» Dla graczy » Umiejętności i atuty » Atuty przyjaciela zwierząt

Atuty przyjaciela zwierząt


wersja do druku

Zestaw atutów dla druida i tropiciela


Atuty przyjaciela zwierząt
Zbiór trzech nowych atutów do D&D 3.5 pozwalający podkreślić silny związek druida i tropiciela z fauną, jak i pozyskać przez nich kolejnego zwierzęcego towarzysza.

Doskonalszy zwierzęcy towarzysz [ogólny]
Twój zwierzęcy towarzysz jest dla ciebie bardzo ważny. Wykorzystujesz swą moc, by dodać mu sił.
Wymagania: Zdolność zwierzęcy towarzysz jak druid 8. poziomu.
Korzyści: Twój efektywny poziom druida na potrzeby działania zdolności zwierzęcy towarzysz jest o 3 wyższy. Jeżeli masz więcej niż jednego zwierzęcego towarzysza, atut działa względem jednego z nich, wybranego przez ciebie.
Zasady specjalne: Atut ten możesz wybrać kilkakrotnie. Jego efekty się nie kumulują. Za każdym razem, gdy po niego sięgniesz, będzie dotyczył on innego zwierzęcego towarzysza.

Drugi towarzysz [ogólny]
Dzięki swej więzi z naturą zyskujesz drugiego zwierzęcego towarzysza.
Wymagania: Zdolność zwierzęcy towarzysz jak druid 4. poziomu, Zwierzęca empatia.
Korzyści: Zyskujesz drugiego zwierzęcego towarzysza. Na potrzeby określania jego możliwości twój efektywny poziom druida jest o 3 niższy.

Zwierzęca empatia [ogólny]
Rozumiesz, jak myślą zwierzęta i potrafisz to wykorzystać.
Wymagania: Zdolność więź z dziczą.
Korzyści: Zyskujesz premię +3 do testów więzi z dziczą.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę



Czytaj również

Postrach (3.5, SW 8)
Strach bywa śmiertelny
Gorsi, ale nie najgorsi – część 1
Wiejscy czarownicy w d20
Strach na ludzi
Groza z pola kukurydzy
Cienie nad Haven
Scenariusz o walce z cieniem
Tropiciel
Rozdział 1

Komentarze


Kamulec
   
Ocena:
+1

Tyldodymomen nie widnieje jako redagujący, ale z mojej strony podziękowania dla niego za szczególnie pomocną uwagę podczas prac nad tekstem.

24-01-2015 04:17
Łodzianin
   
Ocena:
0

Pierwsze dwa atuty wydają się być całkiem mocne. Jeśli dobrze rozumiem, to druid 9 poziomu z drugim towarzyszem i doskonalszym zwierzęcym towarzyszem, może mieć dwa zwierzęta wybierane z wszystkich opcji dostępnych dla druida 9. poziomu (np. dwa złowieszcze rosomaki). Czy się mylę?

24-01-2015 17:24
Kamulec
   
Ocena:
0

Masz rację, przy czym wymaga to od niego poświęcenia trzech atutów. Dlatego uważam, że balans rozgrywki nie zostanie naruszony.

25-01-2015 00:31
Łodzianin
   
Ocena:
0

Jeśli dobrze pamiętam, to ktoś na forum dowodził, że dobrze przemyślany zwierzęcy towarzysz może pokonać wojownika na poziomie druida go posiadającego, więc jest to jednak całkiem mocna opcja.

28-01-2015 21:19
Kamulec
   
Ocena:
0

Zakładano tam, że MP pójdzie na ustępstwa w celu wzmocnienia zwierzęcego towarzysza, czyli uważam te rozważenia za pomijalne.

Przy braku prestiżówek na 10. poziomie druid jest silniejszy od wojownika. Za zwierzęcego towarzysza może mieć wtedy np. złowieszczego lwa, który jednak z wojownikiem o dobrze dobranych atutach i ekwipunku mierzyć się nie może.

Zwierzęcy towarzysz nie jest inteligentny, nie może używać przedmiotów, nie wszędzie wejdzie i często bywa balastem podczas przemieszczania.

Oczywiście zwierzęcego towarzysza można wzmocnić pewnymi przedmiotami magicznymi, czy zaklęciami. Kolejny towarzysz wymaga jednak poświecenia tych zasobów od nowa.

29-01-2015 17:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.