Beszamel: O rety! Galarety! [PDF]

Rondell kontraatakuje - w nowej, kanapkowej szacie

Autor: Marek Starosta

O rety! Galarety! to odnowiony i gruntownie przebudowany scenariusz, który jako Rondell szlamu został osadzony w Zapomnianych Krainach. Akcja O rety! Galarety! opiera się o tę samą intrygę, jednak rozgrywa się w realiach settingu Beszamel, którego konwencja jest opisywana jako "straszno-śmieszne gastronomiczne fantasy".

Akcja scenariusza koncentruje się wokół nietypowych potworów i ich oszalałego twórcy. Postacie graczy zostają wynajęte do zbadania terenów zamkniętej od dawna rzeźni, którą władze miasta oddały w zarząd przybyłemu zza morza czarodziejowi. Na miejscu bohaterowie odkryją potworną (dosłownie i w przenośni) instalację, napotkają zwariowaną bandę koboldów i natkną się na ślady swoich poprzedników. Co gorsza, trafią też w tryby intrygi obłąkanego maga kanapkowego; intrygi, której finał może ich nieco przerosnąć.

O rety! Galarety! to przygoda przeznaczona dla drużyny złożonej z 4 graczy na szóstym poziomie. Kliknijcie poniżej, aby ściągnąć archiwum (RAR, 3,07 MB) zawierające PDF z kompletnym opisem scenariusza (33 strony; 10,19 MB).