» Wieści » Imperium nareszcie upadnie!

Imperium nareszcie upadnie!

08-10-2010 16:39 | Hubert 'Yrkoslaw' Spala

Imperium nareszcie upadnie!
Warhammer Forge, nowy wydział Forge World, odpowiedzialny za tworzenie szerokiej gamy nowych modeli do świata Warhammera Fantasy Battle przedstawił swoje plany wydawnicze na pierwszy kwartał roku 2011. Poza sporą porcją nowych modeli znajduje się w nich książka Thamurkhan: Throne of Chaos, pierwszy tom kampanii osadzony w realiach starego świata i swoją strukturą bazujący na odpowiednikach z uniwersum Warhammera 40.000, Imperial Armour. Thamurkhan: Throne of Chaos jest umiejscowiony chronologicznie kilka lat po śmierci Imperatora Karla Franza i większości Elektorów. Imperium znajduje się w stanie rozpadu, przyspieszonego przez słaby rząd imperatorowej Esme Stoutheart, Niziołkini. W tym samym czasie Cztery Mroczne Potęgi zbierają swoje niezliczone hordy i dzielą świat na cztery kierunki, w których wyruszą ich wojska. Wybraniec Nurgla, Pana Rozkładu, tytułowy Thamur Khan wyrusza na podbój upadającego Imperium. Zgodnie z aktualnymi informacjami pierwszy tom ma się zakończyć oblężeniem i splądrowaniem Altdorfu, stolicy Imperium. Książki z serii Warhammer Forge nie będą posiadały zdjęć żadnych modeli – docelowo mają przypominać księgi kronikarskie spisywane w czasach i realiach starego świata, dlatego też wszystkie obrazki znajdujące się w tomach będą odręcznymi ilustracjami. Każdy z czterech bogów Chaosu ma otrzymać dwa tomy poświęcone jego inwazji i zwycięstwie. Pierwsze dwa tomy dotyczyć będą Nurgla i jego triumfu nad krainami ludzi (Bretonia, Imperium, Tilea). Kolejne tomy traktować będą o:
  • Inwazji Tzeentcha na Lustrię, gdzie będzie on toczyć wojnę z jaszczuroludżmi, orkami oraz skavenami.
  • Ataku Slaanesha na krainy elfów, czyli Naggaroth oraz Ulthuan, ich ostatecznym upadku i zjednoczeniu w obliczu wspólnego, niezwyciężonego wroga.
  • Całkowitej dominacji Khorna na północy, gdzie podporządkuje sobie wszystkie plemiona Pustkowi Chaosu oraz Królestwa Ogrów, Cathay, Ind i Nippon.
Naturalnie wraz z pojawianiem się kolejnych części tej historycznej kampanii wydawane będą nowe żywiczne i plastikowe modele przedstawiające postaci, regimenty i potwory biorące udział w tych wydarzeniach. Na ostatnim Gamesday zaprezentowano już pierwsze modele z Thamurkhan: Throne of Chaos, takie jak Plauge Toad, Nurgle Chaos Warriors Command czy Marienburg Land Ship.
Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Warseer
Tagi: Thamurkhan: Throne of Chaos | WFB | Warhammer


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

~Rasti

Użytkownik niezarejestrowany
    Odpowiedź ;)
Ocena:
0
Pomysł ciekawy, ale ja, jako Druchii nie widzę tego ataku na Naggaroth i Ulthuan... Zjednoczenie w obliczu wspólnego wroga? Żałosne... Moim zdaniem zniszczyli by klimat, który był budowany przez tysiące lat...
09-10-2010 14:14
27532

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
"Imperium znajduje się w stanie rozpadu, przyspieszonego przez słaby rząd imperatorowej Esme Stoutheart, Niziołkini"

O_o
09-10-2010 14:20
Yrkoslaw
   
Ocena:
0
@Rasti:
Poczytaj Fluff elfów. Nienawidzą się, jasne. Nienawiść ta podbudowana jest wielkimi zdradami i innymi zbrodniami! Ale jest pewne Ale - mroczne elfy nie chcą upadku Ulthuanu, chcą go odzyskać. Malekith nie chce śmierci wszystkich wysokich elfów, on chce, by uznali go za swojego władcę, tak jak to miało być od początku! Po prostu, mroczne i wysokie elfy to krewni, którzy piekielnie się nienawidzą. Ale kiedy światu grozi ostateczna zagłada, staną do walki ramię w ramię - oczywiście bez jakiejkolwiek zgodności czy ustawiania się wcześniej. Po prostu, tak wyjdzie.

@Aureus:
Przykro mi xD TO prawda. Zgodnie z historią zawarta w tomie, imperator i elektorzy zdechli. Co pozostawiło tylko wolne zgromadzenia niziołków nietknięte - no i wybrano Nizioła xd
09-10-2010 14:52
~Szatany

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Yrkoslaw, ten tom już został wydany i można go kupić albo chociaż przeczytać recenzję gdzie? Z tego co piszesz brzmi jakbyś go czytał.

I pytanko do wszystkich: Czy te zmiany to mają być oficjalne zmiany do świata warhammera? W którym roku K.I. te wydarzenia mają mieć miejsce?
09-10-2010 15:15
   
Ocena:
0
rząd imperatorowej Esme Stoutheart, Niziołkini.
WTF?
09-10-2010 15:25
Yrkoslaw
   
Ocena:
0
Odpowiadam! Nie, tom nie jest dostępny, będzie wydany w pierwszym kwartale nowego roku. Informacje są znane, gdyż twórcy ów tomu wylewnie się wypowiadali podczas ostatniego Gamesday, tak więc są to cieplutkie informacje z pierwszej reki, bo prosto od autorów :)

Zmiany nie są oficjalne. Historia przedstawiona na łamach produktów Warhammer Forge jest linią alternatywną, czyli "co by było gdyby chaos wygrał", a dokładniej to "co by było, gdy ruszymy czas trochę do przodu". Warhammer nasz bazowy pozostanie nietknięty. Dokładna data w chronologii nie jest znana.
09-10-2010 16:15
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
@Yrkoslaw
Gram Druchii, więc znam ich fluff. To co piszesz to bardziej tyczy się przeszłości, teraz Mroczne Elfy bardziej wolą wyżynać i plądrować pięknioszków z Ulthuanu, zaczęli praktykować czarną magię, ujażmiać dzikie bestie, przesiąkli złem, pozostając przy tym cywilizowani.
Jak dla mnie to nie jest wcale "klimatyczne" ;)
09-10-2010 16:32
Yrkoslaw
   
Ocena:
0
GW żongluje swoim fluffem według uznania, czyli co im bardziej odpowiada w danej chwili staje się faktem ;) Trzeba się pogodzić z ich polityką.
09-10-2010 17:06
Szczur
    Żenujące
Ocena:
+2
jak na GW przystało.
09-10-2010 21:34
malarz1989
   
Ocena:
0
Mi się pomysł całkiem podoba (gram chaosem - wh 40k - i zawsze mi się podoba gdy ten wygrywa :P). Ciekawi mnie przede wszystkim jak to zostanie zbudowane, bo z opisu wynika że rozgrywka będzie dosyć bardzo jednostronna - potężny Chaos spuści manto wszystkim w koło jak trzeba i tyle.
10-10-2010 07:40
Malaggar
   
Ocena:
0
Thamurkhan: Throne of Chaos jest umiejscowiony chronologicznie kilka lat po śmierci Imperatora Karla Franza i większości Elektorów. Imperium znajduje się w stanie rozpadu, przyspieszonego przez słaby rząd imperatorowej Esme Stoutheart, Niziołkini. Dżizas Krzywa Ja Pierniczę... Ale żenada... A myślałem, że po Buszu Hałosu gorzej nie będzie... Brawo dla GW za udowodnienie, że da się spierniczyć bardziej.

Moim zdaniem zniszczyli by klimat, który był budowany przez tysiące lat... To Rzymianie znali WFB?
11-10-2010 19:57
~skra

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
A mnie ciekawi co innego.
"Khorne podporządkuje sobie Cathay, Ind i Nippon"
To znaczy że dostaniemy armie tych krajów?
14-10-2010 13:58
Yrkoslaw
   
Ocena:
0
@Skra: Tak i nie. Armybooków najpewniej nie będzie, tylko wzorem Imperial Armour listy tych armii dostępne będą tylko w tomach Throne of Chaos - tak samo modele będą dostępne tylko w ramach Warhammer Forge.
14-10-2010 15:24
~skra

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Tak, właśnie o to mi chodziło. To znakomicie, strasznie ciekawi mnie Cathay.
14-10-2010 17:35
~

Użytkownik niezarejestrowany
   
Ocena:
0
Ogólnie to bardzo ciekawy projekt - mam nadzieję, że całkowicie wypali i zobaczymy wszystkie 8 książek zapowiedzianych. Swoja drogą ciekawe w jakich odstępach czasu będą wychodzić?
16-10-2010 16:32
de99ial
   
Ocena:
+1
A na koniec nadlecą Imerialne okręty i spopielą planetę ostrzałem orbitalnym bo okaże się całkowicie splugawiona. Potem tylko Space Marines dorżną resztki i wrócą do siebie.

Bo prawdziwy Imperator jest jeden i nie był nim żaden Karl Franz.

In His Name!
20-10-2010 12:55

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.