» Wieści » D&D 4E: Pozycje wydawnicze na 2011 rok

D&D 4E: Pozycje wydawnicze na 2011 rok

08-08-2010 12:01 | Krystian 'Bajer' Bajerski

D&D 4E: Pozycje wydawnicze na 2011 rok
Znamy już listę nowych podręczników, które mają ukazać się w przyszłym roku. Poniżej zamieszczam kilka szczegółów, które nie były do tej pory znane.

Rok 2010
Rules Compendium będzie wydany w miękkiej oprawie i zawierać będzie wszystkie aktualne zasady dotyczące gry (wliczając w to erraty). Spodziewać się także możem nowego systemu uzyskiwania skarbów - w tym losowych tabelek!

Gamma World będzie należał do gatunku gier "lżejszych". Tworzenie postaci będzie bardzo szybkie i polegać będzie na wylosowaniu dwóch połówek, z których będzie się składać bohater, np.: pół-karaluch, pół-roślina. Gra będzie kompatybilna z 4. edycją D&D. Osobno będzie można zakupić dodatkowe karty mutacji - podkreślano jednak, że nie ma to na celu stworzenia gry kolekcjonerskiej, a raczej chodzi o otwarcie dodatkowego zestawu tuż przed grą w celu uzyskania większego napięcia.

Monster Vault zawierać będzie w 25% przedruk starych potworów, 75% to nowe wariacje ikonicznych stworzeń - nie wiadomo czy potwory zostaną zaktualizowane do nowych tabelek obrażeń i systemu tworzenia, chociaż jest to bardzo prawdopodobne.

W 2010 roku ukaże się jeszcze m.in. Dungeon Master’s Kit, Heroes of the Forgotten Kindgoms, Heroes of Heroes of the Fallen Lands, Famine in Far-go i trzy podstawowe zestawy Dungeon Tiles.

Rok 2011

Nentir Vale Gazetteer będzie podręcznikiem opisującym w dokładny sposób dolinę Nentir i pobliskie tereny.

Fortune Cards to zestaw losowych kart, które mogą zostać użyte podczas sesji. Odzwierciedlają one niespodziewane rzeczy jakie mogą przydarzyć się graczom podczas podróży po świecie. Podobnie jak przy kartach mutacji z Gamma World, nie mają one charakteru kolekcjonerskiego.

Ukaże się nowy ekran Mistrza Podziemi - Deluxe Dungeon Master’s Screen.

Heroes of Shadow zawierać będzie opcje umożliwiające dowolnej klasie zyskanie mrocznej mocy. Istnieje także duża szansa, iż ujrzymy tu także nowe rasy i klasy. Celem podręcznika jest dodanie większej głębi postaciom itp.

Mordenkenian’s Magical Emporium to podręcznik zawierający opisy magicznych przedmiotów. W odróżnieniu od poprzednich pozycji tego typu, pozycja ta zawierać będzie bogate historie poszczególnych magicznych akcesoriów. Dodatkowo dzięki temu tytułowi dowiedzieliśmy się, iż w serii Essentials wprowadzony zostanie podział magicznych przedmiotów ze względu na rzadkość ich występowania: "common", "uncommon", "rare". Nie ma to na celu wprowadzenia żadnych kart i kolekcjonowania zestawów. Chodzi o dostępność przedmiotów magicznych dla graczy. Przedmioty typu "common" oraz "uncommon" będą możliwe do zakupienia i tworzenia przez graczy. "Rare" mogą zostać zdobyte przez graczy tylko i wyłącznie gdy zdecyduje o tym MP. Większość magicznych przedmiotów jakie ujrzały już światło dzienne zostanie zakwalifikowana jako "uncommony".

Shadowfell: Gloomwrought and Beyond będzie pozycją opisującą dokładniej Zmrok. W pudełku znajdziemy dużą mapę miasta Gloomwrought oraz m.in Talię Rozpaczy, która będzie w różny sposób wpływać na stan psychiczny bohaterów - nawiązania do Cthulhu są jak najbardziej celowe.

Monster Vault: Threats to the Nentir Vale będzie podręcznikiem wypełnionym po brzegi potworami oraz żetonami reprezentującymi każdego z nich. Wewnątrz pudła znajdziemy także mapy.

Conquest of Nerath będzie nową grą wojenną w stylu Ryzyka lub Axis & Allies. Od 2 do 4 graczy będzie toczyło wojny o ruiny Nerath. Oprócz armii każda z frakcji dysponować będzie herosami, którzy będą mogli wpływać na losy potyczek.

Player’s Handbook: Champions of the Heroic Tier zawierać będzie nowe mechaniczne opcje dla postaci na etapie heroicznym - najbliższe jest skojarzenie z Unearthed Arcana. W podręczniku znajdziemy także "tematy przewodnie postaci" oraz typowo niebojowe opcje, jak choćby profesję kowala - nie będą one wymagały żadnych atutów.

Neverwinter Campaign Guide będzie podręcznikiem przeznaczonym do Zapomnianych Krain i jak wskazuje nazwa dotyczyć będzie mroźnego i zniszczonego przez Plagę Czarów Neverwinter. Istnieje duże prawdopodobieństwo iż wraz z podręcznikiem ujrzymy nową klasę - bladesinger.

Hero Builder’s Handbook zawierać będzie nowe opcje indywidualizacji postaci, a także porady dotyczące optymalizacji.

Madness of Gardmore Abbey będzie super-przygodą oscylującą wokół talii Deck of Many Things.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Gen Con 2010
Tagi: D&D 4E | Wizards of the Coast | Zapowiedzi wydawnicze


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Radnon
   
Ocena:
+2
Nowy podręcznik do Zapomnianych Krain. Ciekawe jak ma się to do lansowanej przez ostatnie lata zasady "jeden setting = trzy książki". Wybór miejsca też dość jednoznacznie wskazuje do jakich fanów kierowana będzie ta pozycja (a kto wie może akurat w tym samym czasie doczekamy się trzeciej części pewnej gry komputerowej :) ).
08-08-2010 14:47
Bajer
   
Ocena:
+3
Zasady są po to, żeby je łamać :) Na pewno jest to chęć pochwycenia osób grający w NVN, ale jeżeli będzie to podręcznik tak ciekawie opisany jak Hammerfast, na pewno będzie dobrą pozycją, w przeciwieństwie do poprzednich podręczników opisujących nowy FR.

Nie wspomniałem o tym nigdzie, ale Atari szykuje jakąś grę, którą mają niedługo zapowiedzieć...

08-08-2010 14:57
kaduceusz
   
Ocena:
+3
> Nie wspomniałem o tym nigdzie, ale Atari szykuje jakąś grę, którą mają niedługo zapowiedzieć...

Serio? Masz jakieś źródło? To by było dobre!
08-08-2010 15:51
Bajer
   
Ocena:
0
Mówili o tym na Gen Conie, ale Atari nic więcej nie może na razie zdradzić.
08-08-2010 16:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.