» Wieści » D&D 4th Edition coraz bliżej

D&D 4th Edition coraz bliżej

|

D&D 4th Edition coraz bliżej
Na forum serwisu EN World pojawiły się nowe informacje dotyczące wydania Dungeons & Dragons 4th Edition. Znana jest już data wydania podręczników źródłowych do nowej edycji.

Player's Handbook 4e: Maj 2008

Dungeon Master's Guide 4e: Czerwiec 2008

Monster Manual 4e: Lipiec 2008

Obecnie nie ma zbyt wielu informacji o SRD/OGL, poza tym, że nadal będzie istnieć.
Z zapowiedzi wynika, że prawdopodobnie pierwszym settingiem do nowej edycji, który doczeka się swojego podręcznika będzie Forgotten Realms.
Źródło: EN World

Komentarze


Deckard
   
Ocena:
0
Zapomniałem o Travellerze - my fault :) Aha - jeszcze Ars Magica ;)

Keliah

Powergaming to nie plaga - to styl gry w którym osoba siadająca do gry optymalizuje sobie postać zgodnie z zasadami i niedopowiedzeniami w nich. Do tanga trzeba jednak dwojga - bez systemu wspierającego grę wyoptymalizowaną postacią powergamerowi nic nie przyjdzie z godzin spędzonych nad stworzeniem postaci. Tak się akurat składa, iż D&D d20 jest jedynym systemem na naszym rynku, który wykazuje tę cechę - stawia na grę drużynową (czyli specjalizacja postaci i min-maxing mile widziane), w zasady jest wpisany system wyzwań powiązany z poziomem postaci, liczba atutów i innych klocków sprzyja tworzeniu unikatowych buildów.

Problem w tym, iż część polskich graczy jest nieprzyzwyczajona do korzystania z oficjalnych materiałów wotc (errat, faq), które korygują ewentualne nieścisłości. Dostajemy tyle, ile wrzuci ISA do polskich edycji.
17-08-2007 10:54
Aphranteus
    Heh
Ocena:
0
Wiedziałem, że dobrzę zrobię nie inwestują kawałka patyka w 3.5 ed. Poczekam grzecznie na 4.0, a jak mi się nie spodoba, to dalej będę grał w 3.0 ot tyle.
17-08-2007 10:57
~s

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ciekawe. Skoro nie kupiliście przez te ~4 lata 3.5 (bo mniej więcej od tylu lat jest), to zakładam, że z tego powodu, że nie wydała go ISA. Ile lat będziecie teraz czekać na 4.0?
Oczywiście zakładając, że ISA wyda nową edycje.
17-08-2007 12:31
~s

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A przynajmniej będzie można dostać sporo podręczników do 3.5 po o wiele tańszych pieniądzach.
17-08-2007 12:32
~NINO

Użytkownik niezarejestrowany
    Moim zdaniem
Ocena:
0
Przyglądam się waszym wypowiedziom i stwierdzam, że nie tylko mi się nie podoba pomysł z 4 edycją. Rozumiem poprawki itp. ale po co to komu?! Przecież wiele osób nie ma jeszcze wielu podręczników z teraźniejszych edycji, a pomysł żeby zalać rynek nowymi produktami to czysty zysk dla Wotc, szkoda że nie patrzą oni czego naprawdę chcą gracze.
Jeśli nawet ktoś chciałby się przerzucić na 4ed. to oznaczałoby to zakup całej masy nowych podręczników.
Być może się mylę co do 4 edycji, bo nie można całkowicie przekreślać pomysłu. Ja pozostanę raczej przy 3.5 do której już przywykłem. Tak jak zostało już napisane, podręczniki z ed.3.5 zapewne stanieje i będzie nas wreszcie stać na większość podręczników.
17-08-2007 17:35
~iron_master

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Co do edycji - Call of Cthulhu ma ich AFAIK 6 :)

@Keliah
Jesteś niezadowolonym klientem. 3,5 sukcesem było, a na pewno wprowadziło wiele dobrych dla gry zmian. Poprawiona wersja, lepsza i to nie tylko moje zdanie.
A powergaming dobry jest, a dedeki świetnie się do tego nadają. No bo co w tym złego?

@NINO
A powiedz mi, widziałeś jak wygląda czwórka? Jeśli tak to nie przyznawaj się, bo Cię zamkną za kradzież tajnych plików;P
Poważniej mówiąc, jeszcze nie została wydana a Ty już narzekasz. Poczekaj, zobacz, a nuż Ci się spodoba? Po co to komu? Graczom, którym się stare nie podobało. I wielu innym.
Wiele osób w Polsce owszem nie ma podręczników do 3.5. Ale WotC Poska wisi i powiewa, patrzą na Amerykę gdzie nabywców jest więcej.
Przerzut oznacza zakup, owszem. Ale kto Ci zabrania sprzedać stare Complete'y i kupić nowe?

Powtarzam ludzie nie sądźcie, póki nie zobaczycie. Ja sam mam obawy, ale nie wydaję wyroków na czymś czego nie widziałem.
17-08-2007 18:52
2445

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Stojąc w miejscu nie rozwijasz się...

Poza tym WotC właśnie przez 8 lat zbierało informację od graczy i stąd poprawki. Macie niestety mylne wrażenie, że nagle przeskok nastąpił. W Polsce ed. 3.5 jest od roku... Na świecie już kilka lat.

Po co kupować księgi do 3.5 skoro można od razu przejść na 4ed. Utrudnieniem jest tylko język angielski, który nie każdemu odpowiada.

Mechanik 3.5 mnie dobija czasami choć znam ją bardzo dobrze. Prawie wszystkie artykuły na stronie wizardów od All About Initiative do Does It Stack czytałem godzinami i nie narzekam. Się okaże dopiero w maju co nam zaserwowali.

Komercja. Ehh.... Komercją jest wydanie miliarda podręczników do 3.5. Mnóstwo z nich nie ma w ogóle nic poza mechaniką. Ten system to mechanika i walki taktyczne. Fabuła jak w każdym RPG zależy od MG.

Bądźmy dobrej myśli i nie bójmy się zmian. Strach ma zawsze wielkie oczy:D
17-08-2007 18:55
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
cytat
Chyba, że się jakiś nowy wydawca znajdzie... (kto wie, kto wie:)

miejmy nadzieje
18-08-2007 19:04
[email protected]

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
niedawno była 3ed, jeszcze nie zdążyłem się przyzwyczjic do 3.5 a teraz 4ed
20-08-2007 10:30
~NINO

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@iron_master

Może i masz rację, trochę za wcześnie na osąd.
Być może 4ed. nie okaże się klapą. Chcę jednak zaznaczyć, że chyba nie tylko mnie zdenerwował fakt iż w polsce mamy zacofanie i to duże, stąd słowa krytyki. A co do 4ed. logo beznadziejne, okładki o niebo lepsze, jak jest z zawartością książek niestety niewiem (pracuję nad tym :)) Ja NIE PRZEKREŚLAM odrazu 4ed.
może nawet sam się przerzucę.

20-08-2007 12:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.