Najnowsze notki na blogach

Wyświetlono rezultaty 31-40 z 15105.

Aesthevizzt: D&D: Młot na czarownice

05-01-2021 11:58
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, broń, magiczne przedmioty
D&D: Młot na czarownice
Młot na czarownice. Kościół Gonda zainspirowany traktatem naukowym Malleus Maleficarum, chcąc zaradzić zagrożeniu ze strony wiedźm, wyszedł z inicjatywą stworzenia specjalnego oręża, które pomoże w eksterminacji tych odrażających stworzeń parających się czarną magią. Zobaczcie sami co z tego wynikło ( ͡° ͜ʖ ͡°)   PS: Czytał może ktoś polskie (uwspółcześnione) wydanie Malleus Maleficarum?

Furiath: Z bagażem RPG w 2021

04-01-2021 21:53
2
Komentarze: 10
W działach: rpg
Z bagażem RPG w 2021
Bardzo ciekawy rok za mną - wszystko co przyniósł biorę w bagażu w 2021 rok. RPGowe doświadczenia i przemyślenia również. Te bliższe i dalsze.  Zapraszam do notki blogowej w Psiapsiółkowie Furiacika.         

Aesthevizzt: D&D: Kusarigama

02-01-2021 11:32
0
Komentarze: 7
W działach: D&D, broń
D&D: Kusarigama
Kusarigama to tradycyjna japońska broń składająca się sierpa (kamy) połączonej łańcuchem (kusari) zakończonym (kolczastym) obciążnikiem (fundo). Z jej pomocą można pochwycić, przewrócić, rozbroić lub ogłuszyć przeciwnika. Sztuka walki tym orężem nosi nazwę kusarigamajutsu i rozwinęła się w XIV-XVI w. A obecnie treningową kusarigamę można kupić... na Allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°) @Kaworu92 to chyba zabawka w Twoim klimacie? :)  

Exar: 12 miesięcy i ilościowa bieda

29-12-2020 11:48
2
Komentarze: 29
12 miesięcy i ilościowa bieda
Z nieukrywanym smutkiem, ale i nutą zawstydzenia, przyznać muszę, że w roku 2020 moje ambicje czytelnicze nie zostały w pełni zaspokojone i niestety dążę, powoli, ale dążę, w kierunku statystycznego polskiego czytelnika. Wynika to, paradoksalnie!, z pandemii – wcześniej sporo jeździłem, co pozwalało mi na czytanie w pociągach/autobusach – jeden wyjazd co 2/3 tygodnie to dla mnie darmowe 10 godzin, z których 6-8 spokojnie przeznaczałem na czytanie. W tym roku albo nie jeździłem w ogóle, albo jeździłem samochodem, co jak wiecie, jest ogromną stratą czasu. Przeczyt...

Kaworu92: "Czworo i kości" Kazimierz Szymeczko - recenzja [ILDS]

29-12-2020 10:23
0
Komentarze: 0
W działach: I libri di Simone
Na moim blogu książkowym opublikowałem kolejną recenzję, tym razem książki Czworo i kości autorstwa Kazimierza Szymeczki. LINK.

Aesthevizzt: D&D: Jest tu jakiś cwaniak?

28-12-2020 14:07
1
Komentarze: 3
W działach: D&D, przygody
D&D: Jest tu jakiś cwaniak?
Na przełomie wieków w polskiej kinematografii pojawiała się masa kapitalnych komedii sensacyjnych: Kiler i Kiler-ów 2-óch, Poranek Kojota, E=mc2, ale chyba do rangi najbardziej kultowej urosła produkcja pt. Chłopaki nie płaczą. Właśnie nią jest inspirowane niniejsze spotkanie społeczne, które może szybko przekształcić się w spotkanie bojowe. Przygotowano je z myślą o 4-osobowej drużynie 1. poziomowych postaci. Ciekawostka: W filmową rolę Dużego Cwaniaka wcielił się Krzystof Kosedowski, bokser, brązowy medalista IO w Moskwie (1980).   Zagubiony link: Jest tu jakiś cwaniak?

Drakestar: Lochy i Smoki - Klasy i Poziomy

26-12-2020 13:52
0
Komentarze: 1
Zanim zacznę marudzić na jakiś rpg -owy temat wypadałoby, chyba złożyć życzenia wszystkim tym, którzy tu przypadkiem zawitają. Wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia! Zdrowia, szczęścia i samych udanych sesji nie zależnie od systemu w jakim gracie! A teraz przejdziemy do tematu na dziś. O i krótka notka, o poprzedniej notce o Atrybutach. Uroki grania w edycję 3.5 oraz korzystania z angielskich źródeł sprawiły, że nie miałem pojęcia, że Atrybuty w polskiej wersji nazwane są teraz Cechami. Nie wpadłem nawet na pomysł, ze mogli to przetłumaczyć inaczej. Jak poprawił mnie je...

von Mansfeld: Co to jest za erpeg? Interstitial: Our Hearts Intertwined

25-12-2020 13:18
0
Komentarze: 1
Co to jest za erpeg? Interstitial: Our Hearts Intertwined
Interstitial: Our Hearts Intertwined to gra autorstwa Riley Hopkins. Grę możecie nabyć od samego autora ($30 za fizyczną kopię, $20 za PDF). Przede wszystkim jest to gra o naszych więziach społecznych, o źródle mocy (inspiracji, motywacji, etc.) jakie z nich czerpiemy. O podróżach do rozmaitych światów. Stoi to na silniku Powered by the Apocalypse.  Koncept na tę grę wziął się od gry video "Kingdom Hearts". To tak, jakby zderzyć ze sobą Final Fantasy VII z animacjami Disneya. Tak też w Interstitial: OHI (odtąd używam tego skrótu w tekście) się dzieje: z...

Aesthevizzt: Wesołych Świąt!

22-12-2020 20:29
2
Komentarze: 4
Wesołych Świąt!
Chciałbym złożyć Wszystkim życzenia Zdrowych i Pogodnych Świąt Bożego Narodzenia. A w nadchodzącym Nowym Roku – wielu nowych inspirujących doświadczeń związanych z fantastyką i dodatkowo Redakcji – determinacji i czasu na tworzenie Poltera.    

Aesthevizzt: D&D: Krwawa Mgła

18-12-2020 19:16
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Krwawa Mgła
Krwawa Mgła. Szablonowe spotkanie losowe dla 4. poziomowej drużyny, z nieszablonowym zwrotem akcji i pomysłami do dalszego wykorzystania w dalszej rozgrywce. Przygoda stworzona z myślą o kampanii pośród mroźnych pustkowi, ale w sumie da się rozegrać w dowolnej scenerii.