» Artykuły » Recenzje » Nowości ze świata Dust Tacitcs

Nowości ze świata Dust Tacitcs


wersja do druku
Nowości ze świata Dust Tacitcs
Dust Tactics przeżywa renesans w Polsce. Scena graczy uległa wyraźnemu ożywieniu, czego namacalnym dowodem są regularne spotkania oraz turnieje. Jesienne pobudzenie zbiegło się w czasie z premierą nowych figurek, które już są dostępne również w naszym kraju. Sprawdźmy co przygotowało Dust Studio. 

Niewątpliwie najbardziej usatysfakcjonowani będą miłośnicy wojsk Osi, a zwłaszcza raczkującej frakcji Luftwaffe. Za sprawą kilku pojazdów oraz oddziałów piechoty frakcja otrzymała bezcenne wsparcie. Usatysfakcjonowani będą również fani ZSS, bowiem do ich rąk trafią bardzo atrakcyjne figurki śmigłowca wraz z przepiękną panią pilot oraz pancerny bohater dedykowany dla jednostek stalowej gwardii. Po macoszemu potraktowani zostali Alianci, w niniejszym wydaniu do rąk graczy trafi zaledwie jedna jednostka. Nie zabrakło również makiet opracowanych pod Operację Babylon. Ale po kolei. 

Raupenschlepper Ost mit Laserkanone 

Raupenschlepper Ost mit Laserkanone to lekki pojazd wsparcia przeciwpancernego wprowadzony niedawno do użytku przez siły Luftwaffe. Dzięki małym rozmiarom i niskiej wadze może on być zrzucany na spadochronie wraz z innymi oddziałami desantowymi. Brak wsparcia przeciwpancernego był przez pierwsze lata istnienia jednostek spadochronowych dużym problemem. Pomimo szybkiego rozwoju ręcznych wyrzutni przeciwpancernych nadal istnieje potrzeba wspierania tych lekkich jednostek oddziałami o dużej sile ognia. Problem ten rozwiązuje właśnie najnowsza linia samobieżnych dział wsparcia. Wersja laserowa pozwoli uszkodzić i wyeliminować nawet najcięższe jednostki pancerne wroga.

Raupenschlepper Ost FLAK 3 

Raupenschlepper Ost FLAK 3 to lekki pojazd wsparcia przeciwlotniczego przygotowany specjalnie dla Luftwaffe. Dzięki małym rozmiarom i niskiej wadze może on być zrzucany na spadochronie wraz z innymi oddziałami desantowymi. Za sprawą dużej siły ognia zapewnia niezbędne wsparcie we wczesnych etapach operacji desantowych. Mając na uwadze znaczącą przewagę sił powietrznych ZSS i Aliantów zapewnia też ochronę przed rajdami powietrznymi. Pojazd ten uważany jest za niezbędny przy wszelkich operacjach desantowych mających za zadanie zajęcie wysuniętego przyczółku.

P-Panz Fallschirmjaeger

Oto Babilońska śmierć z przestworzy! Oddział przeciwpancerny Fallschirmjaeger zapewnia wsparcie w walce z pojazdami wroga, tak bardzo potrzebne w przypadku jednostek powietrznodesantowych! Wyposażeni w panzerfausty i rozwojową wersję panzershrecka są w stanie zagrozić nawet najcięższym maszynom przeciwnika. Żołnierze ci nie są rozstawiani normalnie na początku bitwy! Zamiast tego dokonują skoku spadochronowego w dowolnym obszarze, tworząc nieskończoną liczbę nowych możliwości taktycznych!

P-Lot Fallschirmjaeger

Oddział przeciwlotniczy Fallschirmjaeger pozwoli osłonić twoje lądujące wojska przed atakami wrogich jednostek powietrznych. Wyposażeni w dwa potężne Fligerfausty są w stanie skutecznie eliminować lotnictwo przeciwnika, zapewniając osłonę dla innych grup powietrznodesantowych. Podobnie jak ich koledzy wyposażeni w sprzęt przeciwpancerny mogą rozpocząć bitwę w wybranym przez gracza punkcie pola bitwy. Dysponując zespołem przeciwlotniczym oraz przeciwpancernym, osoba nimi dowodząca błyskawicznie może przechwycić inicjatywę i przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

The Crows

Mobilność i możliwość uderzenia przeciwnika tam gdzie najmniej się tego spodziewa – oto cechy którymi kierują się niemieckie wojska powietrzno-desantowe. Wraz z rozwojem technologi otworzyły się przed nimi nowe możliwości desantu i późniejszego poruszania się po polu bitwy. Uniwersalny oddział piechoty błyskawicznie porusza się dzięki plecakom rakietowym. 

KönigsLothar

Przeciwnik często przeważa nad jednostkami Osi liczebnością, ale nigdy siłą ognia. Niemiecka doktryna wojenna zakłada, że to właśnie ich pojazdy i ich uzbrojenie sieją największy postrach na polu bitwy. Ukoronowaniem tej doktryny jest KönigsLothar. Dzięki dwóm potrójnym wyrzutniom typu Nebelwerfer jest w stanie pokryć dowolny obszar pola bitwy śmiercionośną ścianą ognia. Ten system artyleryjski od lat stosowany przez Oś dowiódł już swojej przydatności w walce. Teraz dzięki zamontowaniu na tym potężnym podwoziu tak dużej liczby jednostek ogniowych zapewnił sobie miejsce w szeregu artylerii na wiele lat.

Otto

Aufklärer Läufer KV 47 (r) "Otto" to nowy, niespodziewany dodatek do niemieckich sił pancernych na froncie wschodnim. W trakcie szóstej bitwy o Kijów siły Osi zdołały przejąć cały batalion mechów KV-47 należących do ZSS. Pojazdy te nie zdążyły wziąć udziału w walkach. Dowództwo zdecydowało się je więc przystosować do swoich potrzeb i wyposażyć w nie własne jednostki pancerne. Domyślne uzbrojenie przeciwnika do którego trudno zdobyć amunicję zastąpiono wyrzutniami panzerfaustów, tworząc w ten sposób odporny na obrażenia niszczyciel czołgów krótkiego zasięgu

Guaï-Lo Moloï

Starszy Sierżant Guaï-Lo Moloï jest jednym z najbardziej doświadczonych żołnierzy służących w Gwardii Stalowej. Te ciężko opancerzone jednostki stanowią jedną z najgroźniejszych formacji bojowych ZSS. Nawet bezpośrednie trafienie rzadko eliminuje tych wojaków z walki. Jednym z najsłynniejszych żołnierzy tej elitarnej jednostki jest sierżant Guaï-Lo Moloï. Jako trzeci w historii człowiek połączony z pancerzem Stalowej Gwardii (i ostatni żywy z tej trójki) walczył już w niezliczonej ilości bitew. Jego pancerz został specjalnie zmodyfikowany i przezbrojony, dając zamkniętemu w nim żołnierzowi siłę ognia ciężkiego pojazdu.

Red Ace oraz Red Star

ZSS wysoko ceni morale swoich żołnierzy. Jednym ze sposobów na jego podnoszenie jest ukazywanie bohaterów, wybitnych jednostek walczących z nimi ramię w ramię przeciw wrogom. Jedną z takich legend, do których dodatkowo ciężko wzdycha przeciętny radziecki "soldat" jest Porucznik Ewa…

Zdobywczyni Orderu Chwały i Orderu Wojny Ojczyźnianej, urodziła się w 1924 roku we Władywostoku i jest najmłodszą w "galerii sław" propagandy armii czerwonej. Jej rude włosy i szmaragdowe oczy uczyniły z jej zdjęć amulety – wielu żołnierzy wierzy, że ochronią ich one przed kulami przeciwnika. Tak samo mocno jak kochają ją towarzysze broni nienawidzi jej wróg! Potwierdzone 30 zestrzeleń pojazdów przeciwnika zmusiło dowództwo Osi do wystawienia nagrody dla pilota, który pokona ją w walce. Jak dotąd nikt nie wyszedł z tej próby zwycięsko.

Czerwona Gwiazda, czyli helikopter Pani Porucznik został specjalnie przygotowany wedle jej wytycznych. Oczywiście jest ona w stanie pilotować dowolną maszynę, jednak woli swoje, sprawdzone rozwiązania. Obecnym miejscem stacjonowania jednostki jest Baku. Stamtąd wykonuje ona liczne misje bojowe i tajne operacje na rozkazy Specnazu.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zespół Psów Bojowych Marines

Marines używają zespołów psów bojowych w misjach zwiadowczych i obronnych. Ich czuły węch pozwala wykryć przeciwnika, bądź skutecznie śledzić ścieżki jego przemarszu. Ponadto psy świetnie spisują się w walce na bliskie dystanse. Zwierzęta, wspierane przez zespół opiekunów wyposażonych w strzelby, są w stanie szybko i skutecznie unieszkodliwić wrogą piechotę.

Porzucony Kompleks

Operacje na Bliskim Wschodzie wywołały kolejną falę działań wojennych w tym rejonie. Spowodowało to duże zniszczenia w lokalnej zabudowie. Efektem jednej z takich potyczek jest zobrazowany tutaj porzucony kompleks mieszkalny. Ten klimatyczny zestaw modelarski pozwala stworzyć małe osiedle lub element zrujnowanego miasteczka. Wysoka jakość wykonania gwarantuje stworzenie efektownego elementu terenu. 

Wykopaliska Archeologiczne

Zagubione w piaskach Bliskiego Wschodu, starożytne sekrety czekają na ponowne odkrycie. Wielu żołnierzy walczy i traci życie za dostęp do tych krypt. Teraz, ponownie otwarte, rozbudzają serca i umysły badaczy i dowódców wysyłających kolejnych żołnierzy w walce o kontrolę nad tymi wykopaliskami. 

Ten element terenu inspirowany m.in. przygodami Indiany Jonesa stanowi świetny znacznik celu, bądź element, o który rozgrywana jest misja. Może też służyć jako przejście do podziemnego kompleksu, w którym rozgrywana jest następna misja.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Zestaw Broni Osi Wz. 4

Zestaw elementów broni niezbędnych aby ulepszyć zwykłe modele z okresu 2 Wojny Światowej! Dzięki nim stworzyć można laserową wersję czołgu Panzer IV lub zwiększyć siłę ognia niemieckiego transportera piechoty.

Wypada mieć nadzieję, iż wszystkie propozycje Dust Studio spotkają się z pozytywnym odbiorem graczy. A na łamach Poltera będziemy informować o kolejnych nowościach ze świata Dust Tactics.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Dust Tactics: Armia najemna
Piękne panie i ich giwery
Mistrzostwa Europy w Dust Tactics
Fotorelacja z turnieju
Dust Tactics: Armia gwardyjna
Stalowe pancerze i niezachwiane szeregi
Dust Tactics: armia Spetnazu
Armia dwóch prędkości
Dust Tactics
Małe - wielkie bitwy
- recenzja
Dust Tactics
Zaglądamy do pudełka z zestawem startowym

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.