» Wieści » Polter Plus

Polter Plus

|

Polter Plus
Polter Plus to propozycja dla tych osób, które chcą sobie ubarwić korzystanie z portalu i otrzymać kilka dodatkowych korzyści, takich jak specjalne konkursy, rabaty czy wpływ na wygląd własnej strony.

To również okazja dla tych, którzy cenią naszą codzienną pracę, by wesprzeć lubiane działy. Zapraszamy! (tylko dla zalogowanych)
Tagi: Poltergeist | Polter Plus


Czytaj również

Komentarze


Scobin
   
Ocena:
+5
2. Przed takimi zmianami powinniście dotrzeć do autorów wszystkich udostępnianych tekstów i się z nimi skonsultować (może nawet podpisać jakieś umowy).

Jeżeli zmienimy kiedyś kolorystykę strony głównej z zielonej na czerwoną, to Twoim zdaniem też mamy podpisywać umowy? :) Bo to ma mniej więcej taki sam związek z autorami udostępnianych tekstów, jak zmiany wprowadzone obecnie w Polter Plus. ;)
25-07-2011 13:50
nerv0
   
Ocena:
+4
No, ja też jestem autorem kilku tekstów na polterze i za cholerę nie mogę wykombinować czemu redakcja miałaby niby ze mną podpisywać jakieś umowy w związku z umożliwieniem przygotowania moich prac do druku.
25-07-2011 13:54
malakh
   
Ocena:
+6
Nie liczy się logicznośc argumentu, ale jego wydźwięk;)
25-07-2011 13:59
Canela
   
Ocena:
+17
Czepiacie się tego drukowania, jakby to był jedyny argument przeciw, jaki potraficie wymyślić. Eh, to już nie to trollowanie, co kiedyś...

A tak bez żartów: prawa autorskie nie mają tu nic do rzeczy, ponieważ i teksty dostępne są i były, i drukować je można zarówno teraz, jak i przed pojawieniem się opcji.
To, za co się płaci to nie konkretny tekst, a opcja de facto innego layoutu, który do tego druku jest odpowiedniejszy. Jakby zrobiono opcję "czytaj wszystkie arty na różowo" to też trzeba by było pytać autorów o zgodę, czy zgadzają się sprzedawać swoje teksty w różu? Nonsens.

Gdyby jednak poltek zdecydował się wszystkie artykuły wydrukować i wydać w formie książkowej, wtedy tak - potrzebowałby zgody autorów.

Te dwa przypadki różnią się od siebie tym, że w drugiej opcji wartością są artykuły, natomiast w pierwszej - tylko i wyłącznie sposób ich wyświetlania.
25-07-2011 14:00
~Chaos Spawn

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+1
Albo robimy serwis SPOŁECZNOŚCIOWY nonprofit aby łączyć ludzi o podobnych zainteresowaniach albo robimy serwis komercyjny i wprowadzamy system kastowy lepsi/gorsi uzależniony od statusu materialnego. Nie twierdzę że to krok w złą stronę, ale skoro perspektywą jest zapewne dalsza komercjalizacja, to rację mają osoby podnoszące kwastie tantiem/wynagrodzeń dla autorów i prowadzących serwis.
25-07-2011 14:01
Repek
   
Ocena:
+1
@Leppertych
2. Przed takimi zmianami powinniście dotrzeć do autorów wszystkich udostępnianych tekstów i się z nimi skonsultować (może nawet podpisać jakieś umowy).

Nie ma takiej potrzeby, ponieważ nie sprzedajemy niczyich tekstów. Teksty, newsy, noty i cała zawartość Poltera są i będą udostępniane nieodpłatnie.

Możecie mi to wyryć na nagrobku. :)

--

@nerv0
Gdy tylko będziemy chcieli zarabiać na Twoich pracach, dowiesz się o tym. :) Do tego jest potrzebna zgoda autora.

Jeśli ktoś zgadzał się publikować u nas teksty, choć wiedział, że przecież utrzymujemy serwis z reklam, a teraz ma problem, że będziemy go jeszcze utrzymywać dodatkowo z pieniędzy użytkowników, to ja tu czegoś nie rozumiem. :)

Umowy z CD-Projektem i EA są git, a pięć złociszy od, dajmy na to, zigzaka, już be? :) Żeby była jasność, 5 zlociszy plus VAT to dla serwisu po odjęciu opłat operatora jakieś 2 zeta z haczykiem - będzie za co poszaleć normalnie. :)

--
@Chaos
. Nie twierdzę że to krok w złą stronę, ale skoro perspektywą jest zapewne dalsza komercjalizacja, to rację mają osoby podnoszące kwastie tantiem/wynagrodzeń dla autorów i prowadzących serwis.

A dla kogo niby idą te pieniądze? :) Niech Cię głowa o to nie boli. Redaktorzy mają jasno wypisane zasady i warunki działania na Polterze w tej kwestii.

Od roku szefowie działów z dobrze prosperujących, liczących się rynkowo branż mają co miesiąc parę złociszy za swoją robotę. Udało się od tego dojść po prawie dziesięciu latach zasuwania "społecznościowo" i za łaskawy egzemplarz od wydawcy.

Pozdro
25-07-2011 14:06
nerv0
   
Ocena:
+1
Cholera, taki system działa na pierdyliardzie innych serwisów i jakoś nikt nie mędzi, że jest podział na kasty i inne pierdoły. Posiadanie bądź nie posiadanie Polterplusa w żaden sposób nie upośledza i nie nobilituje użytkownika. Określa tylko jego możliwości personalizacji poltera.
25-07-2011 14:09
MiszczPodziemi
   
Ocena:
+3
Jak na to patrze to mam ochote wysłać te 6zł Repkowi żeby moderacja mogła se kupić spodnie na bazarze i nie wciskać ludziom kolejnej rewolucji.

25-07-2011 14:22
nimdil
   
Ocena:
0
Czy reklamy są wyłączone automatycznie bo jak zajrzałem na tekst jednej z recenzji to na dole zobaczyłem reklamy selkar.pl i ceneo.

Raportuję również, że polecanie tekstów/artykułów wyświetla się dość chimerycznie tj. niewszędzie (czyt. nie w każdej przeglądarce i jej ustawieniach - np. mój goły Chrome pokazuje a moje Opera z adblockiem i Chrome z adblockiem - nie; i mówię tu o polecaniu tekstów!).
25-07-2011 14:22
Repek
   
Ocena:
+1
@nimdil
Selkar jest pasażem do zakupów, naszym partnerem. Nie wyświetla się jak normalna reklama [bannery, rectangle, billboardy, tapety].

Co do pozostałych kwestii - zgłaszam, dzięki.

--

@Miszcz
Dowcip suchar. Ale jeśli to cena za to, żebyś puścił smsa, to śmiało. :)

Pozdrawiam
25-07-2011 14:29
Draker
   
Ocena:
0
A na tych pozostałych przeglądarkach jesteś zalogowany? Tylko się upewniam ;-)

Co do Selkara i Ceneo to jak repek napisał nie traktowałem tego jak normalna reklama, ale nie ma problemu z usunięciem ich butonów.
25-07-2011 14:48
Kamulec
   
Ocena:
+4
Czemu programista ma dostać kasę, a autor tekstu nie?

Jeżeli nie starcza na serwer, to pewnie da się odchudzić ze śmieci i starczy. A jak nie, to można napisać o tym.

Sam fakt możliwości rezygnacji z reklam za opłatą taką, by Polter na tym nie tracił przypadkiem, jest dobry. Opłata za resztę to nieporozumienie.

Jak chcę na coś łożyć pieniądze, to łożę. Nie zarabiam, pieniędzy mi tylko ostatnio ubywa, ale fakt - jakbym chciał, to bym opłacił funkcję. Jednak jak pojawiłem się na Polterze, to takie pieniądze były dla mnie istotne. Teraz załóżmy, że mam na stronach, na które częściej wchodzę uiszczać "pomijalnie małe" kwoty. Od razu robi się kilkaset złotych.

Sprawa ma też drugie dno. Jest wielu użytkowników, którzy zaglądają na Polter od czasu do czasu, więc nawet jak mają kasę, to nie mają powodu, aby dopłacać. Czy chce ich ekipa Poltera zniechęcać wiadomością "Nie zapłaciliście, więc część funkcjo pozostaje zablokowana"?
25-07-2011 14:49
27383
   
Ocena:
+3
@ Kamulec
Nikt niczego nie blokuje :)
25-07-2011 14:52
Repek
   
Ocena:
0
@Kamulec
Jak ktoś nie chce płacić, to nikt mu nie każe. Nie mamy zamiaru traktować userów bez P+ inaczej pod względem regulaminu chociażby [o czym pisał Draker]. Ale skoro dokładają do zabawy, to dostaną coś w zamian.


"Nie zapłaciliście, więc część funkcjo pozostaje zablokowana"?

Rozmawiasz już sam ze sobą, czy jak? Co "zostaje zablokowane"?

Pozdr.
25-07-2011 14:52
Kamulec
   
Ocena:
+2
Funkcje dostępne dla tych, co zapłacą.

Nikt nie każe płacić, ale nie ma wtedy dostępu do części opcji.

Mogę popracować jeden dzień i zarobić na kilka takich abonamentów oraz zyskać te bajerki z możliwością druku. Ale mogę też poświęcić miesiąc na podsuwanie dobrych (załóżmy) pomysłów, jak Polter udoskonalić, jak poprawić jakąś pracę itd. i nadal mieć gorzej niż ten, co ma więcej kasy, więc sobie wykupił opcje.

Jak coś robię dla innych, to nie chcę, aby w takiej działalności znaczenie miała zasobność ich portfela. Nawet, jak o małe pieniądze chodzi. Dlatego zmiany na Polterze mnie odrzucają.

Skoro Wasz serwis jest największy nie wiem, po co tracicie część użytkowników. Macie prawo tak rozwijać Poltera, ale ja mówię do widzenia. Najwyżej pozostanę biernym biorcą, który będzie grał na rozwój innych stron. Szkoda, bo wg mnie idea jednego"poważnego" serwisu dla wszystkich jest dobra.
25-07-2011 14:56
g0trrI
   
Ocena:
+1
To wszystko takie typowo polskie, że ludzie urządzają flejma na 90+ komentarzy z powodu 5zł. Warto dodać, że nikt tych 5zł/mc płacić NIE MUSI.
25-07-2011 15:10
Repek
   
Ocena:
0
@Kamulec
Ale mogę też poświęcić miesiąc na podsuwanie dobrych (załóżmy) pomysłów, jak Polter udoskonalić, jak poprawić jakąś pracę itd. i nadal mieć gorzej niż ten, co ma więcej kasy, więc sobie wykupił opcje.

Śmiało. Bo jeśli dotąd coś takiego robiłeś, to coś musiałem przeoczyć.

Natomiast jest bardzo wiele osób, które coś takiego robią - nazywają się Szefami Działów. A wspierają ich Redaktorzy. :)


Skoro Wasz serwis jest największy nie wiem, po co tracicie część użytkowników. Macie prawo tak rozwijać Poltera, ale ja mówię do widzenia. Najwyżej pozostanę biernym biorcą, który będzie grał na rozwój innych stron

1. Nie jesteśmy największym serwisem.
2. Do zobaczenia zatem i powodzenia. Kibicujemy wszystkim fajnym projektom w sieci.


Szkoda, bo wg mnie idea jednego"poważnego" serwisu dla wszystkich jest dobra.

Wybacz, ale znów chyba rozmawiasz ze sobą, bo nie wiadomo, co to za idea "jednego poważnego serwisu dla wszystkich".

Pozdr.
25-07-2011 15:12
Scobin
   
Ocena:
+5
Warto dodać, że nikt tych 5zł/mc płacić NIE MUSI.

Gdyby musiał, to pewnie byłby flejm na 900 komentarzy. :)
25-07-2011 15:19
Sting
    @Staszku...
Ocena:
0
...gdyby musiał, to nie byłoby flejma - pisałoby kilka osób, które wykupiły. ;]

Mnie w zasadzie ciekawi tylko jedna rzecz (sama akcja moim zdaniem ma potencjał na coś fajnego, ale obecnego"pakietu" nie kupuję) - czy redakcja zapłaciła za swoje plusiki? Ja wiem, że redakcja dużo robi i tak dalej, więc niejako należą się z urzędu, ale i tak jestem ciekaw jak to jest rozwiązane.
25-07-2011 15:27
Zuhar
   
Ocena:
+4
Dla dobrego flejma mogę wykupić Polter Plus. Niestety, jak już było w wątku, ten przed moderacją i banami nie zabezpiecza. W każdym razie nie obraziłbym się na "Polter 18+". Taki, gdzie można wyrazić myśli w stanie wzburzenia bez ubierania słów w pachnące fiołki i pluszowe misie. Zdjęć redakcji bez bielizny nie wymagam.
25-07-2011 15:32

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.