» Wieści » Polter Plus

Polter Plus

|

Polter Plus
Polter Plus to propozycja dla tych osób, które chcą sobie ubarwić korzystanie z portalu i otrzymać kilka dodatkowych korzyści, takich jak specjalne konkursy, rabaty czy wpływ na wygląd własnej strony.

To również okazja dla tych, którzy cenią naszą codzienną pracę, by wesprzeć lubiane działy. Zapraszamy! (tylko dla zalogowanych)
Tagi: Poltergeist | Polter Plus


Czytaj również

Komentarze


~Anioł Gniewu

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Hmm. Zanim pojawił się koncept PolterPlusa, zaproponowałem Repkowi rozszerzenie oferty towarów dostępnych w sklepiku za polterpunkty. Wydaje mi się że możliwość wybrania sobie gier fabularnych/planszowych, figurek do bitewniaków i większej ilośći książek znacznie zwiększyłoby dopływ dobrych, profesjonalnych tekstów. IMHO zmniejszyłoby również flejmy ponieważ inteligentni i elokwentni ludzie skoncentrowaliby się na konstruktywnych działaniach z których mieliby wymierną korzyść - nie finansową wprawdzie, ale materialną. Skoro następuje komercjalizacja portalu, przy zachowaniu zasady nonprofit dla autorów publikacji, to czy rozszerzenie oferty sklepiku nie wydaje się dobrym rozwiązaniem? A może polterpunkty powinny przekładać się na kumulatywne rabaty w replikatorze? JAk w reklamie Vision Express masz 60 lat, tfu polterpunktów i 60%zniżki? Duża pomarańczowa marchewka zamiast grubego kija? :)
25-07-2011 10:53
Specu
   
Ocena:
0
IMO dobra akcja... 30zł za rok to nie dużo, a zawsze można z puli zasilać konkretne działy, oraz liczyć na syte nagrody w konkursach. Jest to dobre nagradzanie serwisu za tak naprawdę charytatywną pracę zespołu redaktorskiego. Poza tym kasa nie idzie do prywatnej kieszeni, lecz jest wtłoczona w rozwój atrakcyjności serwisu, więc tym bardziej akcja warta wspomożenia. Jak tylko na koncie zobacze dodatkowe zera, zrobię przelewik :D
25-07-2011 10:57
Vermin
   
Ocena:
0
Z "sklepikiem punktowym" jest o tyle problem w innych kwestiach niż książki, że wydawcy czy dystrybutorzy są gorzej niż oporni aby tam coś wpakować. Wolą to dać na konkurs bo to dla nich większa reklama. Staramy się jak możemy pozyskać nowe materiały do wymiany za polterpunkty, ale uwierzcie mi, to nie jest wcale takie łatwe jak wam się wydaje.

Zgadzam się co do tego, że ten plus przy avku jest za duży i jakoś takoś mi nie pasi.
25-07-2011 11:03
Repek
   
Ocena:
+3
Witam w ten piękny, deszczowy poranek plus. :)

@Victor Strogow
Jeżeli Polter potrzebuje dofinansowania na swoją działalność, to po prostu to napiszcie proszę. Napiszcie jasno na co potrzebne są fundusze i podajcie numer konta. Ja chętnie zrobię przelew na jakąś drobną sumę i na pewno wiele innych osób też. Czytam Was od wielu lat, a nawet nie mam tu konta, a co dopiero jakiś "plus"...

Nie potrzebujemy "dofinansowania" ani "datków". Jeśli chcesz nas wesprzeć, to wystarczy, że założysz konto, a potem wykupisz abonament na 10 lat. :D

--

@nimdil
Fajny awatar, dzięki za reklamę. :)

Slaby pomysł odnosi się do plusika czy całej koncepcji?

--
@zigzak
Rozumiem tez, ze ludzie placacy na portal bezposrednio beda mieli troche do powiedzenia w kwestii tego co moderowac, a co nie?

W tej chwili nie ma takiej opcji. Może będzie w przyszłości, rozważamy od dawna oddanie kolejnych [po ustawieniach na blogach] uprawnień modowych userom. Ale na pewno nie będzie się to odbywać bez kontroli. :)

--
@Zuhar
Czy mamy nadal serwis tworzony przez fanów dla fanów, czy może jednak dla fantów?

Dla fanów przez fanów i - miejmy nadzieję! - przy okazji dla fantów. Po wielu latach wreszcie jesteśmy na etapie, gdy możemy choć części ekipy zaproponować coś więcej niż podręcznik do recki i poklepanie po plecach.

--
@Anioł Gniewu
Niestety, jak już pisałem, nie podzielam Twojego optymizmu.

--
@Specu
Co do kasy, to idzie ona m.in. na wynagrodzenie dla szefów działów. Było naszym celem od bardzo dawna, by wreszcie najbardziej zaangażowane osoby miały z tego coś więcej. Oczywiście szef działu może dowolnie dysponować tymi środkami - i część tak robiła już przy wpływach z reklam.

Natomiast, to jasne, w ogóle jakiekolwiek wpływy do serwisu [także takie, które możemy wydać sobie na jedzenie codziennie] pozwalają nam go rozwijać. Bo dają możliwość siedzenia nad serwisem, a nie na kasie w Tesco.

--

@Diabeł & all
Repek, ależ owszem, sprzedajesz coś. Usługa polter+ daje dostęp do wersji do druku. Siłą rzecz, jeśli ktoś chce wydrukować tekst, musi zapłacić za to.

Nie, to tak nie działa. Żeby wydrukować, za nic nie musisz płacić. Wystarczy, że sobie zaznaczysz tekst na ekranie. I tak to wciąż wygląda. Nie ma żadnego "przetworzenia tekstu" - po prostu klikasz w "drukuj".

Dlatego co do opcji "wersji do druku", zastanawiam się jeszcze, czy wszyscy wiedzą, o czym mówimy.

W rogu arta pojawia się ikonka. Klika się. Strona staje się plain textem. Znika tło, nagłówki i tak dalej. Dzięki temu można sobie to łatwiej wydrukować. Nic nie dodajemy nowego, wcześniej też można sobie było zrobić ctrl+c, ctrl+v i zrzucić na dysk.

Pozdrawiam
25-07-2011 11:05
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ależ repku!
Jesli wiec zaplacilem 5 zetek za to, ze mam plusika w nazwisku i nie musze wciskac ctrl c, to co jeszcze mam ekstra? Moze chociaz odpolecajki dodacie dla plusikowcow?
Od teraz jestem waszym klientem. Czyz nie?
A zyczenia klienta powinny byc uwzgledniane chyba?
Nie chce widziec wpisow niektorych osob na blogosferze, nie chce by mi nieciekawe dla mnie notki spamowaly reklamami przestrzen ktora sledze.
Ukrywanie - tylko dla siebie - pewnych tresci byloby fajne. Przy okazji dajac znac reszcie, ze to i tamto mi sie nie podoba.
Bede sie upieral, jako klient :)
25-07-2011 11:21
Repek
   
Ocena:
0
Z ostatniej chwili! :)

Draker dziś jeszcze wprowadzi opcję ukrywania plusików. :)

--
@zigzak
Od teraz jestem waszym klientem. Czyz nie?

Tak. Na poziomie tego, co zadeklarowaliśmy, regulamin zobowiązuje nas do wywiązywania się. :)

Oczywiście opinie osób, które nas wspierają będą dla nas istotne. Nie obiecuję jednak, że wprowadzimy wszystkie propozycje. I polecam wrzucać je w odpowiednim wątku na forum.


Jesli wiec zaplacilem 5 zetek za to, ze mam plusika w nazwisku i nie musze wciskac ctrl c, to co jeszcze mam ekstra?

Jeśli kupujesz gry, to polecam policzyć, ile to jest 10% od np. 150 zł [duża planszówka lub dwa erpegi] i zobaczyć, ile zaoszczędziłeś w Replikatorze. :) To tak pierwszy z brzegu przykład?

Pozdrawiam
25-07-2011 11:26
Draker
   
Ocena:
+1
zigzak, jeszcze jest kilka innych rzeczy ekstra, których nie wymieniłeś, ale oczywiście nie mówmy nie tym nowym pomysłom :)

Jeżeli tylko więcej osób zgłosi na nie zapotrzebowanie to chętnie dodamy je jako dodatkowe ułatwienia dla użytkowników Polter Plus.
25-07-2011 11:27
38850

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
No ok.
A plusikowcy maja jakis imunitet na bany i inne moderacje?
25-07-2011 11:27
Draker
   
Ocena:
+7
Jak ktoś chce iść w ślady Ariocha to plus przy awatarku go nie ochroni :)
25-07-2011 11:36
Repek
   
Ocena:
+1
Fhtagn
PS. z siódmego posta tego wątku wciąż obowiązuje. :)
/Fhtagn
25-07-2011 12:08
nimdil
    @repek
Ocena:
+4
Więc obowiązkowy plusik pomysłem jest słabym, głównie dlatego, że wchodzi na awatar. Opcjonalny - lepiej. Przypuszczam, że niektórzy esteci by poprosili o możliwość wybrania narożnika i wersji kolorystycznej :P Wolałbym jednak coś mniej inwazyjnego - np. na geeku jest pod awatarem pasek w którym jest napisane PATRON i lata w którym się dotowało serwis (w cyklu rocznym). Istotne jest że to NIE wchodzi na awatar.

Co do oferty:
1. Reklamy: nie rusza mnie
2. Domena: chyba również. Nie wiem co miałbym z nią zrobić. No chyba, że człowiek mógłby zaparkować taką domenę gdzieś na swoim blogu - to wtedy jest to chyba niezłe.
3. Grafika... no nawet fajne, ale chyba relatywnie zbędne. Poza tym rozumiem, że moje nowo podmienione grafiki są widoczne jak długo łożę kasę?
4. Działy są ułożone w sposób OK, ale ten feature powinien być za darmo. Choćby dlatego, że nie każdy kto wchodzi na Polter chce zacząć od RPG i Książki - nie wiem czy ktoś się znięchęci do Poltka bo ma konsole w 4 rządku ale trudno to wykluczyć.
5. Słabe i nieprzydatne.
6. Seriously? Mam PŁACIĆ za to żeby tworzyć ranking contentu na którym WAM powinno ZALEŻEĆ? o_O
7. Nie wiem co to za konkursy by miały być, ale mam mocne podejrzenie, że mnie to zupełnie nie rusza (choć naturalnie dopuszczam opcję, że mnie zaskoczycie).
8. Replikator pewnie mnie jakoś bardzo nie obejdzie ale jako zachęcacz/bonus - bardzo sensowny. Nawiasem - czy on się kumuluje z innymi rabatami?

Poza tym wspomniałeś o treści dostępnej wcześniej dla ludzi z wykupionym kontem. Otóż może jestem idealistą, socjalistą, utopcem i kim tam jeszcze ale to mnie wkurza bo to jest dzielenie userów. Mam więcej kasy niż wielu młodych członków fandomu i nie podoba mi się, że oni mielibybyć "gorsi" bo ich pula kasy jest mniejsza i wolą wypić piwo z kolegami ze szkoły czy z drużyny niż opłacić miesięcznie kontent. Wolę podsyłać wam kasę bo was lubię, a serwis z wody nie żyje, ale na Boginię - dajcie ten kontent też innym (i od razu), powiedzmy że minimum zalogowanym ale to tyle. Jeżeli będzie selekcja userów na tym poziomie - nie wysyłam ani grosza.


EDIT: właśnie zauważyłem, że mój awatar ma transparentne tło zamiast białe :P
25-07-2011 12:13
Kastor Krieg
   
Ocena:
+2
Wytknięcie, że 4/5 odpłatnych opcji, włącznie z szumnymi "wersjami do druku" okazującymi się plain textem, jest osiągalne darmowo, to "mało kulturalne wstawki" wymagające usunięcia? Zwłaszcza w obliczu tolerowania bluzgów na blogach?

WOW.
25-07-2011 12:19
Repek
   
Ocena:
0
@KK
Blogami zajmują się userzy. Zmieniliśmy regulamin jakiś czas temu.

--

@nimdil
Co do uwag - widocznie to nie propozycja dla Ciebie. Dzięki za uwagi. :) Część z nich - jak o Repli czy konkursach - trochę marudna, ale spoko. :) Rozumiem, że jak nie lubisz Mercedesów, to losowanie jednego na miesiąc też byłoby bez sensu i mało interesujące? :)

Ad.3 - tak, to chyba oczywiste. :) Ale jak odpalisz znów abonament, to powinna powrócić bez konieczności wgrywania na nowo.

ad.7 - w konkursach będą do wygrania przede wszystkim książki. Czyli to, czym dysponujemy. Jeśli w przyszłości będziemy mieli coś więcej, będziemy o tym myśleć.

ad.8 - nie kumuluje się, jak zwykle w przypadku rabatów.

Co do ostatniego akapitu - o jakim płatnym contencie mówisz? Bo niczego takiego nie widzę.

Pozdro
25-07-2011 12:26
nerv0
   
Ocena:
+6
No i dobra, niech sobie będzie. Ni choroby nie wiem co to ludziom przeszkadza. Przecież niczego wam nie zabiera, a może parę rzeczy dodać i to tylko i wyłącznie wtedy gdy będziecie chcieli się w nie zaopatrzyć.

Ja sam raczej tego nie kupię (bo nie ;)). I już. Nie kwękam jak to redakcja wyciąga obślizgłą łapę do mojego portfela. ;) Zamiast marudzić polecam pisać co warto by do polterplusa dodać żeby oferta była dla was bardziej atrakcyjna.

I popieram to co wcześniej napisał Anioł Gniewu. Rozszerzenie oferty poltersklepu by nie zaszkodziło, bo teraz mogę sobie te punkty zbierać do sądnego dnia, a i tak nic sobie za nie nie kupię. :)
25-07-2011 12:37
Repek
   
Ocena:
0
@nerv0
Bardzo chcielibyśmy mieć również inne pozycje w poltersklepie i w dużej ilości [by starczyło dla więcej niż k2 osób].

Ale tylko branża książkowa jest na tyle mocna, że jest w stanie sobie na to pozwolić, by dać nam egzemplarze nie tylko na konkursy i recki.

Dlatego, sorry, P+ a sklepik to zupełnie różne bajki.

Pozdro+
25-07-2011 12:39
nerv0
   
Ocena:
0
Ok. Mnie to w sumie obojęne jest. :)
25-07-2011 12:44
nimdil
    @repek
Ocena:
+2
Marudzę bo bym wysłał wam raz w roku tą kwotę roczną którą tam macie - 30pln znaczy - bo was lubię za to że jesteście tacy jacy jesteście. Jakiś mały znaczek, który by to symbolizował byłby fajny i tutaj ten plusik gra dobrze. Te wszystkie dodatkowe featury potrzebne mi do tego nie są, choć naturalnie fajnie że są. Akurat z rabatem do replikatora marudny nie chciałem być bo całkiem możliwe, że z niego korzystam tylko np. nie teraz i nie za miesiąc :P

Płatny content to jest to bo nie chciało mi się ciągnąć "płatny wczesny dostęp do treści":

Natomiast byłoby zaje... genialnie, gdybyśmy mogli płacić autorom piszącym specjalnie dla nas. I wtedy np. userzy P+ mieliby taką treść tydzień czy dwa przed innymi lub na wyłączność. Ale to wymaga osobnej umowy z autorem. Może w przyszłości, jeśli odbiorcy będą zainteresowani.

Zresztą napisałem w pierwszym zdaniu tego akapitu, że chodzi mi o treść dostępną wcześniej P+. Stanowczo sobie tego nie życzę i nie będę płacił jak takie coś wprowadzicie.

Marudzenie o konkursach wynika z tego, że nie mam pojęcia jakby to miało wyglądać. Jakbyście na dzień dobry odpalili taki konkrus, sprawa byłaby bardziej klarowna, prawda? I P+ wyglądałby fajniej na otwarciu - może idealizuję, ale tak to widzę.

Ad.3, 8
OK.

Ad.7
Yup, na Merca się złamię i nawet napiszę, że nie miałem racji z moim sceptycyzmem, a potem przeżyję jakoś komentarze w rodzinie, że Mercami to tylko gangsterzy w Polsce jeżdżą :P
A serio - książki brzmią spoko. Ale to jest tak, że po prostu losujecie kogoś z P+ czy, że P+ ma prawo np. brać udział w konkursie? W sensie to jest loteria wewnątrz P+ czy dostęp do konkursów?
25-07-2011 12:44
Repek
   
Ocena:
+1
@nimdil
Marudzę bo bym wysłał wam raz w roku tą kwotę roczną którą tam macie - 30pln znaczy - bo was lubię za to że jesteście tacy jacy jesteście.

Jesteśmy, jacy jesteśmy = nie chcemy kasy za nic. Jasne, dla części osób obecne opcje to "nic" [szczególnie w kontekście Repli trochę mnie to bawi, jak o tym myślę]. I spoko. Będą z czasem nowe. :) Może bardziej się spodobają.


Zresztą napisałem w pierwszym zdaniu tego akapitu, że chodzi mi o treść dostępną cześniej P+. Stanowczo sobie tego nie życzę i nie będę płacił jak takie coś wprowadzicie.

Nie jestem entuzjastą płatnych treści, nawet jeśli w tę stronę zmierza i może powinien zmierzać rynek mediów w sieci. Ale jeśli byłaby sytuacja, by od zainteresowania userow P+ zależała kasa dla autora - to po prostu rozważymy tę opcję. Ale wydaje mi się to dość odległa perspektywa. :)


I P+ wyglądałby fajniej na otwarciu - może idealizuję, ale tak to widzę.

Z pewnością byłoby klarowniej [racja] i z pewnością idealizujesz. :) Odpalimy taki konkurs myślę w przeciągu 2 tygodni i sam ocenisz, czy warto. Odpalanie stu rzeczy naraz, gdy wiedzieliśmy, że będzie masa protest songów i trzeba na razie spokojnie tłumaczyć, o co w tym chodzi, to IMO słaby pomysł.


A serio - książki brzmią spoko. Ale to jest tak, że po prostu losujecie kogoś z P+ czy, że P+ ma prawo np. brać udział w konkursie? W sensie to jest loteria wewnątrz P+ czy dostęp do konkursów?

Będą to bezpłatne konkursy TYLKO DLA P+. Raczej proste rzeczy, żadne tam Wielkie Gry. :)

Pozdrawiam!
25-07-2011 12:54
~Leppertych

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+3
Mam dwa wnioski:

1. Chcecie wprowadzić zmiany i pobierać opłaty? Super! Zróbcie to jeśli wyjdzie dobrze to bomba.

2. Przed takimi zmianami powinniście dotrzeć do autorów wszystkich udostępnianych tekstów i się z nimi skonsultować (może nawet podpisać jakieś umowy).

Wniosek nr 2 wynika z mojej wiedzy w tym temacie (pracuję przy tworzeniu biblioteki cyfrowej) oraz z faktu, że brak konsultacji byłby po prostu bardzo nieelegancki.
25-07-2011 13:37
    A ja natomiast...
Ocena:
+3
Nie zapłacę bo was lubię za to że jesteście tacy jacy jesteście!
25-07-2011 13:42

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.