» Wieści » Polter Plus

Polter Plus

24-07-2011 23:21 | Maciej 'Repek' Reputakowski

Polter Plus
Polter Plus to propozycja dla tych osób, które chcą sobie ubarwić korzystanie z portalu i otrzymać kilka dodatkowych korzyści, takich jak specjalne konkursy, rabaty czy wpływ na wygląd własnej strony.

To również okazja dla tych, którzy cenią naszą codzienną pracę, by wesprzeć lubiane działy. Zapraszamy! (tylko dla zalogowanych)
Tagi: Poltergeist | Polter Plus


Czytaj również

Komentarze


Vermin
   
Ocena:
+10
I tradycyjnie masa marudzenia, którego nie kumam. Na GOL trzeba mieć wykupione konto aby ściągnąć poradnik czy czytać artykuły/recki starsze niż bodaj dwa tygodnie. Skoro tam sie to sprawdza od tylu lat, dlaczego miałoby się nie sprawdzać tutaj.

Notabene, zawsze to w jakiś sposób wyróżnia bardziej aktywnych, takie mam wrażenie. Wkurza mnie czasem polska mentalność mówiąca "niech inni pracują dla mnie za darmo i jeszcze dziękują że łaskawie na nich spojrzę".

Pomysł jak najbardziej trafny, zwłaszcza że nikt nikogo do niczego nie zmusza. Chcesz korzystasz, nie chcesz nie korzystasz i tyle.
25-07-2011 00:49
Atum
   
Ocena:
+8
Fajny pomysł. Niestety wiele osób dalej nie zdaje sobie sprawy, że prowadzenie takiego serwisu to nie jest przysłowiowa "bułka z masłem". Nie wspominam już o tym, że dla niektórych słowo "zysk" brzmi niczym imię jakiegoś plugastwa z Necronomiconu.
25-07-2011 00:51
Vermin
   
Ocena:
+3
@Kamulec
Jest kilka gatunków użytkowników:
1. zarabiający dość dużo lub dużo
2. zarabiający niewiele
3. nie zarabiający


5 zł+ VAT miesięcznie to nie jest majątek. Znacznie więcej userów Poltera wydaje w ciągu miecha na browary czy też opłacenie abonamentu w WoW. Więc proszę nie wciskaj kitu, że ludzi nie stać na tego typu "rarytasy".
25-07-2011 00:54
Kastor Krieg
   
Ocena:
+5
Wiele osób zdaje sobie za to sprawę z tego, że jeśli Polter sprzedaje ich teksty w formie dystrybucji o której nie było pierwotnie mowy przy przekazaniu tekstów, należą się im pieniądze.

Wiele osób zdaje sobie też sprawę z tego, że część ich tekstów oraz zdobiących je ilustracji udostępniona była na licencji CC, Non-Commercial // Share Alike. Co wyklucza późniejsze ich sprzedawanie w jakiejkolwiek formie.

Ale nic to, EOT w komciach.
25-07-2011 00:58
Repek
   
Ocena:
+2
Naszym zdaniem niczego nie sprzedajemy. Oczywiście możemy mieć na ten temat inne zdanie.

Gdyby nie można było zarabiać na serwisach, w których pojawiają się gdzieś logotypy i odwołania do znanych firm, to pewnie padłaby połowa internetu, ze stronami zajmującymi się grami PC i konsolowymi na czele. :)

Pozdrawiam
25-07-2011 01:02
Repek
   
Ocena:
0
@Vermin
Więc proszę nie wciskaj kitu, że ludzi nie stać na tego typu "rarytasy".

Wyluzuj, jako red nie jesteś obiektywny. :D Jak ktoś nie ma ochoty, to nawet 5 zł to dużo. Sam np. nie zapłacę nawet 5 zł za Duke Nukem, bo wolę dołożyć 70 zeta i mieć WoWa na dwa miechy.

Niech każdy wydaje swoją kasę tak jak chce.

Pozdrawiam
25-07-2011 01:14
Vermin
   
Ocena:
0
@Repek

DNF to niezrealizowane (a raczej [fhtagn]...ekhm spartolone) marzenie powstające przez 12 lat. W tym wypadku nawet ja, zatwardziały Guild Warsowiec, wydałbym kasę na WoW'a (albo inną grę, co jest bardziej prawdopodobne)
25-07-2011 01:20
~bijekcjazNwR

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
+6
Pierwsze skojarzenie - plusiki przy awatarach wyglądają, jakbyście mieli włączoną regenerację. ;-)
25-07-2011 01:29
Repek
   
Ocena:
+1
@bijekcja
Jako wykokszony taureński druid dobrze się z tym czuję. :)

Pozdro
25-07-2011 01:32
Kamulec
   
Ocena:
+3
5 zł miesięcznie to 60 zł rocznie. Więcej wartościowego materiału znajdę w podręczniku za 60 złotych, niż w artykułach, które przez rok przeczytam na Polterze. Płacić można za materiały profesjonalne. Polter jest portalem społeczności.

Coś jest komercyjne? Kogo stać, ten bierze. Coś jest niekomercyjne? Powinno być dla wszystkich. Nie będę za darmo umieszczał tekstu, którego "wersję do druku" może ktoś kupić.

Swoją drogą jak pobieracie opłaty autorom tekstów należą się tantiemy. Wypłacenie ich będzie generowało spore koszty, jak sądzę.
25-07-2011 01:36
Repek
   
Ocena:
+1
@Kamulec
Płacić można za materiały profesjonalne. Polter jest portalem społeczności.

Więc o czym opowiadasz? Przecież nikt nie sprzedaje żadnych materiałów.

Nie sprzedajemy zawartości serwisu, bo nie mamy praw do sprzedawania tekstów. Sprawdź proszę ofertę - dotyczy ona wyłącznie bajerów oraz wygodnego przeglądania zawartości. A to już nasza własność. :)

Oczywiście, jeśli okaże się, że jest inaczej - wycofamy się z tego. Z naszej wiedzy jednak nie łamiemy tutaj żadnego prawa.

Pozdrawiam
25-07-2011 01:45
Vermin
   
Ocena:
+6
@Kamulec
Więcej wartościowego materiału znajdę w podręczniku za 60 złotych, niż w artykułach, które przez rok przeczytam na Polterze. Płacić można za materiały profesjonalne.

W tym momencie odniosłem wrażenie, ze wszystkie materiały jakie są na Polterze to stek bzdur wyssanych z palca, napisanych na poziomie bloga prowadzonego przez gimnazjalistę nie znającego podstaw poprawnej polszczyzny.

Nie będę za darmo umieszczał tekstu, którego "wersję do druku" może ktoś kupić.

Fakt, zamieściłeś ich całą masę. Całe osiem newsów. Porażająca ilość.
25-07-2011 01:52
banracy
   
Ocena:
0
[email protected]

Akurat na Golu abonament opłaca się tylko wtedy. kiedy chce się czytac stare artykuły, albo żeby edytowac posty na forum, poradniki można dostac gdzie indziej taniej i w lepszej jakosci, podobnie jak ich pożal się boże filmiki i inne bzdury.
25-07-2011 02:20
Kamulec
   
Ocena:
+1
@Vermin
Świat się dzisiaj nie kończy.

Materiały na Polterze mają poziom różny. Zdarzają się dobre, ale trzeba je wyszukać, marnując na to czas. Z tych lepszych mało adresowanych jest do osobników, którzy intensywnie zanudzają graczy od 8 lat.

@repek
Można się domyślić, co mam na myśli mówiącmateriał, jak sądzę. Zdecydowanie nadmiar betonu :P

Nie sprzedajecie tekstów (czyli nie redystrybuujecie praw autorskich), ale czerpiecie dochód z ich upubliczniania.

Co do Polterpunktów - rzeczy, za które można je wymienić są darowizną, czy Polter je sam kupuje?

Pozdro
25-07-2011 02:21
Repek
   
Ocena:
0
@Kamulec
Nie sprzedajecie tekstów (czyli nie redystrybuujecie praw autorskich), ale czerpiecie dochód z ich upubliczniania.

Dochód czerpiemy z emitowania reklam. Nie czerpiemy żadnego dochodu z upubliczniania tekstów.


Co do Polterpunktów - rzeczy, za które można je wymienić są darowizną, czy Polter je sam kupuje?

Chyba chciałeś napisać "na które można je wymienić". Oczywiście dostajemy je od wydawców - to zazwyczaj część umowy patronackiej.

Pozdrawiam
25-07-2011 02:55
Kamulec
   
Ocena:
+1
"Dochód czerpiemy z emitowania reklam. Nie czerpiemy żadnego dochodu z upubliczniania tekstów."
Pośrednio z tekstów.

Notabene plusy wyglądają irytująco. Są za duże i zwiększają rozmiar awatara.

I ja Ciebie pozdrawiam.
25-07-2011 03:08
Repek
   
Ocena:
+3
@Kamulec
Pośrednio

Pośrednio to czerpię zysk z rozmowy z Tobą. Bo zwiększasz nam wejścia na stronę i pozwalasz emitować więcej bannerów. Chcesz tantiemy?

I ja pozdrawiam [*infinity]
25-07-2011 03:45
ment
   
Ocena:
+1
Będzie coś na kształt PolterGąbek? Śledzik?
Może trzeba p+ rozreklamować na fb, żeby bluzę dostać?
25-07-2011 07:36
Zuhar
   
Ocena:
+2
Rozumiem, że autor tekstu oddanego Poltergeistowi w użytkowanie może nie wyrazić zgody na wykorzystywanie jego pracy w Polter Plus? A jeśli tak, to czy domyślna jest zgoda na wykorzystanie, czy jej brak?
25-07-2011 08:05
~Diabeł

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Repek, ależ owszem, sprzedajesz coś. Usługa polter+ daje dostęp do wersji do druku. Siłą rzecz, jeśli ktoś chce wydrukować tekst, musi zapłacić za to. Dobrze, że nigdy nic dla was nie pisałem. Bo zasadniczo nie zgodziłbym się na takie przetwarzanie moich tekstów...
25-07-2011 08:35

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.