» Wieści » Biały krasnolud niczym biały kruk

Biały krasnolud niczym biały kruk

06-03-2023 23:07 | Aesthevizzt

Biały krasnolud niczym biały kruk

Prezes wydawnictwa Chaosium, Rick Meints zaprezentował unikatową płytę DVD zawierającą skany 90 pierwszych numerów kultowego magazynu White Dwarf z lat 1977-1987 wydawanego przez Games Workshop i wyjaśnił, że z powodu problemów z prawami autorskimi firma musiała porzucić ten nostalgiczny projekt.

Przy okazji wspomniał o podobnej inicjatywie Wizards of the Coast z 1999 roku, kiedy to Czarodzieje pokusili się o wypuszczenie na rynek zdigitalizowanych na płytach CD pierwszych 250 numerów Dragon Magazine. Jednak w tym przypadku również kwestie związane z prawami autorskimi "wyrzuciły" produkt z rynku.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: chaosium.com
Tagi: White Dwarf | Games Workshop | Dragon Magazine | Wizards of the Coast


Czytaj również

Komentarze


Radnon
   
Ocena:
0

Ciekawostka z historii hobby, choć wkradła im się drobna nieścisłość, ponieważ Dragon Magazine Archive do sprzedaży trafił (nawet dzisiaj da się jego używane kopie dorwać), a ten White Dwarf nie wyszedł poza egzemplarze recenzenckie.

07-03-2023 08:59
Aesthevizzt
   
Ocena:
+1
Tak, ale z uwagi na kwestie zwiazane z prawami autorskimi plyty zostaly wycofane z rynku. To co teraz jest w drugim obiegu to egzemplarze ktore Wotc zdazyli sprzedac.
07-03-2023 10:05

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.