» Wieści » D&D 4E: Nowa karta postaci i karty mocy

D&D 4E: Nowa karta postaci i karty mocy

|

D&D 4E: Nowa karta postaci i karty mocy
Na forum serwisu EN World znaleźć można pierwsze grafiki przedstawiające nową kartę postaci oraz karty mocy, które znajdziemy w The Essential Dungeons & Dragons Starter.

Źródło: Forum EN World
Tagi: D&D 4E | ED&D | Dungeons & Dragons Fantasy Roleplaying Game | Wizards of the Coast | Zapowiedzi wydawnicze


Czytaj również

Komentarze


Bajer
   
Ocena:
+4
Karty niczego sobie. Wyglądają w miarę czytelnie. Jest miejsce na wpisanie premii do ataku i obrażeń, a więc na plus. Patrząc choćby na Mage Hand, zapis mocy jest czytelniejszy, niż dotychczas.

Jeśli idzie o kartę postaci, to wrzucenie umiejętności pod atrybutu wydaje się dobrym krokiem. Poza tym, karta jak karta.

PS. Jak ktoś się wczyta w moc Slimy Transmutation dostrzeże, że moc ta pozwala magowi zmienić rywala w małą żabę. To się dopiero nazywa old school :)
14-08-2010 15:32
Zsu-Et-Am
   
Ocena:
+2
...brak za to miejsca na wysokopoziomowe bajery - ścieżki archetypowe czy epickie przeznaczenia. Sensowne, póki chodzi o starter, ale do gry powyżej 10. poziomu się nie nada. Cóż, zobaczymy.
14-08-2010 18:09
33451

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ładna, schludna i prosta karta. W porównaniu z tym oficjalnym potworkiem wygląda zdecydowanie lepiej, choć jak pisał Zsu - typowo pod samouczek. Jako osoba preferująca "heroic tier" nie mam powodów do narzekań. Plus ten Slimy Transmutation. Sweeet :)

PS Swoją drogą, czy w serii Essentials bohaterowie przekraczają magiczną granicę 10 poziomu? W previewach jakoś milczą o tym a bardzo mnie to ciekawi.

PS.st literówka - "Nawa"
14-08-2010 18:15
Bajer
   
Ocena:
+1
Dzięki Nuke. Już poprawione. Odpowiadając na Twoje pytanie, Essentials będzie dotyczył wszystkich poziomów doświadczenia, nie tylko heroica.

Zsu, to tylko pierwsza strona karty, może na drugiej wrzucili wielką tabelkę "paragon path features" :) Pewnie stara karta zostanie nadal oficjalna, ta posłuży jedynie dla osób korzystających ze startera.
14-08-2010 19:07
nimdil
   
Ocena:
+2
O_o Layout naprawdę zatacza pełne kółko. Czy ktoś wie czemu postanowili nawiązać do layoutu 1 ed. D&D? Cięcie kosztów czy dają do zrozumienia, że to 100% dungeoncrawler - nothing more?
14-08-2010 19:35
Bajer
   
Ocena:
+2
Nawiązali layoutem, bo ED&D ma posmak old schoola i w zasadzie to wszystko. Czy to będzie 100% dungencrawl, to już zależy od tego, jak ktoś będzie prowadził.

Skoro już przy tym jesteśmy, to Skill Challanges także podobno ulegną zmianie. Prawdopodobnie zniknie lista umiejętności wraz z DC i spodziewać się można czegoś bardziej rozbudowanego. Niektórzy snują przypuszczenia, że będzie to coś na wzór trackera z 3. edycji Warhammera.
14-08-2010 20:59
Radnon
   
Ocena:
0
Trochę szkoda, że zostają Skill Chalanges. Osobiście liczyłem po cichu, że przy okazji uproszczonej edycji ED&D opuszczą ten mechanizm i powrócą do bardziej klasycznego testowania umiejętności (na przykład tak jak w trójce).

Sama karta dość specyficzna. Najlepsze słowo to chyba, że wygląda "inaczej". Na pewno lepiej od domyślnej, ale żeby wpełni ocenić trzeba zobaczyć drugą i kolejne strony.

O kartach mocy mogę powiedzieć tylko, że wyglądem przypominają mi karty statystyk z D&D Miniatures.
14-08-2010 22:06

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.