» Wieści » Witamy na Polterze

Witamy na Polterze

|

Witamy na Polterze

Witajcie ponownie na Polterze. Mamy nadzieję, że mimo wszystko go poznajecie. Pojawiły się nowe opcje i usprawnienia, wyeliminowaliśmy wiele dokuczliwych błędów. Rozglądajcie się, klikajcie, sprawdzajcie nowe możliwości. Liczymy na Wasze opinie, uwagi i zgłoszenia usterek. Zależy nam na tym, aby Polter spełniał Wasze oczekiwania.

Jedno się nie zmienia - staramy się tworzyć największy i najlepszy serwis poświęcony fantastyce w polskim internecie. Zapraszamy Was do pisania, redagowania, ale przede wszystkim - czytania.

Tagi: Poltergeist


Czytaj również

Komentarze


Repek
   
Ocena:
0
Szkoda, że teraz, żeby zobaczyć polecane nocie blogowe trzeba się aż tak bardzo naScrollować w dół.

Jest pomysł, by wyglądało to inaczej. Ale takich rzeczy jest sporo. :)

IMO najnowsze artykuły powynny siedzieć pod newsami, a belka Dodaj/Pobierz/Redaguj w panelu bocznym i też nie na samej górze. Wtedy newsy będą zaraz po artykułach wyróżnionych, tam gdzie ich miejsce.

Pamiętaj, że nie chcemy, by to zniknęło. Ludzie muszą widzieć te opcje, a nie ich szukać. :) Nad inną prezentacją można pomyśleć

Co do góry strony to będzie raczej inaczej. Najpierw arty [bo ich będzie mniej - teraz po prostu wiszą tam poradniki], a potem głównie newsy. Dodawanie arta generuje teraz automatycznie newsa [nie trzeba robić tego osobno], co w tej chwili potęguję wrażenie, że arty są dodane dwa razy. :)
22-07-2013 14:32
Szponer
   
Ocena:
0
Mój komentarz o "wspólnym redagowaniu" zniknął wraz z zaakceptowanie wieści Qendiego (którą także redagowałam), toteż się powtórzę:

Przeczuwam przepychanki korektorskie "bo ja wiem lepiej i koniec". Przez to może się pojawić wiele wersji jednej, kilkulinijkowej(!) wieści. Po pewnym czasie już nikomu się nie będzie się tego wszystkiego chciało czytać i sprawdzać zmian, a nawet jeśli ktoś już to zrobi to... Przecież nie wszyscy znają się na korekcie, nie wszystkie zmiany będą się wydawały userowi X sensowne, nawet jeśli w rzeczywistości są. W rezultacie taka osoba zagłosuje na wieść, która mu się najbardziej podoba, a niekoniecznie jest poprawna. Ponadto, przy dużej ilości wersji, głosy bedą się rozkładać i w rezultacie minie sporo czasu, zanim wieść się pojawi, a to chyba nie o to chodzi przy newsach.
22-07-2013 15:19
Repek
   
Ocena:
0
Jak ja kocham to czarnowidztwo. :) BNP stoi od niecałych 3h i już koniec świata się wieszczy. :)

@Szponer
Jeśli będzie user, który ma wysoką Rep za wieści, to kliknie raz, inny user z wysoką Rep kliknie ponownie i koniec. Weszło. Wystarczy 5 głosów, a część osób ma Rep 2-3 [maksymalna].

W tej chwili wieści pojawiały się albo szybko - gdy mod [czytaj: ja lub 3-4 inne osoby] był online, albo po dobie, jak w końcu ktoś z nas się pojawił.

Serio, nic nie może być wolniejsze od tego systemu. :)
22-07-2013 15:25
Siman
    @Repek
Ocena:
0
"Co do góry strony to będzie raczej inaczej. Najpierw arty [bo ich będzie mniej - teraz po prostu wiszą tam poradniki], a potem głównie newsy."

Yyy, ale czym to się by różniło od tego co jest teraz?
22-07-2013 15:38
Repek
   
Ocena:
+1
Pisałeś, że nie ma newsów i że są trzy razy arty. No to mówię, że tak nie będzie.
22-07-2013 15:43
nimdil
   
Ocena:
0
Wszedłem tutaj a w polu komcia mam porpzedniego komcia o_O
http://info.polter.pl/Jak-dodawac-noty-o-RPG-c4728 <- 404, error
http://rpg.polter.pl/rpgpolskie,noty.html <- pusto

w ogóle co jest z bazą RPG Polteru? Zdaje się być pustawa.
22-07-2013 16:12
Repek
   
Ocena:
0
@nimdil
Pewnie będziemy tego typu miejsca jeszcze wyłapywać.

Przy okazji zmian widać też, ile pozostało nam jeszcze not SPRZED nowego Poltera. Tego "poprzedniego" nowego Poltera. Trzeba będzie to wszystko poprawić i wyczyścić.
22-07-2013 16:16
nimdil
   
Ocena:
0
Spoko, nie oczekuje ze wszystko bdzie na tip top na starcie ale z braku innego zglaszacza bugow bede pewnie spamowal tutaj.
22-07-2013 16:41
Repek
   
Ocena:
0
ale z braku innego zglaszacza bugow


Jest dział na forum, do którego link masz w tym newsie. :) Sugeruję wrzucać tam, będzie nam łatwiej.

Pozdro :D
22-07-2013 16:42
Furiath
    Repek
Ocena:
+1
"Pytano do Furiatha jeszcze o to wytłumaczenie różnic. Poradniki dostępne przy dodawaniu poszczególnych materiałów nie są wystarczająco jasne?awania czym się różni nota od wieści i artykułu, bo to jest wyższe wtajemniczenie. Powodzenia!"

Poradnik jest na samym końcu - już na wrzuceniu noty (3 krok), warto jak najszybciej poinformować osobę chętną do wrzucenia, co jest co. Np. dać już w 2 - zamiast wyboru tagów choć zdanie czym jest nota. Albo zmienić nazwę "nota" na coś mówiącego więcej.
22-07-2013 17:00
Repek
   
Ocena:
0
Akurat noty są dla wytrwałych i zaciętych.

Ale nie rozumiem po prostu od czego liczysz te "kroki".
22-07-2013 17:20
Venomus
   
Ocena:
+1
Przyznam, że na samym początku troszkę mnie nowy dizajn lekko odrzucił - takie jakby bardziej "technologiczne", mniej ciepłe i milusie. Ale tak samo miałem gdy podczas Mirrodina zmieniono wygląd Magica. Teraz zaczynam patrzec coraz to mniej antagonistycznie. Pewno wyłącznie kwestia przyzwyczajenia...

No i plus, że anonimowe dość "społeczność" zamieniliście na blogi. Teraz od razu wiadomo co i jak.
Czyli Polter przeżył kolejne przepoczwarzenie. Teraz trzeba karmić flejmem i hejtem aby miał co jeść do kolejnej metamorforzy ;)
22-07-2013 19:45
Repek
   
Ocena:
0
Teraz trzeba karmić flejmem i hejtem aby miał co jeść do kolejnej metamorforzy ;)


Można też chwilę pogłaskać. :)

A na serio - przyzwyczajenie to jedno, a to, że można coś zawsze zmienić i poprawić w tym dizajnie - to drugie. Na razie skupiliśmy się na tym, co mogliśmy zmienić.
22-07-2013 20:48
Berial
   
Ocena:
+1
Nareszcie :D Wygląda świetnie, tak mneij kwadratowo :D 
22-07-2013 21:12
Patryk Cichy
    Lajki pod artykułami.
Ocena:
0
A ja mam taki problem, może mało poważny, ale jednak. Pod 10 z 11 moich tekstów lajki FB-owe zostały jak były, ale pod jednym znienacka wyparowały wszystkie. Była to recenzja Dziedzictwa Manitou, która jak na złość zgromadziła ich najwięcej, bo chyba z 50. Niby to taki drobiazg, przecież nie dla lajków się tu pisze, ale jednak... Niełatwo było je zgromadzić i mowy nie ma, żeby udało mi się je teraz odtworzyć. Będę tęsknił za nimi. Da się z tym coś zrobić?
Poza tym u szczytu strony wykrzaczyło się coś takiego: "Dziedzictwo Manitou & # 8 2 1 1".
23-07-2013 18:41
Repek
   
Ocena:
0
Obawiam się, że lajki pana Zuckerberga są jak łaska pańska :)

Pozdro
23-07-2013 18:45
Patryk Cichy
   
Ocena:
0
lajki pana Zuckerberga są jak łaska pańska

Nie wiem jak to rozumieć, wiadomo przecież, że zniknęły po zmianach na Polterze. Jeszcze dzień wcześniej wszystko było jak trzeba. Wątpię, żeby to FB mi je anulował.
23-07-2013 18:48
Repek
   
Ocena:
0
Chodzi o to, że wtyczki facebooka bywają kapryśne. :)
23-07-2013 19:08
Patryk Cichy
   
Ocena:
0
To nadal nie jest odpowiedź na moje pytanie...
Oprócz tego mam inny problem: dodałem recenzję do redakcji, zaznaczyłem korektę prywatną, wpisałem kilku redaktorów, z którymi już współpracowałem, ale nie pojawili się przy tekście jako osoby upoważnione do korekty. O czym zapomniałem?
Wygląda to tak, jakby korekta była do tego stopnia prywatna, że tylko ja mam do niej prawo...
24-07-2013 00:19
Repek
   
Ocena:
0
Bugi najlepiej zgłaszać na forum w wątku, do której link jest w newsie.

Ale tu nie ma buga - nikogo nie wpisałeś jako osoby uprawnione do korekty [trzeba wpisać nicki po przecinkach, np. Scobin, repek, Clod]

Co do Fejsa - już prościej nie mogę. :) Po prostu nie mamy na to żadnego wpływu, jak działają wtyczki Facebooka w kwestii gromadzenia lajków. Lajk facebookowy został tu wprowadzony jako dodatek, nie szczególnie istotna dla nas funkcjonalność.
24-07-2013 00:36

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.