» Artykuły » Fotorelacje » Kurz nadal nie opadł

Kurz nadal nie opadł


wersja do druku

Fotorelacja z mistrzostw Europy Dust Tactics

Redakcja: Joanna 'Taun_We' Kamińska, Marcin 'Karriari' Martyniuk

Kurz nadal nie opadł
Drugi rok z rzędu Warszawa gościła graczy na mistrzostwach Europy w Dust Tactics. Na tę okoliczność do naszej stolicy zjechali się goście z zagranicy, a i frekwencja wśród rodzimych zawodników dopisała. Z tej okazji zapraszamy na skromną fotorelację z wydarzenia.

Chciałoby się napisać, Ah, co to był za turniej! I po prawdzie były to znakomite zawody, w których wzięło udział 56 graczy z Polski, Niemiec, Francji, Szwecji, Finlandii, Włoch oraz Ukrainy. Rangę wydarzenia podniosła obecność twórcy systemu, Paolo Parente, znanego polskim graczom z legendarnej już karcianki Doomtrooper oraz autora zasad obecnej edycji. Organizatorem turnieju był dystrybutor gry, Warfactory.pl.

Zawody trwały dwa dni 16 oraz 17 czerwca, w trakcie których każdy z uczestników rozegrał po pięć gier. Nie zabrakło również wydarzeń około turniejowych: plebiscytu na najlepiej pomalowaną jednostkę oraz na najładniejszą armię. W sobotni wieczór odbyło się również spotkanie integracyjne, na którym Paolo Parente przybliżył plany rozwojowe systemu oraz zaprezentował nadchodzące figurki. W jednym zdaniu: działo się!

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

I prawie na samym początku zdjęcie armii, która zdobyła trofeum najciekawiej pomalowanej. Wyróżnienie powędrowało do reprezentanta Szwecji, Ludviga Mauritzona i jego armii pozostającej pod rozkazami Jej Królewskiej Mości.

A poniżej zdobywca analogicznej nagrody w roku ubiegły. Wojska Osi a'la Finowie. Kamuflaż wymyślił mieszkający w Polsce Wendell Ersetzen, którego krajem pochodzenia jest Republika Południowej Afryki.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Pośród 54 uczestników znalazły się trzy panie. Na pierwszym planie Ola z Gdańska.

Grali starsi i młodsi, ojcowie i synowie. 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Potyczka fińsko-szwedzka. Obok cierpiącego na polskie gorąco, mieszkającego pod Helsinkami Leo stoi Sara,która lepiej znosiła upały. Oboje jednak solidarnie uplasowali się w dolnych obszarach finalnej tabeli.

Największą ciekawostką było pojawienie się nowych armii, Cthulhu. Przedwieczni siali na matach zamęt, tym razem jednak ludzkość nie dała się pochłonąć.

Ilu zawodników, tyle armii i koncepcji. I oto właśnie chodzi!

Dzięki staraniom organizatora i społeczności, wszystkie maty zostały wystawione w formie 3D, z domkami i drzewami.

Tu grają, tam grają, wszędzie grają.

I uwaga, trzecia pani. Tym razem reprezentantka Poltera, czyli Joanna 'Taun_We' Kamińska. O tym, że Polki nie dały się zbić mężczyzną świadczą lokaty: Ola była 23, Joanna 25. Liczymy na to, że w przyszłym roku będzie jeszcze lepiej.

Siły Luftwaffe vs. Nowy Korpus Afrykański.

Były również i polskie akcenty w malowaniu armii.

Cthulhu!

Ostatnimi czasy Alianci nie mają najlepszej passy. Tym niemniej takie kroczące monstra zawsze budzą trwogę wśród rywali.

I dalej gramy!

Polacy okazali się jednak średnio gościnnym narodem. W TOP 10 uplasowało się jedynie dwóch gości z zagranicy: Jonathan Back ze Szwecji był 8, a ubiegłoroczny triumfator, Sascha Kramer "dopiero" 10. Na zdjęciu poniżej gracze z Polski, Maks (po lewej) i Piotr (po prawej).

Społeczność Dust Tactics otwarta jest na nowych rekrutów. Zapraszamy do kontaktu i do wspólnej zabawy.

I kolejny reprezentant Poltera, czyli 'Balint' (12 pozycja na finiszu zabawy) oraz Paolo Parente. Po ponad 20 latach dostać autograf na karcie? Prawie jak bajka!

I pamiątkowe zdjęcie wszystkich uczestników. Czy można coś więcej dodać?

Czy można coś więcej napisać? Impreza ponownie była olbrzymim sukcesem, a te uśmiechnięte buzie uczestników są tego najlepszym dowodem. Czego można życzyć sobie i organizatorowi? Jeszcze większej frekwencji w przyszłym roku i utrzymania dotychczasowego poziomu organizacji.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamęCzytaj również

Dust Tactics: Armia najemna
Piękne panie i ich giwery
Mistrzostwa Europy w Dust Tactics
Fotorelacja z turnieju
Dust Tactics: Armia zombie
Wesołe życie zombiaczka
Dust Tactics: Armia gwardyjna
Stalowe pancerze i niezachwiane szeregi
Dust Tactics: armia Spetnazu
Armia dwóch prędkości
Dust Tactics
Raport bitewny

Komentarze


Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.