Fantastycznie zjednoczeni

Fantastycznie zjednoczeni

Polterświęta 2020

Myśl jak Akademia

Myśl jak Akademia

Oscary 2020 z Polterem

Bądźmy fantastyczni razem

Bądźmy fantastyczni razem

Polterświęta 2019

Fantastycznie jest się dzielić

Fantastycznie jest się dzielić

Polterświęta 2018

Polterświęta 2017

Polterświęta 2017

Fantastyczna choinka

Polecane notki na blogach

Najnowsze notki na blogach

Wyświetlono rezultaty 1-10 z 15107.

Kaworu92: "Dusza Cesarza" Brandon Sanderson - recenzja [ILDS]

05-03-2021 13:27
0
Komentarze: 0
W działach: I libri di Simone
Hej! :-)  Napisałem kolejną recenzję na moim blogu książkowym. Tym razem jest to recenzja Duszy Cesarza Brandona Sandersona.

Aesthevizzt: D&D: Dwuząb Panicznego Strachu

03-03-2021 16:30
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, broń, morrowind
D&D: Dwuząb Panicznego Strachu
Ostatnio pisałem o tym, że wróciłem po kilkunastu latach do gry w Morrowinda… na telefonie. Oto efekty uboczne:   Dwuząb Panicznego Strachu. Sheogorath to daedryczny książę, którego sferą oddziaływań jest szaleństwo. Jego płaszczyzną w Otchłani są Drżące Wyspy, gdzie uwięzione dusze na zawsze tracą rozum, choć mogą one tam trafić tylko za jego przyzwoleniem. Właśnie pewnego dnia do jego dominium pewnego dnia dotarł, wówczas jeszcze poczytalny, Halaster (nie-sławny czarodziej z Podgórza w Waterdeep, jeśli ktoś miałby wątpliwości). Zaintrygowany Sheogorath ugościł go po królewsku i...

Exar: Zabawa - gwiazdy na są w porządku

27-02-2021 23:06
0
Komentarze: 3
Zabawa - gwiazdy na są w porządku
Głodowa albo Śnieżna Pełnia. Procjon w Małym Psie tuż nad Syriuszem, Orion po prawicy. Rigiel ciągle 863 lata świetlne od Ziemi. Układ gwiazd - patrz zdjęcie. Co przyniesie nam marzec rozpoczynający się takim układem? Zabawa: każdy komentarz niech buduje pomysł na marzec. Max 3 zdania na komentarz. Kończymy po 10 komentarzach.

Aesthevizzt: D&D: Lodowy smok

27-02-2021 09:24
0
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Lodowy smok
Lodowy smok. Scenariusz przygody przygotowany dla o 4.-5. osobowej drużyny na 4. lub 8. poziomie doświadczenia, która przemierza mroźne pustkowia. Drużyna mogła usłyszeć pogłoski o tajemniczym posągu przedstawiającym lodowego smoka lub można wykorzystać tę przygodę jako spotkanie losowe będące przerywnikiem dla bieżącej kampanii.

von Mansfeld: Różnica pomiędzy FitD a PbtA - Anatomia rzutu kośćmi

26-02-2021 11:11
0
Komentarze: 0
Różnica pomiędzy FitD a PbtA - Anatomia rzutu kośćmi
Nie da się ukryć, że bez dzieła D. Vincenta Bakera - silnika Powered by the Apocalypse (PbtA) - nie byłoby Blades in the Dark. Nie byłoby całego ruchu wokół silnika Forged in the Dark (FitD), który do PbtA ma się jak córka do matki. Podobna do matki, ale jednak trochę inna… Jednak tkwi w mej głowie sprzeciw wobec opinii, że “FitD to PbtA”. Im więcej gram i prowadzę gry na FitD, tym dostrzegam więcej niuansów oraz różnic. Jakby Forged in the Dark zaprojektowane zostało z myślą o trochę innym graniu. Diabeł tkwi w szczegółach. Uważam, że od tych szczegółów wszystko się zaczyn...

Kaworu92: "Alicja w Krainie Czarów" Lewis Carroll - recenzja [ILDS]

24-02-2021 13:26
0
Komentarze: 0
W działach: I libri di Simone
Na moim blogu książkowym opublikowałem właśnie kolejną recenzję. Tym razem jest to Alicja w Krainie Czarów.

Aesthevizzt: D&D: Tańczący z dzikami

20-02-2021 12:16
1
Komentarze: 0
W działach: D&D, przygody
D&D: Tańczący z dzikami
Tańczący z dzikami. Scenariusz niniejszej przygody stanowi kontynuację spotkania z myśliwymi z ubiegłego tygodnia (w przypadku jeśli drużyna nie wdała się z nimi w walkę). Niemniej tę przygodę można bez problemu wykorzystać jako niezależne spotkanie losowe. Poza tym nic nie stoi na przeszkodzie, aby wymienić głównego antagonistę na likantropa innego gatunku, w zależności od poziomu drużyny oraz miejsca prowadzenia kampanii. PS: Dzikołaki są znane nie tylko D&D. Pojawiły się m. in. w TES II: Daggerfall.

Aesthevizzt: Mobilny jak Morrowind

15-02-2021 18:16
1
Komentarze: 4
W działach: crpg, morrowind
Mobilny jak Morrowind
Od premiery TES III Morowind minęło już prawie 20 lat. Od jakiegoś czasu można zagrać na "Morka" na telefonie lub tablecie z Androidem. 1. Zainstaluj się Morrowinda na PC (polska wersja z Bloodmoonem i Trójcą zajmuje ok. 1 GB). 2. Zgraj z PC zawartość folderu z grą na telefon. UWAGA - najlepiej na telefonie utworzyć folder na grę i kopiować pojedynczo podfoldery z komputera (za pierwszym razem jak kopiowałem wszystko na raz, to cała operacja miała trwać kilka godzin, ale ostatecznie tel/komp zwiesiły się. Najdłużej będzie kopiować się podfolder z dźwiękami, bo jest tak kilka tysięcy...

Aesthevizzt: D&D: Zasadzka we Mgle

13-02-2021 10:43
0
Komentarze: 2
W działach: D&D, przygody
D&D: Zasadzka we Mgle
Zasadzka we mgle. Scenariusz tej przygody przedstawia spotkanie losowe do rozegrania w zamglonym lesie, które może zakończyć się zabójczą zasadzką dla pazernej drużyny na 3.-5. poziomie doświadczenia (w zależności od liczby postaci i myśliwych). Tym razem Auril się nie gniewa ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Kaworu92: "Ania z Zielonego Wzgórza" Lucy Maud Montgomery - recenzja [ILDS]

11-02-2021 19:16
0
Komentarze: 2
W działach: ILDS
Napisałem na moim blogu o książkach recenzję Ani z Zielonego Wzgórza. Można się z nią zapoznać pod tym linkiem.