» Wieści » Polter Plus

Polter Plus

|

Polter Plus
Polter Plus to propozycja dla tych osób, które chcą sobie ubarwić korzystanie z portalu i otrzymać kilka dodatkowych korzyści, takich jak specjalne konkursy, rabaty czy wpływ na wygląd własnej strony.

To również okazja dla tych, którzy cenią naszą codzienną pracę, by wesprzeć lubiane działy. Zapraszamy! (tylko dla zalogowanych)
Tagi: Poltergeist | Polter Plus


Czytaj również

Komentarze


Xolotl
   
Ocena:
+2
Użytkownik, który nie wykupi plusa nic nie zyska, nic nie straci, pozostanie takim samym użtkownikiem jak jeszcze wczoraj rano, ale widocznie niektórym fakt, że ci którzy wykupią plusa dostaną "więcej" wpędza ciśnienie do gaci.
Może twardy reset mózu? Niektórzy chyba powinni sobie zrobić wolne i to na długo.
25-07-2011 17:54
Repek
   
Ocena:
+4
@zigzak
DOBRA, MAM PIERWSZEGO BUGA

Nadal? Daj znać, ale najlepiej - tak jak prosiliśmy - mailowo. :) [email protected]

--

@Nine
W.O.W. Ekstra. Siedzę i gapię się na boki, zamiast czytać notkę. :D

--

@Neuro
Dobra, ja mam inny problem. Choć mam plusa, to chcę mieć reklamy. Co mam robić.

Myślę, że da się to załatwić. Nie pierwszy to zgłaszasz. :)

--

@kbender
Jeśli chcecie datki na cel prowadzenia serwera, powinniście byli zorganizować akcję "dofinansuj serwer" z jasnym wyliczeniem, ile to kosztuje i imienną (niekoniecznie kwotową) listą darczyńców.

1. Nie jesteśmy fundacją, nie prowadzimy zbiórek.
2. Nie zbieramy na server. :) [Co najwyżej pośrednio]
3. Nie mamy zamiaru prosić o żadne pieniądze. Oferujemy coś w zamian za wpłatę i wsparcie. Jeśli komuś oferta nie pasuje, to nic się nie dzieje - Polter nie padnie. Żyjemy dzięki reklamom i Drakerowi.


Z kolei sprzeczanie się autorów zawartości z redakcją poltera o plusikowanie jest niesmaczne z obu stron. Ze strony redakcji - dlatego że mogliście akcję z wyprzedzeniem zapowiedzieć

Redaktorzy wiedzą o tym od dwóch lat bodajże, bo sami wpadli na ten pomysł. Z naszej strony sprawa jest czysta - nasz punkt widzenia przedstawiłem. W opinii prawników od prawa autorskiego, z którymi rozmawialiśmy, również jest ok.

--
@Kamulec
Jak się chce od kogoś pieniądze, to wypada podać na co.

No to podaliśmy. W konkretnym celu - żebyście mogli dawać sygnał, które działy Wam się podobają i wspierać je.

Ale i tak ten komentarz upewnił mnie, że żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości. :) Fryzjerka też Ci się spowiada, na co wyda kasę za obcięcie Ci włosów? :D

Pozdro
25-07-2011 18:04
Kamulec
   
Ocena:
+1
@repek
"Ale i tak ten komentarz upewnił mnie, że żyjesz w jakiejś innej rzeczywistości."
To jest obraźliwe.

"Fryzjerka też Ci się spowiada, na co wyda kasę za obcięcie Ci włosów?"
Fryzjerka prowadzi działalność komercyjną. Jeżeli Polter ma służyć zarabianiu to powiedz i sprawdź ile tekstów na nim zostanie. Jeżeli zaś ma dysponować czyimiś darowanymi pieniędzmi, to powinna być informacja, na co są przeznaczane.

"1. Nie jesteśmy fundacją, nie prowadzimy zbiórek.
2. Nie zbieramy na server. :) [Co najwyżej pośrednio]
3. Nie mamy zamiaru prosić o żadne pieniądze. Oferujemy coś w zamian za wpłatę i wsparcie. Jeśli komuś oferta nie pasuje, to nic się nie dzieje - Polter nie padnie. Żyjemy dzięki reklamom i Drakerowi."

Sprzedajecie dodatkowe opcje. Sądzę, że gdybyś napisał wieść w takim tonie część, część osób nie miałaby teraz plusów przy awatarach.
25-07-2011 18:18
   
Ocena:
0
Mi podoba się dział Nauki, oraz dział Neurocide.
25-07-2011 18:20
kbender
   
Ocena:
+2
@repek
3. Nie mamy zamiaru prosić o żadne pieniądze. Oferujemy coś w zamian za wpłatę i wsparcie. Jeśli komuś oferta nie pasuje, to nic się nie dzieje - Polter nie padnie. Żyjemy dzięki reklamom i Drakerowi.

Point taken.
Uczciwie stawiacie sprawę i każdy może zadecydować sam, czy potrzebuje plusika czy nie. W sumie dopóki pobieracie opłatę tylko za inny dostęp do tej samej zawartości, żadnego przymusu nie ma.

Redaktorzy wiedzą o tym od dwóch lat bodajże, bo sami wpadli na ten pomysł.

Okej, ale czy redaktorzy = autorzy tekstu którzy się najbardziej oburzają (czyli czy starzy autorzy tekstu o tym wiedzieli) i czy powiadomienie ich o zmianie z wyprzedzeniem by coś zmieniło? Jest jak jest, a nie inaczej ;)

PS. [NeOsTrAdA mOdE oN!]Prawda jest taka, że uważam plusik za brzydki i niepasujący do mojej fotaśki! Czy moglibyście go wszystkim przesunąć o 30 w lewo i 20 w górę? Pozdr!
25-07-2011 18:23
Szept
   
Ocena:
+3
"Fryzjerka prowadzi działalność komercyjną. Jeżeli Polter ma służyć zarabianiu to powiedz i sprawdź ile tekstów na nim zostanie. Jeżeli zaś ma dysponować czyimiś darowanymi pieniędzmi, to powinna być informacja, na co są przeznaczane."

Kamulec ty się z jakiegoś snu zimowego przebudziłeś? Oczywiście, że to jest portal komercyjny (mniejsza z tym czy ma jakieś sensowne dochody czy nie).
W P+ nie obdarowujesz portalu tylko kupujesz usługę.

"Sprzedajecie dodatkowe opcje. Sądzę, że gdybyś napisał wieść w takim tonie część, część osób nie miałaby teraz plusów przy awatarach."
Jesteś chyba jedynym, który ma jakieś problemy żeby zrozumieć prosty tekst newsa.
25-07-2011 18:31
Repek
   
Ocena:
0
@Kamulec
Nie chcę Cię przypadkowo obrażać, zastanawiając się, z jakiej bajki jesteś, więc proponuję EOT. :)

--

@kbender
Okej, ale czy redaktorzy = autorzy tekstu którzy się najbardziej oburzają (czyli czy starzy autorzy tekstu o tym wiedzieli) i czy powiadomienie ich o zmianie z wyprzedzeniem by coś zmieniło? Jest jak jest, a nie inaczej ;)

Nie prowadzę wykazu wszystkich autorów, którzy pisali coś w serwisie - to nawet nie do końca wykonalne. Gdybyśmy jednak mieli zamiar sprzedawać czyjeś teksty, oczywiście zwrócilibyśmy się do autorów.

Zresztą, każdy autor i bez tego może poprosić o usunięcie swoich tekstów z serwisu. Tylko podpieranie się tym, że to z powodu tego, że nagle zaczęliśmy zarabiać [już 17 P+, wow, idziemy na rozbicie banku!], byłoby lekką hipokryzją. Bo tylko dzięki temu, że zarabiamy na reklamach [lub Draker kiedyś dokładał swoją kasę], w ogóle można tutaj było wrzucać teksty. :)

Co do ustawienia plusika, to chyba chodziło Drakerowi właśnie o to, by nie wchodził za bardzo na Avka. Ty masz specyficzną graficzkę i by dobrze pasował. Ale mnie już nie. :P Pojawi się opcja zdjęcia go - sam zadecydujesz wówczas.

Pozdro :)
25-07-2011 18:38
Ninetongues
    @ plusik
Ocena:
+1
Ano, można by pokusić się o coś subtelniejszego. W końcu plusik powinien wyróżniać naszego avatarka, a nie siebie.

Zobaczmy (sorry malakh):

plusikowe

A tu sam plusik. W gifie, z przezroczystością.

...

Ależ ja jestem estetycznym zbolem... -__-'
25-07-2011 18:57
Repek
   
Ocena:
0
Pierwszy plik - ok, wygląda ładnie.

Pogadam z Ajkiem - spróbujemy może zmniejszyć ten nasz i ustawić tak, jak w Twojej propozycji.

Ale nie wszystko naraz, ok? Pomysł ma niecałą dobę.

Pozdro
25-07-2011 19:00
Ninetongues
   
Ocena:
0
Na obu ten sam plusik jest. ;)
25-07-2011 19:04
dzemeuksis
   
Ocena:
+2
@Ninetongues
Obczajcie te grafy!
Ano, od pięciu minut szukam szczęki pod stołem. A oryginalny plusik akurat mi się podoba, ale chyba faktycznie mógłby być mniejszy.
25-07-2011 19:07
MiszczPodziemi
   
Ocena:
+1
Najlepiej niech niezadowoleni przejdą na blogi tradycyjne np www.blogger.com a plusowa elita sobie tutaj zostanie ;-)
25-07-2011 19:10
Kamulec
   
Ocena:
0
"Nie chcę Cię przypadkowo obrażać, zastanawiając się, z jakiej bajki jesteś (...)"
Miałem o Tobie lepszą opinię.

"To również okazja dla tych, którzy cenią naszą codzienną pracę, by wesprzeć lubiane działy."
Mi to brzmi jako:
Oferta mówi o wsparciu działów, a nie redaktorów. W praktyce sugeruje to też, że się wpłaca pieniądze by wesprzeć Poltera (z które korzysta wiele osób), a nie dlatego, że się widzi w tym korzyść dla siebie (jak przy klasycznym zakupie). Jeżeli kasa idzie na Polter, to nie zaszkodzi podać na co konkretnie (photoshop dla grafika? nagroda w konkursie? lepszy serwer, by można wrzucać więcej grafik?). Jak kasa idzie do kieszeni redaktorów, to ogłoszenie wprowadza w błąd.

"Kamulec ty się z jakiegoś snu zimowego przebudziłeś? Oczywiście, że to jest portal komercyjny (mniejsza z tym czy ma jakieś sensowne dochody czy nie).
W P+ nie obdarowujesz portalu tylko kupujesz usługę."
Ze słów repka wnioskuję, że Polter nie służy generowaniu dochodów. Jeżeli Draker odzyska włożone pieniądze dzięki reklamom, to nie mam nic przeciwko.
25-07-2011 19:21
von Mansfeld
   
Ocena:
0
Wypróbowałem to konto "premium". Najwyżej za 30 dni nie przedłużę dalej.

Tylko czemu nie działa mi polecanie artykułów [tych najnowszych oczywiście] mimo, że widzę opcję polecania ich?
25-07-2011 19:23
Szept
   
Ocena:
+4
"Ze słów repka wnioskuję, że Polter nie służy generowaniu dochodów. Jeżeli Draker odzyska włożone pieniądze dzięki reklamom, to nie mam nic przeciwko."

A jak będzie na Polterze zarabiał to będziesz miał coś przeciwko? LOL
No straszne, miej jeszcze pretensje do wydawców, że zarabiają na rpg i planszówkach i wskaż gdzie organizatorzy konwentów mają przekazywać nadwyżki finansowe.
25-07-2011 19:31
Rege
   
Ocena:
+3
@ Draker Wysłałem Ci wiadomość na poltku. Pozdrówka!


Fajnie, że taka inicjatywa jak Polter + powstała - nareszcie! Miło jest wspomóc serwis, który odwiedza się od lat i z którym się dorastało (a w moim przypadku wciąż dorasta :P)

Pozdro

Rege
25-07-2011 19:36
Headbanger
   
Ocena:
0
ja się wypowiem, krótko i szybko - wszystkie dodatkowe opcje są ok... mnie to ni to grzeje ni to ziębi... nie od wczoraj wiadomo, że ten serwis (jak każdy inny) jest komercyjny i dobrze...

Jednak te nieszczęsne "materiały przygotowane do druku" co prawda nie łamią prawa... ale balansują na granicy (i prawa i dobrego smaku).

Niektórzy autorzy mogą sobie nie życzyć takiej obróbki... i takie ich prawo - trzeba to uszanować i nad tym się zastanowić...
25-07-2011 20:07
Kamulec
   
Ocena:
0
@Szept
Wydawcy płacą tym, których prace wydają. Jeżeli są nadwyżki generowane przez portal można ograniczyć liczbę reklam.

Jeżeli ktoś chce zarabiać na portalu internetowym, to też nie mam nic przeciwko, byle sprawa była jasna od początku, a nie na zasadzie - jak ludzie narobili się za darmo, to teraz będę na tym zarabiał. Jeżeli mimo, że portal będzie komercyjny, to jednak będzie robiony w sposób sugerujący w 1. kolejności troskę o odbiorcę (tj. zysk tylko przy okazji, a nie wszystkie chwyty na wyciągnięcie kasy dozwolone), to też nie wykluczam zaangażowania nieodpłatnego w taki projekt.
25-07-2011 20:08
Senthe
   
Ocena:
+4
Jeżeli są nadwyżki generowane przez portal można ograniczyć liczbę reklam.

Nie ogarniam.
25-07-2011 20:22
Kamulec
   
Ocena:
0
Żart, ironia, poważne stwierdzenie?

Jak starczy mniej reklam, to można część wywalić.
25-07-2011 20:27

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.