Pamięć zwana imperium

Aktualności

Co nowego w świecie d20?

21-09-2003 16:37 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Ostatnie dni przyniosły wiele zapowiedzi i produktów zarówno od oficjalnego wydawcy D&D, jak od wydawnictw nieoficjalnych.

Tak więc - na przytoczonej już stronie Wizardów znalazły się między innymi: Poprawione, oficjalne FAQ dla edycji 3.5 systemu, nowy, potężny, epicki przeciwnik, a także nowa mapka, bagienne potwory, niestandartowa lokacja oraz parę innych ciekawostek...

Oficjalne strony settingów Planescape i Spelljammer proponują nam darmowe rozszerzenia. Pierwsza - dwie kolejne frakcje (Sodkillers i Synów Litości); druga - dwie konwersje potworów (Spaceworm i Zurchin).

Na stronie Necromancer Games możecie z kolei zerknąć na okładkę ich nowego dodatku-przygody: A Lamentation of Thieves, a także zapoznać się po krótce z jego zawartością.

Na koniec - możecie wskoczyć na stronę Emerald Night, by zapoznać się z nowym magicznym przedmiotem i dwoma 'mglistymi' zaklęciami...

Bohaterowie odświeżeni!

21-09-2003 14:58 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Właśnie zakończyłem korektę kolejnego działu. Tym razem na warsztat poszli Bohaterowie Krain. Wszystkie statystyki sa już poprawione i przetłumaczone w 100% na język polski.

Dodatkowo - do działu dołączył kolejny BN: Phoenix Thunderstar. Zapraszam więc zarówno do ponownej, jak i do pierwszej lektury!

Reforma działu 'Religie i Panteony'

15-09-2003 11:51 | Marcin 'Verghityax' Pawłowski | Komentarze: 2
Wszystkie teksty z Panteonu Niziołków, Gnomów, Orków i Goblinów zostały tymczasowo zdjęte celem poprawy ich zawartości merytorycznej oraz jakościowej. Postaram się również, aby artykuły te były przyjemniejsze w odbiorze dla czytelnika. Zamieszczę je z powrotem, jak tylko się z nimi uporam.

C.D. z Reformy...

12-09-2003 14:08 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Dziś sprostowaniom i reformie został poddany dział Zrzeszenia i Organizacje. Niedługo - następne poprawki...

Monte i Bastion

12-09-2003 13:15 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Na stronie znanego autora d20 - Monte'go Cook'a pojawiło się parę nowych artykułów, które tym razem nie dotyczą alternatywnego podręcznika źródłowego, jakim jest jego Arcana Unearthed.

Bastion Press zawiadamia natomiast, że już wkrótce z półek sklepowych na stałe znikną podręczniki: Minions: Fearsome Foes, Arms & Armor i Villains. Czy szkoda? Możecie się jeszcze przekonać, o ile zamówicie je przed 1-szym października.

Wolsung - nowy autorski system RPG

11-09-2003 19:16 |
Zapraszamy na stronę poświęconą autorskiej grze fabularnej Wolsung - magia wieku pary.
Odwiedźćcie przesycony wiktoriańską atmosferą świat, w którym zaciera się granica między magią a techniką, elfi gentlemani chodzą w smokingach, a za najlepszych lokajów uważa się golemy. » więcej

Baaardzo dużo aktualizacji.

11-09-2003 15:56 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Przez ostatnie 2-3 dni - wiele podręczników się ukazało i wiele rzeczy zmieniło. Zaczniemy od najważniejszych, a skończymy na mniej ważnych. Tak więc:

Oficjalna strona Wizardów, jak i ich 'kącik' poświęcony Forgotten Realms, przyżył bardzo obszerną aktualizację. Pojawiła się między innymi nowa mapa, smok, zapowiedź interesującego podręcznika i wiele innych...

Również sporą aktualizacją ucieszyła nas oficjalna strona settingu Planescape. Do użytku oddano nam poprawiony dział z umiejętnościami i atutami, oraz 3 kolejne frakcje: Strażników Zagłady, Harmonium i Oczy Umysłu.

Necromancer Games z kolei umieściło na swojej stronie zapowiedź nowego podręcznika - Player's Guide to the Wilderlands, obrazującą nam parę miast tego regionu.

Kolejne wydawnictwo - tym razem Green Ronin Publishing powiadamia, że drukarnie opuścił właśnie dodruk podręcznika Skull & Bones. Pozycja spodoba się na pewno tym, którzy z przyjemnością obejrzeli film Piraci z Karaibów. Dodatkowo zachęca ładna tapeta na pulpit, którą firma udostępniła za darmo.

A teraz niespodziankadla wielbicieli klimatów jaskiniowych. Wydawnictwo Goodman Games umieściło na stronie obszerną zapowiedź książki Underdark Adventure Guide. Chyba nie trzeba więcej pisać...

Na koniec, dla rozluźnienia, proponuję odwiedzić stronę Emerald Night na której znalazły się niedawno 3 nowe czary, oraz zabawny szablon dla potworów (i nie tylko) - 'Groupie'...

Wywiad z Jamesem Lowderem

10-09-2003 21:08 | Marcin 'Verghityax' Pawłowski | Komentarze: 0
Na stronie Wizards of the Coast pojawił się wywiad z autorem wielu powieści do świata Zapomnianych Krain oraz Ravenloftu. Można go przeczytać pod tym adresem.

ToEE PL?

07-09-2003 18:51 | Paweł 'Ausir' Dembowski | Komentarze: 1
Piotr Jabłoński z CD Projektu wypowiedział się na temat planów wydania Temple of Elemental Evil w Polsce w tym wątku na forum CD Projektu:

    "Vermi, w tej chwili tylko mogę powiedzieć, że wydamy go, choć zupełnie nie wiem kiedy - jest za wcześnie na jakiekolwiek deklaracje."

Wygląda na to, że szykuje się spore opóźnienie, skoro w USA gra już poszła do tłoczni...

Więcej informacji na zaprzyjaźnionej stronie Krąg Ośmiu.

Wielki dzień!!!

07-09-2003 14:34 | | Komentarze: 1
Oto nadeszła długo oczekiwana chwila - nasza strona staje się OFICJALNYM polskim serwisem, dotyczącym systemu Dungeons & Dragons 3 i 3.5 edycji. W związku z tym - szykuje się sporo zmian, z powiadomieniem o których już śpieszę:

Po pierwsze - na stronie pojawi się jeszcze więcej artykułów, materiałów i recenzji, a także zapowiedzi nadchodzących podręczników, przygotowywanych zarówno przez wydawnictwo ISA, jak i Wizards of the Coast.

Po drugie - stajemy się jedyną polską stroną, na której legalnie będą umieszczane tłumaczenia oficjalnych, anglojęzycznych artykułów ze strony Wizards of the Coast, pisanych przez takich autorów jak sam Ed Greenwood, czy Sean K. Reynolds.

Po trzecie - mam nadzieję, że taki obrót spraw wpłynie pozytywnie na ilośc piszących, gdyż tych nigdy za wiele. Także czekamy na wasz odzew!

No i wreszcie po czwarte - z okazji tak pamiętnej chwili - na stronie pojawiły się cztery nowe artykuły (odsyłam do tabelki po prawej stronie). Dwa z nich są tłumaczeniami oficjalnych materiałów. Zapraszamy do lektury!

Z poważaniem:

Jak zegarek...

07-09-2003 13:30 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Na oficjalnej stronie setting'u Spelljammer dla edycji 3 i 3.5 systemu pojawiły się dwa nowe potwory dla niego charakterystyczne. Są to miedziany i srebrny Clockwork Horror.

Ilustracje i... niespodzianka

07-09-2003 13:22 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Dwóch bohaterów niezależnych zyskało ilustracje. Są to Mirandoll Catheway i Vixen Kruusedige. Zapraszamy do obejrzenia.

Dodatkowo - zachęcam do odwiedzenia strony za jakieś 2 godzinki. Będzie czekać na was sporo nowych artykułów oraz wspaniała wiadomość, o której wspominaliśmy wcześniej już parę razy...

Skok z reformą

06-09-2003 15:21 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Staram się nie zasypywać gruszek w popiele i, jak obiecywałem, ciąglę prę do przodu z reformą (co prawda nieregularnie, ale z uporem). Tak więc dziś pod młotek poszedł cały dział Kultura Faerunu. Zapraszam do zapoznania się z treścią poprawionych tekstów.

Ogry, duszki, mapy...

06-09-2003 13:51 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Na oficjalnej stronie Wizardów pojawiły się dwa nowe teksty, oraz kolejna mapka do wykorzystania w przygodach. Teksty traktują o potężnych wariantach ogrowych magów oraz o feudałach świata duszków i tego typu stworzeń. Mapa natomiast przedstawia bardzo ciekawy wariant jaskini.

Dla magów... i nie tylko

04-09-2003 20:03 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Na stronie Emerald Night, zawierającej sporo nieoficajlnych materiałów do 3-ciej edycji 'dedeków', pojawiły się niedawno 3 interesujące, nowe czary oraz jedna 'klasa podstawowa' - bandyta.

Nowości wydawnicze

04-09-2003 19:55 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
W tym miesiącu jak na razie dwa wydawnictwa ujawniły swoje plany.

Moongoose Publishing proponuje nam sporo pozycji dla Heroic d20: The Slayer's Guide to Demons, The Quintessential Halfling, Encyclopaedia Arcane: Tomes & Libraries i Book of Strongholds & Dynasties. W październiku natomiast możemy spodziewać się The Quintessential Half-Orc, Encyclopaedia Arcane: Components and Foci oraz... Book of Dragons.

Mniejsze wydawnictwo - Goodman Games, wyda w najbliższej przyszłości co prawda tylko jedną pozycję, ale za to mającą spory potencjał. Będzie to: Primeval Groves: the Wanderers Guild Guide to Dangerous and Unusual Plant Life. Spory kąsek dla wielbicieli 'złych' lasów...

Generator Skarbów

31-08-2003 16:07 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 1
Na stronce DungeonREALM pojawiła się niedawno nowa wersja nieskomplikowanego generatora skarbów, które to typowy poszukiwacz przygód może znaleźć przy powalonej kreaturze, czy też w napotkanym pomieszczeniu. Polecam!

Dragonlance PL

29-08-2003 20:19 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 0
Z wiarygodnych źródeł dowiedzieliśmy się, że Dragonlance Campaign Setting w wersji angielskiej powinien trafić do polskich sklepów pod koniec września. Na polskie wydanie poczekamy jeszcze trochę, gdyż dopiero co poszło ono do tłumaczenia.

Zmiany, urlop...

22-08-2003 13:39 | ercon | Komentarze: 1
Witajcie, strona prężnie się rozwija i myślę, że w niedługim czasie będzie jeszcze lepiej (ale ciii... to niespodzianka). W ostatnich dniach pojawiły sie 3 teksty Ranferiel i recenzja Verghityaxa. Dziś dodałem do "Igły Yondalli" świetną ilustrację autorstwa Ranferiel. Więc serdecznie zapraszam do lektury.

W związku z wyjazdem moim i Rebounda, przez najbliższe dni strona nie będzie aktualizowana, jednak jeszcze dziś postaram sie dorzucić co najmniej jeden artykuł.

Dragonlance CS

18-08-2003 20:07 | ercon | Komentarze: 0

Już tylko kilka dni dzieli nas od premiery Dragonlance: Campaign Setting. Wizardzi, aby osłodzić godziny spędzone na wyczekiwaniu jednego z najbardziej popularnych uniwersów D&D, udostępnili 3 tapety, nawiązujące tematyką do tego świata.
Wyświetlono rezultaty 4881-4900 z 4959.