen IN
27-09-2012 21:29
Tyldodymomen
   
Ocena:
+9
Naprawdę, my byśmy chętnie porozmawiali poważnie, ale o konkretach.
a)Jaki procent graczy d&d stanowią kobiety/kolorowi?
b)ilu z nim obecna sytuacja przeszkadza ? ( za to wiem że 52% populacji świata stanowią kobiety.Każda kobieta to potencjalny gracz? )
c) Ile protestujących kupi grę po wprowadzeniu kwot ?
d)Jaki jest stosunek feministek do innych niedoreprezentowanych grup jak LGBT,otyli ,niewidomi czy łysi? Kwotowanie wybiórcze czy uwzględniające wszystkich pokrzywdzonych?


Środowiska feministyczne ( a przynajmniej jego koryfeuszki) charakteryzują się wysokim poziomem wykształcenia, zatem dziwna wydaje się sytuacja w której lobby parytetowe nie zadbało o twarde liczbowe argumenty, odporne na prostą manipulację językową. Liczbę graczek mogą policzyć np przy okazji programu d&d encounters, ankiet lokalnych,popularnych for PBF gdzie grają w d&d czy dużych konwentów w stylu GenConu czy PaizoConu. Jeśli dyskutujemy na poziomie "wydaje mi się że kobiety na całym świecie są oburzone parytetami rysunkowymi" , to trudno o to, by takie apele czy petycje traktować poważnie. Nie podjęto żadnych działań statystycznych które mogłyby stanowić punkt wyjściowy do rzeczowej rozmowy na zadany temat. Feministyczne interpretowanie rzeczywistości nie jest żadną obiektywną przesłanką dla podjęcia merytorycznej dyskusji.27-09-2012 22:08
Dark Sage
    Jezus Maria!
Ocena:
+17
(ale jestem agnostykiem :P)
Z całym szacunkiem, co tu się dzieje? Czy to serwis dla geeków, czy portal propagandowy? Ja ostatnio coraz więcej widzę tutaj wojny z/przeciw/za feminizmem niż konkretów jak siekać mieczem wyimaginowane beholdery!

Ponownie i panie z całym szacunkiem, ale ta petycja to pier.. kotka za pomocą młotka. Gram od lat w każde RPG jakie mi w łapki wpadnie i nigdy nawet przez myśl mi nie przeszło, że ktoś może się czegoś takiego dopatrzyć! Rysunki mają być klimatyczne, a nie poprawne względem... nie wiem nawet czego. Moja współgraczka otwarcie stwierdziła, że to totalna głupota ta petycja. Do jasnej cholery, to jest gra wyobraźni, ilustracja to ilustracja, najlepiej aby pasowała do wizji autorów. Jeśli się nie podoba wizja, niech głosuje portfelem. Może od razu wymuśmy na WotC, aby dla każdego kraju były inne ilustracje odpowiadającej strukturze rasowej?

Każdy parytet to kretynizm z definicji. Jeżeli ktoś chce coś zmienić, niech działa samemu a nie wymusza/błaga innych, aby to robili za niego. Ktoś tu napisał, ale najlepszym rozwiązaniem byłoby właśnie wydanie takiego "poprawnego" podręcznika przez pomysłodawcę petycji. Niech pokaże swoją sprzedarzą i linią wydawniczą, jak bardzo ważne są te rzeczy.

Notka końcowa:
Uważam, że tego typu informacje nie powinny się ukazywać jako "ważne newsy" na stronie głównej. Z całym szacunkiem Petra, jeżeli chcesz propagować jakieś rzeczy związane z ideologią, polityką czy innymi formami światopoglądu, prosiłbym robić to na blogu, a serwis główny pozostawić tematom neutralnym, przekazującym jakieś wartości merytoryczne.
27-09-2012 22:44
postapokaliptyk
   
Ocena:
+8
] Dark Sage
Uważam, że tego typu informacje nie powinny się ukazywać jako "ważne newsy" na stronie głównej

brawo! bardzo rozsądnie!!
27-09-2012 22:50
AdamWaskiewicz
   
Ocena:
+1
Jeżeli ktoś chce coś zmienić, niech działa samemu a nie wymusza/błaga innych, aby to robili za niego

Czyli do widzenia, demokracjo przedstawicielska.
27-09-2012 23:19
Tyldodymomen
   
Ocena:
+12
Jak to szło Adamie, to o sprowadzaniu sprawy ad absurdum?
27-09-2012 23:35
Anioł Gniewu
   
Ocena:
+2
Malaggar - w temacie obrazka z izraelskim krasnoludem:
Fakt - ten krasnal ma trochę biblijną fizjonomię. :) Co do lasek - ruda mi się widzi! Lubię rude. A propo's wiecie co słychać u Rysi777? :)

Co do meritum sprawy - Tyldodymomen dał wyraz moim poglądom w swoim pierwszym poście. Reszta jest milczeniem... :)

Proponuję jednak rozszerzyć postulaty tych dziwaków o żądanie podręczników D&D dla ubogich! Bo niby dlaczego ktoś ma być pozbawiany dostępu do rozrywki tylko dlatego że nie może za nią zapłacić? 20% nakładu ma trafić do MOPSów! Jak parytet to parytet! ;)
27-09-2012 23:47
Kamulec
   
Ocena:
+2
Dlaczego w Zapomnianych Krainach nie ma komputerów? Jak mają grać informatycy i studenci tego kierunku? Jak tu się wczuć w postać?

Ostatnie dyskusje na Polterze wyczerpały temat. Jego dalsze wałkowanie jest bezcelowe.

A rysunek jest paskudny.
28-09-2012 00:25
Krzemień
   
Ocena:
+1
Chyba na 604 wyczerpała się lista feministek bo odliczanie podpisów od wczoraj stoi.
28-09-2012 08:36
Ninetongues
   
Ocena:
+4
Dobra, Bender ma rację.
To jest jeden wielki troll. Jakiś emo-dzieciak, który chciał się wylansować na obrońcę uciśnionych i zaliczyć +1000 na fb.

Chyba niepotrzebnie w ogóle traktowaliśmy tę petycję na poważnie.

Eot.
28-09-2012 09:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.