» Wieści » D&D 4E: Zdjęcia dwóch zestawów z serii Essentials

D&D 4E: Zdjęcia dwóch zestawów z serii Essentials

|

D&D 4E: Zdjęcia dwóch zestawów z serii Essentials
Na oficjalnej stronie wydawnictwa Wizards of the Coast znaleźć można zdjęcia ukazujące zawartość zestawu Dungeon Master's Kit oraz Monster Vault, mających się ukazać w październiku pozycji z serii Dungeons & Dragons Essentials.
Źródło: EN World
Tagi: D&D 4E | Dungeon Master's Kit | ED&D | Monster Vault | Wizards of the Coast | Zapowiedzi wydawnicze


Czytaj również

Komentarze


Bajer
   
Ocena:
+3
Kilka interesujących rzeczy, które rzuciły mi się w oczy. Zmienili tabelkę z DC. Dla przykładu, poziom 7. Stare tabelka ustawiała wartości na 8, 14 i 19 (easy, moderate, hard). Nowa ma kolejno 11, 16, 23. Dodatkowo mamy podane wartości dla każdego poziomu, a nie co trzy jak do tej pory. Od dawna grałem na podobnie działającej modyfikacji. Matma w końcu będzie miała sens w 4E (po cichu mam nadzieję, że pójdę także w stronę dodania stałych premii do obron i ataku co kilka poziomów, żeby pozbyć się atutów expertise i tych łatających obrony - Iron Reflex i pochodne są fajne, ale jak ktoś ich nie weźmie na paragonie ma przechlapane, a i to nie naprawia dziur w matmie do końca).

Drugą rzeczą, którą wyłapałem to dodanie stanu grabbed oraz removed from play. Pierwsze cieszy, co do drugiego to będzie to chyba miało zastosowanie w połknięciach przez potworki lub jakiś mocach teleportujących poza aktualny plan. Innego wyjaśnienia nie widzę.

Na osłodę dostaliśmy także dostosowanie DC użyć niektórych umiejętności. Na plus. Po zmianie Aid Another się tego spodziewałem, ale i tak dobrze, że istnieje oficjalne potwierdzenie.

No i żetony! :) Sam się w ich tworzenie bawiłem, ale ich jakość była słaba, pomimo wydruku na kolorowym laserze. Widzę też, że WotC ukradło mój pomysł, żeby na odwrocie był ten sam potwór w czerwonej ramce, symbolizując w ten sposób stan bloodied :)
14-08-2010 13:08
Malaggar
   
Ocena:
+1
Ale koszmarna okładka - koleś wygląda jak jakiś super szczypiornista z kreskówki dla dzieci.
14-08-2010 13:18
kaduceusz
   
Ocena:
+1
Mi się skojarzył z tytanem siatkarzem, ale ogólnie z tego co Bajer linkuje to oprawa graficzna cacy.
14-08-2010 13:31
Radnon
   
Ocena:
+2
Patrząc po tych zdjęciach jakość żetonów jest podobna do tego co mieliśmy w poprzedniej edycji (na przykład w "Grze Przygodowej"). Czyli nieźle, choć bez rewelacji. Z drugiej strony jednak może w realu będzie wyglądało to lepiej.
14-08-2010 14:12
Bajer
   
Ocena:
+2
Żetony to zawsze jakaś alternatywa dla figurek. Poza tym łatwiej je magazynować. Podobne żetony były w pierwszym starterze do 4E, chociaż podobno były nieco grubsze od tego, co dostaniemy niedługo. Jednak może to być tylko plotka. Amerykanie lubią panikować.
14-08-2010 14:28

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.