» Artykuły » Fotorelacje » Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrom

Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrom


wersja do druku

Fotounboxing

Redakcja: Marcin 'Karriari' Martyniuk

Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrom
O popularności serii Infinity nie trzeba przekonywać nikogo, kto sięga po gry bitewne. Ogłoszenie nowych zestawów zawsze wiąże się z ożywioną reakcją fanów, a w stosunku do najnowszej odsłony Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrom oczekiwania są bardzo wysokie.

Ideą przyświecającą hiszpańskiemu wydawnictwu Corvus Belli było bowiem stworzenie startera przystępniejszego niż poprzednie – nie tylko na poziomie reguł zabawy, które w Infinity potrafią zniechęcić, ale także pod względem przestrzeni i czasu wymaganych do gry. Zanim przyjrzymy się tym obietnicom w osobnej recenzji, zapraszamy do unboxingu!

W środku znajdziemy 15 metalowych modeli, należących do dwóch frakcji, o których więcej informacji podaję niżej, a także 40-stronicową instrukcję w języku angielskim (w wersji PDF dostępna jest na stronie wydawcy zarówno w wersji pełnej, jak i skróconej). Poza regułami, instrukcja zawiera także pięć misji treningowych zapoznających z meandrami zabawy.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

W zestawie otrzymujemy jeszcze około 52 znaczników (akcji, zasięgu,ukrycia, przedmiotów itp.), 2 linijki, po 3 kości dla każdej frakcji, pakiet Kaldstrom Colonial Settlement Scenery Pack oraz planszę do gry.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Osoby, które zamówiły Operation Kaldstrom razem z dodatkiem Dire Foes w przedsprzedaży na stronie Corvus Belli, otrzymały również Hero Blister; dodatkową jednostkę z frakcji Yu Jing  Liang Kai Wandering Shaolin Monk.

Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrom zawiera 15 modeli i tyle samo podstawek, które należy oszlifować i skleić. Są to dwie frakcje. Rozkład sił pierwszej z nich przedstawia się następująco:

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Panoceanian:

Drugą są Yu Jing:

Do zestawów przedsprzedażowych została dołączona figurka Kunai S. Mercenary Ninja.

Jakość wykonania modeli nie odbiega od poziomu, do jakiego przyzwyczaiło nas Corvus Belli. Figurki nadal przyjemnie ciążą w dłoniach i wciąż są bardzo miłe w obróbce, również przy delikatnym prostowaniu zgiętych części.

W nowym starterze dostarczono graczom o wiele bardziej modelarskie i dopieszczone elementy scenerii. W efekcie dostajemy cały plik tekturowych, grubszych wyprasek gotowych do złożenia (podobnie jak w II edycji Batman Miniature Games).

Kaldstrom Colonial Settlement Scenery Pack materiał wystarcza na dwie budowle oraz kilka barierek i przeszkód.

Na poziomie elementów tereniu odnotowano niesamowity progres względem Operation: Coldfront, w którym kartonowe pudełka aż gięły się w palcach. Teraz zaoferowano graczom naprawdę solidne, bardzo szczegółowe i klimatyczne budynki, chociaż w mniej liczne niż przy Coldfront.

Całość po złożeniu prezentuje się naprawdę świetnie. Jedynym minusem jest dopasowanie elementów, bowiem wszystko wpina się na ścisk, przez co trzeba bardzo ostrożnie i długo mocować się z poszczególnymi zapięciami, co w efekcie prowadzi do łatwego uszkodzenia wystających skrzydełek. Raz złożonych budynków lepiej już nie rozkładać.

Podobne wrażenia jak do budynków pojawią się również w stosunku do znaczników i żetonów.

W starterze orzymujemy też nową futurystyczno-urbanistyczną mapę. Wielkością i jakością prawie nie różni się od tego, co znajdziemy w poprzednich zestawach. Mapa jest jednak minimalnie krótsza niż ta w Coldfront.

Na koniec zachęcam do obejrzenia demo wydawcy, prezentującego nowy zestaw Infinity CodeOne.

 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Galeria


-
Ocena użytkowników
Średnia z 1 głosów
-
Twoja ocena
Mają na liście życzeń: 0
Mają w kolekcji: 0
Obecnie grają: 0

Dodaj do swojej listy:
lista życzeń
kolekcja
obecnie gram
Tytuł: Infinity CodeOne. Operation: Kaldstrøm
Seria wydawnicza: Infinity CodeOne, Infinity
Typ gry: bitewna
Projektant: Corvus Belli
Ilustracje: Corvus Belli
Wydawca oryginału: Corvus Belli
Data wydania oryginału: 2020
Liczba graczy: 2
Wiek graczy: od 14 lat
Czas rozgrywki: 30-60 min.
Cena: €109.95
EAN: 2800300008205Czytaj również

Infinity: Beyond Coldfront
Nauki ciąg dalszy
- recenzja
Infinity: Operation Coldfront
Na celowniku
- recenzja
Ostatni lot Gladiusa
[Infinity] Relacja ze starcia Sił Neoterry i Nomadów z Corregidoru
Aristeia!
Krwawy sport
- recenzja

Komentarze


Spo0ky
   
Ocena:
0

Zapomnieliście dodać że można nabyć podstawkę z polską instrukcją :)

22-05-2020 11:41
Pablitto
   
Ocena:
0

Piękne modele

26-01-2021 17:07
Kaworu92
   
Ocena:
0

Hm... czy to to samo uniwersum, co Infinity RPG?

26-01-2021 18:22

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.