» Wieści » Plany wydawnicze Portalu

Plany wydawnicze Portalu

30-06-2013 10:49 | Rafał 'PowerMilk' Kociniewski

Plany wydawnicze Portalu
Na letniej edycji Portalkonu Ignacy Trzewiczek zdradził plany wydawnicze Portalu. Oto, czego się dowiedzieliśmy:
  • Neuroshima Tactics - prawa do tej gry zostały sprzedane zagranicznym firmom, w związku z czym ruszy kampania na Kickstarterze umożliwiająca restart serii.
  • Mephisto - będzie to nowa armia do Neuroshimy Hex! posiadająca jeden walczący żeton.
  • Neuroshima Hex! 3.0 - edycja będzie posiadać odświeżony wygląd. Poza tym Michał Oracz dodał zasady alternatywne, które można stosować w starszych wersjach tej gry. W pudełku będą znajdować się także słynne "hexogłówki".
  • Dziedzictwo - to tytuł przygotowany na Essen 2013. Jest to gra o zarządzaniu rodziną, w której będziemy urządzać ślub swoim dzieciom, rozwijać drzewo genealogiczne i zwiększać prestiż swojej familii.
  • Tezeusz: Mroczna orbita - to kolejna gra, którą swą premierę będzie miała na Essen. Tytuł stworzył Michał Oracz. Gra przeznaczona dla od 2 do 4 graczy, a pięć frakcji walczy w niej, by podbić kosmos. Fani Neuroshimy Hex! i klimatów science fiction powinni być zadowoleni.
  • Przyrodnik - to dodatek do Robinson Crusoe: Adventure on the Cursed Island oparty na fanowskim scenariuszu The naturalist. Premiera szykowana jest na Essen. Poza podstawowym scenariuszem gra zawierać będzie kampanię, czyli zestaw scenariuszy, które będą się zmieniać w zależności od powodzenia poprzedniej misji. Pojawią się także nowe postacie.
  • Tajemnicze domostwo - to kooperacyjna gra imprezowa, w której jeden z graczy wciela się ducha niesłusznie skazanego człowieka. Ta osoba będzie udzielać wskazówek innym uczestnikom zabawy za pomocą obrazków podobnych tych z gry Dixit.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Nota prasowa
Tagi: Wydawnictwo Portal | Tezeusz: Mroczna Orbita | tajemnicze domostwo | Przyrodnik | Neuroshima Tactics | Neuroshima Hex: Mephisto | Neuroshima Hex! | Dziedzictwo: Testament księcia de Crecy


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Kratistos
   
Ocena:
+5
Z jeden strony rozumiem Portal- robią to w czym są dobrzy i co przynosi zyski. Tezeus jak i Dziedzictwo szykują się na "must have". A z drugiej strony jest to smutne że opuszczają "na poważnie" sektory RPG i bitewniaków. Pomimo że było to spodziewane od jakiegoś czasu to i tak szkoda.
30-06-2013 15:36
KFC
   
Ocena:
0
Ja dalej się łudzę, że MOracz siedząc w klimacie Tezeusza znajdzie czas żeby skończyć Ostatni Krzyk.. Bo że Trzewik znajdzie czas na Monka 2, to już się przestałem nawet łudzić ;(
30-06-2013 20:00
nimdil
    @Kratistos
Ocena:
0
A opuszczają bitewniaki? W sensie te prawa sprzedali w celu wydania gry również na zachodzie, czy porzucają Tacticsa ( i czemu? )?
01-07-2013 13:46
Kratistos
   
Ocena:
0
@nimidil
Co się stanie w dalszej przyszłości to speckulacja ale ostatni zastój w temacie NST, następnie odsprzedanie praw do gry za granicą i ewentualny restart na KS to chyba znaczne kroki w kierunku wycofania chociażby na razie z produkcji NST w takim wymiarze jak do tej pory.
01-07-2013 14:34
multidej
    Odpuszczanie
Ocena:
+6
Panowie - wszak od wielu miesięcy otwarcie mówimy, że RPG jest naszym niuleczalnym hobby i właśnie status działalności hobbystycznej ma ono w naszym wydawnictwie. Mam nadzieję, że Was tym stwierdzeniem teraz nie zaskakuję: było o tym w kilku tekstach, jest na każdym chyba spotkaniu z Portalem na konwencie.

A "odpuszczanie" bitewniaka - udało się nam wprowadzić w życie najlepszą (z naszej perspektywy jedyną) formę jego przetrwania i rozwoju. Odpuszczenie byłoby proste - wystarczyło nam zamknąć linię.

Pozdrowienia z Portalu!
01-07-2013 21:14
banracy
   
Ocena:
+3
"Dziedzictwo - to tytuł przygotowany na Essen 2013. Jest to gra o zarządzaniu rodziną, w której będziemy urządzać ślub swoim dzieciom, rozwijać drzewo genealogiczne i zwiększać prestiż swojej familii."

Zigzak się doigrał. Od wieków głosił że nie ma po co grać w DnD kiedy jest Descent, teraz Portal przymierza się do wyeliminowania Progeny jeszcze przed premierą.
02-07-2013 23:03

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.