Marvel. Avengers: Wszyscy chcą rządzić światem
»

Artykuły

Wyświetlono rezultaty 121-156 z 28210.

Wiedźmin: Gra Wyobraźni

04-04-2002 08:44 | bjorn | Komentarze: 74
   Ostatnio w moje powykręcane od stukania w klawiaturę rączęta trafił podręcznik podstawowy do "Wiedźmina: Gry Wyobraźni" . Kiedy tylko znalazłem chwilkę wolnego czasu, gdzieś między godziną 3 a 4 w nocy, wziąłem się do lektury...    I tutaj mam pierwsza uwagę, drogi Czytelniku. Jeśli pierwszy raz...
Harry Potter i Czara Ognia

Harry Potter i Czara Ognia

Film prawdziwie magiczny

23-11-2005 20:58 | Katarzyna 'Bagheera' Bodziony | Komentarze: 74
Odkąd obejrzałam czwartą już odsłonę przygód nastoletniego czarodzieja, borykam się z problemem, jak tu napisać rzetelną recenzję filmu, który moim zdaniem nie ma właściwie żadnych znaczących wad? Harry Potter i Czara Ognia w reżyserii Mike'a Newella jest niewątpliwie najlepszą jak dotąd ekranizacją...
Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2007

Międzynarodowy Festiwal Komiksu w Łodzi 2007

Dobre pomysły i zły pomysł

12-10-2007 18:58 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 74
Dzień -1 Gdy piszę te słowa, jest 3:37 z czwartku na piątek, za parę godzin pociąg do Łodzi (via Warszawa), gdzie już dziś rozpocznie się osiemnasty Międzynarodowy Festiwal Komiksu. Zapowiada się tak, jak powinien się zapowiadać - z mnóstwem premier, zagranicznymi gośćmi, imprezami towarzyszącymi,...
WFRP 3 edycja - recenzja (część 2)

WFRP 3 edycja - recenzja (część 2)

22-03-2010 23:46 | Krystian 'Krishakh' Pruchnicki | Komentarze: 73
Jestem fanem Starego Świata, przemierzam jego trakty, bezdroża i ponure puszcze od momentu pojawienia się Warhammera w Polsce. Jestem za stary na buńczuczny sceptycyzm, ale plotki oraz cena nowego wydania gry sprawiły, iż byłem pełen obaw, że moja przygoda z wykreowanym przez Games Workshop światem...
BookRage One - zwycięstwo nad niemożnością

BookRage One - zwycięstwo nad niemożnością

26-03-2013 20:24 | | Komentarze: 73
Pod koniec 2012 roku zwrócił się do mnie Paweł 'Ausir' Dembowski z propozycją wydawniczą, dotyczącą akcji roboczo nazwanej "book boundle", a przynajmniej ja tak ją zapamiętałem. Chodziło o już skądinąd gdzie indziej i kiedy indziej przećwiczony pomysł wydania zestawu pięciu książek (pierwotnie płyt...

Hypnotnik (SW: 3) (3 ed.)

22-08-2003 11:26 | Ranferiel | Komentarze: 72
Wszystko to, co Widzę, wiem – Snem jest tylko... We śnie snem. Edgar Allan Poe Średni humanoid Kość Wytrzymałości: 4k8+4 (30 pw) Inicjatywa: +5 (Poprawiona inicjatywa) Szybkość: 9 m KP: 11 (+1 Zr) Ataki: w zależności od broni i poziomu hypnotnika. Obrażenia: w zależności od broni i poziomu...

Prerelease Odyssey, Gdańsk

22-09-2001 00:00 | Speedyartur | Komentarze: 72
Na gdański prerelease wyjechałem z dwoma kolegami z Elbląga. Rzadko jeżdżące pociągi zmusiły nas do wyjechania o 8:50. W pociągu nudziliśmy się, gdyż nie dysponowaliśmy żadnym spoilerem Odyssey. Na miejsce dotarliśmy około godziny 10:20. Niestety w pobliży klubu osiedlowego odbywały się biegi prze...

Forbidian

14-10-2001 00:00 | skiper | Komentarze: 72
Witam!! Tym razem postanowiłem napisać artykuł o konkretnym decku. Ponieważ w Standardzie niedługo będzie wiele zmian związanych z rotacją Masek, zdecydowałem zająć się czymś z Extended. Wybór padł na Forbidiana, mój ulubiony deck w tym formacie. Forbidian w głównej mierze opiera się na kontrac...

Parę słów o kontrowaniu.

18-11-2001 00:00 | skiper | Komentarze: 72
Parę słów o kontrowaniu. Prawidłowe podejmowanie decyzji, co kontrować, a co nie, bardzo często decyduje o sukcesie gry "kontrolką". Nie jest możliwe (no prawie) skontrowanie wszystkich czarów, jakie nasz przeciwnik będzie zagrywał w czasie gry. Szczególnie ciężko jest na początku, k...

Wojownik pełni (3 ed.)

Za pan brat z klątwą

20-06-2005 17:18 | Piotr 'Faust' Kucharski | Komentarze: 71
I tak oto przyjechaliśmy na miejsce. To tutaj miało stanąć nowe miasteczko, jednak trzeba było wyrąbać drzewa dookoła. Drwale od razu zabrali się do roboty. Nikt nie przeczuwał, że stanie się tragedia. Wydawało się, że będzie to spokojny, wiosenny dzień. I był, dopóki nie znaleźliśmy rozszarpanego...

Raport z turnieju Extended – Poznań

15-09-2001 00:00 | skiper | Komentarze: 71
Z reguły w soboty grywam na FNM'ach, ale tym razem zdecydowałem się na niskich lotów turniej extended. Dawno już nie grałem w tym formacie, a że bardzo go lubię, to odpuściłem sobie walkę o nagrody z FNM'ów. Dlaczego turniej niskich lotów? Brak czołowych poznańskich graczy, raczej sami początkuj...
Sługa Boży - Jacek Piekara

Sługa Boży - Jacek Piekara

Nowe wydanie

15-12-2006 23:46 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 71
Sługa Boży Jacka Piekary narobił swego czasu sporo zamieszania w polskim światku fantastycznym. Dość kontrowersyjna wizja świata, w której Jezus Chrystus zszedł z krzyża i surowo ukarał swych prześladowców, na trwałe wpisała się w pamięć czytelników. Przed wydaniem czwartego i zarazem ostatniego tom...
Rozważania o dark fantasy

Rozważania o dark fantasy

16-09-2007 19:10 | Michał 'Furiath' Markowski | Komentarze: 71
Jakiś czas temu przeglądając polskie fora natknąłem się na dyskusję dotyczącą dark fantasy. Spostrzegłem, że temat budzi kontrowersje i sprawia wiele problemów. Samo jego zdefiniowanie rodzi wiele nieporozumień. Zupełnie, jakby dyskusje dotyczyły bardzo skomplikowanych spraw teorii literatury a nie...
Wojny duszków - Herbie Brennan

Wojny duszków - Herbie Brennan

Czyli horror młodzieżowy

08-02-2005 20:31 | | Komentarze: 70
Wziąłem się za czytanie literatury młodzieżowej. Po przeczytaniu Wojny duszków Herbiego Brendana zacząłem się bać. Nie chodzi tu bynajmniej o słabość literacką tej książki, chodzi o treść, która zawiera wiele elementów, które jakoś nie kojarzą mi się z książką dla nastolatków, choć po obejrzeniu dow...

Raport z T2 w Cieszynie

21-07-2001 00:00 | Kaspian | Komentarze: 70
Aloha! Chyba już sporo czasu upłynęło od kiedy napisałem swój ostatni raport z turnieju. Spowodowane było to sesją egzaminacyjną w szkole, oraz chyba w pewnym stopniu lenistwem ;). Na szczęście od wczoraj jestem już na wakacjach - wtedy to zaliczyłem ostatnie egzaminy i mam już wreszcie...
Gothic 3

Gothic 3

12-12-2006 17:38 | Fungus | Komentarze: 70
Serię gier Gothic ceniłem zawsze, toteż z niecierpliwością oczekiwałem premiery trzeciej odsłony cyklu. Zapowiadano większy i ciekawszy świat, rozwinięcie pomysłów z poprzednich, bardzo dobrych - choć nie pozbawionych wad - części. Pewne obawy wzbudzał fakt wycofania wersji "gold" Gothica 3 z powodu...

Brzytwotrawa (SW: -)

Małe lub Średnie Zagrożenie* Roślinne

07-09-2003 14:07 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 69
Nie wszystkie rośliny nieinteligentne są z natury neutralne. Bywają też niestety takie, których skażenie złem zaowocowało nieodwracalna przemianą. Jedną z takich hybryd jest właśnie brzytwotrawa, rosnąca w miejscach, gdzie skupienie energii negatywnej jest na tyle niskie, że rośliny są w stanie ją p...
Niezbędnik Gracza

Niezbędnik Gracza

Recenzja dodatku do Wfrp II ed.

05-08-2005 09:25 | Konrad 'Norman' Bella | Komentarze: 69
Gdy tylko otrzymałem do rąk paczkę z dodatkiem Niezbędnik Gracza, szybko rozerwałem papier, zdarłem folię z książeczki i śpieszę Wam opisać, co znalazłem w środku. Pod kolorową obwolutą, której wewnętrzne strony zapełniono klimatycznymi rysuneczkami warhammerowych postaci, znajdziemy gruby plik nie...

Pisarz - wolny zawód

Kilka słów od debiutantki dla przyszłych debiutantów

14-12-2006 22:24 | Aleksandra 'inatheblue' Janusz | Komentarze: 69
Witam cię serdecznie, drogi autorze in spe. Usiądź spokojnie i napij się herbaty. O ile pamiętam, chciałeś się dowiedzieć, jak napisać i wydać książkę. Ostrzegam cię od razu - nie spodziewaj się po mnie wyczerpujących fachowych porad. Nauką stylu zajmują się starsi i mądrzejsi ode mnie; bez trudu zn...
Salkalten: nadzieja Ostlandu

Salkalten: nadzieja Ostlandu

18-04-2009 16:00 | | Komentarze: 69
Autorzy: Daniel ‘karp’ Karpiński, Gniewomir ‘triki’ Trocki Ilustracja na okładce: Jakub 'paskud' Redys Ilustracje: Marta 'Mayer' Dettlaff, Dominik 'KEYLAIGH' Kasprzycki, Jakub 'paskud' Redys, Andrzej 'Fadhlan' Romanowski, Justyna 'thegreenknight' Ruda, Piotr 'Ce2ar' Stachursk...
Gothic: Mroczne Tajemnice - szczypta refleksji

Gothic: Mroczne Tajemnice - szczypta refleksji

10-11-2009 20:50 | Michał 'shergar' Tronina | Komentarze: 69
Gothic to gra, której nie trzeba przedstawiać. Ten niezwykle klimatyczny action cRPG podbił serca fanów na całym świecie. Mimo, iż modowanie gry do łatwych nie należy, powstało wiele ciekawych i godnych uwagi modyfikacji. Jedną z nich są właśnie Mroczne Tajemnice, o których chciałem napisać kilka sł...
Eclipse Phase

Eclipse Phase

Kilka słów na temat tajemnic transhumanizmu

31-03-2010 22:11 | Paweł 'Gerard Heime' Jasiński | Komentarze: 68
Trudno mi jednoznacznie zdefiniować transhumanizm. W najszerszym ujęciu można go określić jako nurt intelektualny, którego podstawowym postulatem jest rozwój technologii i nauki, mający na celu pokonanie ludzkich ograniczeń - takich jak fizyczna ułomność, choroby, starzenie się i śmierć. Dla nas, fa...
Mroczny Rycerz powstaje

Mroczny Rycerz powstaje

Mroczny Reżyser upada

01-08-2012 00:37 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 68
Siedem lat temu Christopher Nolan zmierzył się z mitem Batmana, najbardziej ludzkiego i przez to najciekawszego ze wszystkich superbohaterów komiksowych. Od pierwszych kadrów filmu Batman: Początek było wiadomo, że oto do kina opartego na historiach obrazkowych wdarł się huragan świeżości. To, że tw...

Zagłada - Lisa Smedman

Nadchodzi wielkimi krokami

28-02-2005 22:43 | Piotr 'Rebound' Brewczyński | Komentarze: 67
Ekspedycja wysłana w celu ustalenia przyczyn milczenia Lolth rozdziela się. Fanatyczna Quenthel Beanre, przebiegły czarodziej Pharaun, najemnik Valas, piękna Danifae i demoniczny Jeggred mają zamiar wrócić tam, gdzie już raz byli, ale gdzie nie mają wcale ochoty wracać. Oddana Królowej Pajęczych Otc...
D&D Next

D&D Next

Ogólne spojrzenie na nowe D&D

23-01-2013 16:20 | Ninetongues | Komentarze: 67
Wykorzystana grafika pochodzi ze strony Wizards of the Coast i towarzyszy materiałom testowym.   Uwaga!Cała wiedza autora na temat D&D Next pochodzi z dokumentów playtestowych wydawanych nieregularnie przez Wizards of the Coast oraz z dyskusji na forach i blogach autorów oraz testerów. Nie...
Stay Alive

Stay Alive

Elżunia Batory: Historia (Nie)Prawdziwa

11-08-2006 20:56 | Marcin 'Verghityax' Pawłowski | Komentarze: 66
Nigdy nie sądziłem, że przyjdzie mi oglądać w kinie survival horror – i to dosłowny survival horror, podczas którego widz musi przetrwać ataki najstraszliwszych monstrów wyzierających z ekranu. A potworów było w tym filmie bez liku, począwszy od aktorów, poprzez speców od grafiki komputerowej,...
Kroniki mutantów

Kroniki mutantów

No i po co to było?

25-03-2009 18:22 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 66
Tego typu produkcji powinno się zakazać. To już lepiej by było pieniądze przeznaczone na budżet wrzucić do niszczarki, albo zmieszać z obierkami i świnie nakarmić. Oj, by się obżarły prosiaczki, bo – sądząc po nazwiskach w obsadzie – niemało ta szmira kosztowała. Jest rok 2707. Ludzkoś...
Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 - Jarosław Grzędowicz

Pan Lodowego Ogrodu. Tom 3 - Jarosław Grzędowicz

Powieść dychotomiczna

22-11-2009 18:00 | Marcin 'malakh' Zwierzchowski | Komentarze: 66
Na cykl Pan Lodowego Ogrodu składają się dwie przeplatające się opowieści. W trzecim tomie bardzo wyraźnie widać, jak wielkie różnice dzielą te historie. Chociaż rozgrywają się w tym samym świecie, a tłem dla obu są te same wydarzenia, na pierwszy rzut oka można by stwierdzić, że nie tylko są to oso...
Charakternik: Magią i Mieczem

Charakternik: Magią i Mieczem

17-08-2012 00:02 | Bortasz | Komentarze: 66
W tym roku na rynku niespodziewanie pojawił się nowy polski system RPG: Charakternik: Magią i Mieczem. Wiele osób było ciekawych, co zaproponuje gra osadzona w feudalnym świecie, który, już w zapowiedziach twórcy, budzić miał skojarzenia ze średniowieczem. Jak wyszło? Słowem wstępu: ten podręcznik...

Zmiany w systemie d20 wersja 3.5

Narzędzie do konwersji PG 3.0 na wer. 3.5

07-02-2007 02:48 | Marcin 'Llewelyn_MT' Trybus | Komentarze: 65
Poniżej znajdziecie plik, który w pełni konwertuje Podręcznik Gracza dla edycji 3.0 systemu na edycję 3.5, wzbogacając go przy tym o niezbędne dodatki spoza tego podręcznika (między innymi nowe zasady dotyczące funkcjonowania Redukcji Obrażeń). Plik ten (PDF; 122 strony; 1,6 MB) jest przystosowany z...
Oscary 2011 z Polterem!

Oscary 2011 z Polterem!

Oglądaj, typuj i wygrywaj

27-02-2011 21:01 | | Komentarze: 65
Zapraszamy Was na Oscarową noc z Polterem. W miarę wyłaniania kolejnych zwycięzców, będziemy uzupełniać listę. Możecie też spodziewać się mniej lub bardziej poważnych komentarzy na oficjalnym profilu Poltera na Facebooku. Typuj zdobywców statuetek Zapraszamy Was też do wspólnej zabawy w typowani...
Przedpremiera Gry o tron

Przedpremiera Gry o tron

Bez rozczarowania