» Wieści » Akademicki Dzień Kultury Gier II

Akademicki Dzień Kultury Gier II

16-04-2018 08:52 | Adrian 'adrturz' Turzański

Akademicki Dzień Kultury Gier II

Uniwersytet Opolski organizuje drugi Akademicki Dzień Kultury Gier, który rozpocznie się 20 kwietnia br. o godzinie 11:30 w Auli Błękitnej (sala 301) w budynku Collegium Maius, pl. Kopernika 11 w Opolu.

Na uczestników wydarzenia czeka wystawa gier bez prądu, wykłady m.in z zakresu historii, narracji, dziennikarstwa czy marketingu gier planszowych, karcianych oraz wideo. Ponadto dla chętnych zostanie zorganizowany amatorski turniej z Oil City, w którym będzie można wygrać atrakcyjne nagrody. Ewent stanowi wprowadzenie do otwieranych w tym roku pierwszych w Polsce games studies. Poniżej treść zaproszenia.

Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie,

w imieniu pracowników Katedry Kulturoznawstwa i Folklorystyki Uniwersytetu Opolskiego pragniemy zaprosić uczniów szkół średnich na kolejną już edycję AKADEMICKIEGO DNIA KULTURY GIER połączoną z wykładami specjalistów z branży gier komputerowych i planszowych, którzy będą mówili m. in. o narracyjności i historyczności gier, specyfice dziennikarstwa branżowego oraz o samej strategii gier planszowych. Szczegóły na załączonym plakacie.

Po wykładach zapraszamy chętnych do wzięcia udziału w Turnieju gier. W konkursie może wziąć udział maksymalnie 60 osób, dlatego prosimy przy zgłaszaniu uczestnictwa o informację, jaka grupa uczniów weźmie w nim udział (o udziale decyduje kolejność zgłoszeń). Oczywiście, tak jak poprzednio, gwarantujemy atrakcyjne nagrody.

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Wydarzenie odbędzie się 20 kwietnia br. o godzinie 11.30 w Auli Błękitnej (sala 301), w budynku Collegium Maius, pl. Kopernika 11 w Opolu.

Uprzejmie prosimy o przesłanie potwierdzenia uczestnictwa w wydarzeniu na adres mailowy: [email protected] do 18 kwietnia br.

A jeśli komuś, po tak intensywnym dniu, jeszcze będzie czegoś brakować, zapraszamy w imieniu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu na kolejne spotkanie z grami. Tym razem będzie to: 

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

Panel dyskusyjny na temat roli narracji w game designie, który poprowadzi Łukasz Sasuła.

Odbędzie się on tego samego dnia, 20 kwietnia 2018 r. o godz. 17:30

Sala Konferencyjna Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu, ul. Minorytów 4

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę

wstęp wolny

Zaloguj się, aby wyłączyć tę reklamę
Źródło: Wydział Filologiczny Uniwersytetu Opolskiego
Tagi: gry | historia | RPG


Czytaj również

Komentarze

string(15) ""

Jeszcze nikt nie dodał komentarza.

Komentowanie dostępne jest po zalogowaniu.