»

Artykuły

Wyświetlono rezultaty 1-40 z 144.
Kosogłos

Kosogłos

Historia kołem się toczy

09-12-2013 19:16 | Piotr 'Clod' Hęćka | Komentarze: 7
Ekranizacja drugiego tomu trylogii Suzanne Collins trafiła na wielkie ekrany, można więc śmiało przypuszczać, że na popularności filmu po raz kolejny skorzysta sprzedaż książek. W pierścieniu ognia okazało się przyzwoitą kontynuacją, choć bazującą na dokładnie tym samym schemacie co Igrzyska śmierci...
Chill 3rd Edition Quickstart

Chill 3rd Edition Quickstart

Mrożonka na raz

18-12-2016 00:40 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 6
Osoby szukające dobrego systemu RPG utrzymanego w konwencji horroru nie mogą narzekać na niedobór opcji. Oprócz nowych gier ukazują się także kolejne edycje popularnych klasyków, obok pełnych wersji gier z rozbudowaną mechaniką – demonstracyjne quickstarty ze skrótem zasad i scenariuszem wprow...
Dark Heresy: The Apostasy Gambit Trilogy

Dark Heresy: The Apostasy Gambit Trilogy

Gambit opętanego szaleńca

11-12-2016 17:37 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 6
W trakcie sześciu lat swego istnienia pierwsza edycja osadzonego w uniwersum Warhammera 40.000 systemu Dark Heresy dorobiła się sporego zestawu dodatków. Do podręcznika podstawowego dołączył bestiariusz, podręczniki źródłowe, rozwijające rozmaite elementy settingu i systemowej mechaniki oraz zbiory...
Pamięć wszystkich słów. Opowieści z Meekhańskiego pogranicza

Pamięć wszystkich słów. Opowieści z Meekhańskiego pogranicza

Wielce udany powrót do Meekhanu!

27-05-2015 23:20 | Piotr 'Clod' Hęćka | Komentarze: 5
Robert M. Wegner kazał czekać fanom na kolejny tom Opowieści z meekhańskiego pogranicza trzy długie lata. Ale można mu to wybaczyć, bo Pamięć wszystkich słów wciąż trzyma wysoki poziom. Przekonajmy się jednak, czy dorównuje poprzednim częściom. W Pamięci wszystkich słów Wegner powraca do posta...
BioShock: Infinite

BioShock: Infinite

15-02-2013 20:58 | Paweł 'Cursian' Raban | Komentarze: 4
Seria BioShock należy do ścisłej czołówki moich ulubionych tytułów, głównie za sprawą niepowtarzalnego klimatu i wciągającej fabuły. Dlatego też, kiedy zaproponowano mi wyjazd do warszawskiej siedziby Cenegi na trzygodzinną randkę z BioShock: Infinite, nie wahałem się zbyt długo. __________________...
Call of Cthulhu: Reign of Terror

Call of Cthulhu: Reign of Terror

Groza w cieniu gilotyny

09-12-2018 08:40 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 3
Na przestrzeni dekad do rozmaitych edycji Zewu Cthulhu ukazało się niemal nieprzebrane bogactwo przygód i kampanii, spośród których część zasłużyła na status wręcz kultowych. Której ostatecznie należałoby przyznać palmę pierwszeństwa, pozostaje kwestią otwartą, a różni fani systemu mogliby wskazywa...
Akuszer Bogów

Akuszer Bogów

02-02-2017 13:38 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 3
Rozdział 1 Miała spojrzenie drapieżnika dość inteligentnego, by nie polować z głodu, ale z wyrachowania – dla satysfakcji płynącej ze zwycięstwa. Jej twarz prawie nigdy nie zdradzała emocji, a przecież znałam ją na tyle, by wiedzieć, że w jej głowie właśnie przeskakuj...
Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Trzy razy tak?

24-05-2013 10:06 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 3
Są takie serie gier, które najmniejszą nawet wzmianką o kolejnej odsłonie wywołują lawinę dyskusji i spekulacji wśród graczy oraz dziennikarzy. W precyzyjnym budowaniu takiego napięcia specjalizuje się Rockstar, każdą nową informację przekazując niezwykle ostrożnie. Dlatego też nie wahałem się ani c...
 Little Big Fish

Little Big Fish

Smaczne te rybki

21-03-2019 10:10 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 2
Płynęła sobie mała rybka i haps! Zjadła ją średnia. Płynęła sobie średnia rybka i co? Haps! Pożarła ją duża ryba, która poczuła się zbyt bezpiecznie w niewielkim jeziorze. Na to czekał wędkarz, który – haps! – złapał piękną, tłustą sztukę. Tak właśnie działa Little Big Fish! Jakiś czas...
Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia

Wyjątkowi Bohaterowie i Niezwykłe Zagrożenia

W skrócie: OHET

21-10-2018 09:31 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 2
W trakcie ostatnich kilkunastu miesięcy mieliśmy prawdziwy wysyp zbiórek na nowe polskie systemy RPG. Ukazał się Epic World, zbiórka na Sun World niemal czterotnie przekroczyła zakładany próg, sukcesem zakończyły się także kampanie na wydanie Słowian i drugiej edycji Iron Space. Innym systemem ufun...
Przedrzeźniacz

Przedrzeźniacz

Głos własnego sumienia

31-08-2015 22:15 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 2
Motyw przyszłości ludzkiego gatunku odmalowany na modłę dekadenckiego upadku cywilizacyjnego nie jest pomysłem nadmiernie oryginalnym. Mimo to dość często bywa podejmowany zarówno w literaturze, jak i kinematografii z rodzaju fantastyki naukowej, każdorazowo udowadniając, iż wśród mił...
Bramy światłości. Tom 1

Bramy światłości. Tom 1

Wielki powrót anielskich zastępów

06-02-2017 14:46 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 1
Fani cyklu Zastępy anielskie doczekali się w końcu kontynuacji przygód ukochanej bandy anielskich i diabelskich drani. Zobaczcie, czego można spodziewać się po lekturze. Królestwo ponownie stoi w obliczu poważnego kryzysu, bowiem anielska podróżniczka i odkrywca Sereda w trakcie jednej ze swych wyp...
Komiksowy Listopad 2016

Komiksowy Listopad 2016

Przegląd najciekawszych zapowiedzi

29-10-2016 19:35 | Camillo | Komentarze: 1
Komiksy są bardzo fajnym, ale niezbyt tanim hobby – szczególnie w Polsce, gdzie serie zeszytowe należą do rzadkości, a na półkach lądują głównie wydania zbiorcze i kolekcjonerskie. Aby nie zostać bankrutem, należy rozważnie planować zakupy. Dlatego w naszych comiesięcznych przeglądach prezentu...
Panika

Panika

Pan się nie boi

04-10-2013 00:13 | Łukasz 'Qrchac' Kowalski | Komentarze: 1
O Panice usłyszałem już jakiś czas temu, ale nie przywiązywałem do niej zbyt wielkiej wagi. Ot, po prostu kolejna książka do listy. Moje nastawienie zmieniło się dopiero podczas spotkania z Grahamem Mastertonem na tegorocznym Pyrkonie – w końcu nie często motywem napisania książki jest przybli...
Labirynt

Labirynt

Labirynt snów i wspomnień

20-04-2019 09:34 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Chyba większość z nas miała w dzieciństwie wyimaginowanego przyjaciela. Takiego, do którego w chwilach słabości, choroby albo nawet w czasie wolnym można się było zwrócić. Takiego, który był powiernikiem najskrytszych tajemnic i najwierniejszym towarzyszem. Z czasem wyimaginowany przyjaciel mus...
Doom Pipe #2

Doom Pipe #2

To się nie nudzi

10-05-2019 15:45 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 0
Drugi zeszyt Doom Pipe przenosi czytelnika w przedziwną rzeczywistość, w której kryminał noir styka się z żydowskim folklorem, i w okres czechosłowackiego triumfu technologicznego. Emet to oparta na legendzie o golemie historia, w której zblazowany detek… rabin przybywa na miejsce zbrod...
Doom Pipe #1

Doom Pipe #1

Maleństwo, a cieszy

14-04-2019 14:13 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 0
Zaledwie 16 stron i aż dwie historie – Henryk Glaza, autor m.in. doskonałego Tylko spokojnie, przygotował naprawdę ciekawy drobiazg dla fanów komiksu. W tej broszurze znajdziemy dwie nowelki o różnej tematyce. Pierwsza, Wymiana, to klasyczna w swojej budowie opowieść o zaprzedaniu duszy diabł...
Arboretum

Arboretum

Piękny ten ogród!

04-04-2019 08:46 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Wyobraźmy sobie park idealny: z mnóstwem alejek ulokowanych pomiędzy przepięknymi, kolorowymi drzewami. W takim arboretum można by spacerować i relaksować się całymi godzinami. Można też samemu zaprojektować takie miejsce. Co prawda przy stole za pomocą kart, ale to zawsze coś. Ładniutkie i kompakt...
Klaus

Klaus

Zabawki i wilki

04-04-2019 21:02 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Nazwisko Granta Morrisona na okładce to promocja sama w sobie i wielu czytelnikom w zupełności wystarczy, żeby sięgnąć po komiks, nawet jeśli tematyka nie leży w kręgu ich zainteresowań. Klaus pokazuje, że w tym podejściu jest sporo słuszności. Tym razem bohaterem opowieści Morrisona został tytułow...
Stolemë

Stolemë

Kamieniem go, kamieniem!

21-04-2019 09:04 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Mity i legendy to bardzo popularne źródło inspiracji dla wielu twórców, w tym także projektantów planszówek. Dominują oczywiście bogowie olimpijscy i gdzieś na dość odległej pozycji meldują się gry czerpiące z rodzimych wierzeń oraz legend. A już kaszubskie stolemy to zupełne novum w świecie planszó...
Oczy uroczne

Oczy uroczne

05-03-2019 20:35 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Był już wczesny wieczór, kiedy z klatki schodowej dobiegł odgłos zatrzaskującej się z hukiem bramy. Paczka po czipsach już dawno leżała na podłodze, razem z pustym pudełkiem po pizzy hawajskiej i na wpół opróżnioną butelką lemoniady, a koza w szaliczku grała razem z Michałką w wyścigi samochodowe. I...
Tikal

Tikal

Wielki powrót klasyka

10-08-2015 13:36 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Staruszek Tikal powrócił! Zwycięzca prestiżowej Spiel des Jahres z roku 1999 otrzymał nową szatę graficzną, a biorąc pod uwagę czas, jaki upłynął od premiery, dla wielu graczy ten tytuł to w pewnym sensie nowość. A czy równie atrakcyjna jak w momencie premiery przed szesnastu laty? Poniżej spróbujem...
Odrodzenie (wydanie zbiorcze) #4: Ucieczka do Wisconsin

Odrodzenie (wydanie zbiorcze) #4: Ucieczka do Wisconsin

Zmartwychwstanie przekracza granice

24-05-2019 20:46 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0
Wydawnictwo Non Stop Comics kazało fanom serii Odrodzenie czekać długie miesiące na kolejny tom zbiorczego wydania cyklu. W końcu jednak trafił on do rąk czytelników, przynosząc dalsze perypetie mieszkańców śnieżnego Wausau – zarówno żywych, jak i zmartwychwstałych. Czy warto było czekać prawi...
Mroczne plany

Mroczne plany

Jakaś wyblakła ta ciemność

14-03-2019 13:42 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Chyba niewielu komiksowych artystów wypracowało sobie w Europie taką markę, jak Milo Manara. Włoch zapracował na swój status, będąc obecnym w branży już od pięćdziesięciu lat. Czego więc można było się obawiać sięgając po Mroczne plany? Erotyzm w komiksach to specjalność zakładu włoskiego twór...
My Hero Academia. Akademia bohaterów #4-8

My Hero Academia. Akademia bohaterów #4-8

Szkolne i pozaszkolne perypetie młodych herosów

30-03-2019 23:20 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
My Hero Academia. Akademia bohaterów nie zwalnia tempa, zarówno w kontekście rozwoju fabuły, jak i jeśli chodzi o prędkość, z jaką zdobywa nowych fanów. Manga po raz kolejny uplasowała się w ścisłej czołówce najlepiej sprzedających się w 2018 roku tytułów w Japonii, a i na zachodzie historia autorst...
Koniec zxxxanego świata

Koniec zxxxanego świata

Niby koniec, ale jakby dopiero początek

07-03-2019 19:22 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
W komiksowym światku nie brak twórców, którzy mimo wielu lat pracy w branży nigdy nie sięgali po odważniejsze formy czy trudniejszą tematykę. Jest też liczne grono autorów rozpoczynających swe kariery właśnie od poważniejszych fabuł. Charles Forsman należy do drugiej grupy i już w debiutanckim Końcu...
Pathfinder: Shattered Star – The Asylum Stone

Pathfinder: Shattered Star – The Asylum Stone

Krwawa groza w mieście osobliwości

13-03-2019 08:47 | Tomasz 'Radnon' Cybulski | Komentarze: 0
Po wyprawie do rozległych podziemi położonych pod starożytnym monumentem wzniesionym ku czci najpróżniejszej z Władczyń Run, kampania Shattered Star zmienia oblicze i rzuca graczy do miasta Kaer Maga, jednej z najbardziej unikatowych metropolii w całym Golarionie. Do trzeciej części Roztrzaskanej G...
Spektrum

Spektrum

O czym śnią androidy?

18-02-2019 19:52 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Łzy Mai, pierwszy tom cuberpunkowej serii Czarne Światła, to kawał dobrej literatury fantastycznej. Interesująca fabuła, realistyczni, rozbudowani psychologicznie bohaterowie i złożony, barwny świat oferowały dużo pozytywnych wrażeń podczas lektury. Czy Spektrum, druga cześć cyklu, jest równie udana...
Poszukiwacze Isztar

Poszukiwacze Isztar

Wyznawcy wierniejsi od bogów

27-03-2019 23:34 | Tomasz 'Radnon' Cybulski | Komentarze: 0
Zmiany w boskich panteonach to dla mieszkańców Faerunu rzecz prawie, że powszednia. Bogowie przychodzą i odchodzą, giną w walce, łączą się ze swymi sojusznikami lub są wchłaniani przez wrogów. Zwykle wyznawcom nie zostaje nic jak tylko przyjąć nowy stan rzeczy, ale czasem zdarzają się wyjątki. Jedn...
Przeciąg w drzwiach

Przeciąg w drzwiach

Podróż sentymentalna

21-02-2019 18:00 | Katarzyna 'Dea' Mikołajczewska | Komentarze: 0
Kultowy w niektórych kręgach Kwintet czasu powraca, by w nowej odsłonie spróbować podbić serca czytelników. W drugim tomie cyklu spotkamy starych bohaterów, nowych sojuszników i poważne problemy do rozwiązania. Jednak czy da się wejść drugi raz do tej samej rzeki? Charles Wallece nagle oś...
Szara siostra

Szara siostra

Hogwart: wersja dla mniszek skrytobójczyń

09-03-2019 16:47 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Z każdym kolejnym cyklem Mark Lawrence zdaje się łagodnieć: karierę pisarza rozpoczął od brutalnego i kontrowersyjnego Rozbitego Imperium, następnie napisał lżejszą pod względem atmosfery, osadzoną w tym samym świecie trylogię Wojny Czerwonej Królowej, aby wreszcie poprzez Czerwoną siostrę rozpocząć...
Wbrew naturze #3. Odrodzenie

Wbrew naturze #3. Odrodzenie

Dramatycznie za krótko

18-03-2019 16:13 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 0
Spotkanie z serią Mirki Andolfo było krótkie, ale intensywne. Dwa tomy budowały podwaliny pod kulminacyjny moment akcji, który w trzecim wezbrał, napęczniał, pękł… i nie zrobił na nikim wrażenia. Przypomnijmy sobie, na czym stoimy. Drugi album zakończył się dość dramatycznie – Les...
Valeria: Wioski

Valeria: Wioski

Valeria po raz trzeci

09-06-2019 10:37 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Wioski to już trzecia pozycja ze świata Valerii, która w jednym pakiecie trafiła do rąk graczy. Dwie pierwsze, czyli Karciane królestwa oraz Wyprawy, okazały się zupełnie przyjemnymi karciankami. Czy Wioski również zapewniają interesującą rozgrywkę? Sprawdziliśmy! Isaias Vallejo najpierw wymyślił b...
Bukiet

Bukiet

Komponowanie pięknych bukietów

25-03-2019 09:05 | Agnieszka 'jagnamalina' Bracławska | Komentarze: 0
Nachodzi już taka chęć, aby zająć się uprawą kwiatów, ale niestety to jeszcze nie ta pora. Dlatego zaciekawiła mnie gra od wydawnictwa Nasza Księgarnia o tytule Bukiet, w której będziemy mieli możliwość komponowania nieziemskich bukietów. Za cudny Bukiet odpowiedzialny jest projektant&n...
Adeptka

Adeptka

04-02-2019 06:15 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Obserwowałam dwie tańczące postaci, wirujące, wymieniające ciosy w upalnym i dusznym poranku na pustyni. Piach pod ich stopami przesypywał się i wzbijał w obłoki, niewielkie tumany kurzu od czasu do czasu zasłaniały mi widok, gdy dwie osoby nieustannie ciskały w siebie czarami. Przyglądałam się ich...
Runaways #1

Runaways #1

Nie taka wielka ucieczka

23-02-2019 11:58 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Marvel nie opiera się tylko na wielkich i znanych markach pokroju X-Menów, Spider-Mana lub Avengersów – w jego długiej historii ukazało się też wiele tytułów o mniejszej skali, poświęconych postaciom spoza pierwszej ligi. Jednym z nich jest wydany kilkanaście lat temu komiks Runaways...
Dwór szronu i blasku gwiazd

Dwór szronu i blasku gwiazd

Dla spragnionych rodzinnego ciepełka

28-01-2019 20:41 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Dwór skrzydeł i zguby, trzeci tom cyklu Dwór cierni i róż zamknął pewien etap opowieści o nieśmiertelnych, pełnych sprzeczności, magicznych fae. Zakończył niektóre wątki, inne pozostawił otwarte, niosąc ze sobą zapowiedź kontynuacji. Dwór szronu i blasku gwiazd nosi numer 3,5 i został zapowiedziany...
Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne

Dynia i jemioła. Nietypowe historie świąteczne

Jadowska w świetnej formie

04-03-2019 20:26 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Aneta Jadowska ani myśli porzucać wykreowane przez siebie uniwersum, zaś fani Dory Wilk, Nikity i Witkacego (oraz całej masy postaci pobocznych) nie mają powodów do narzekań. Choć bowiem kolejne cykle powieściowe dobiegają końca, to ich bohaterowie co jakiś czas goszczą w opowiadaniach. Niedawn...
Plaga mieczy

Plaga mieczy

Zbędny przystanek na drodze ku celu

02-01-2019 20:32 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Poziom cyklu o Czerwonym Rycerzu autorstwa Milesa Camerona jest nierówny: tom pierwszy był dobry, drugi – w najlepszym razie przeciętny, a trzeci tylko (lub aż) niezły. Czwarta powieść z serii, Plaga mieczy, kontynuuje ten trend, gdyż niestety znów mamy do czynienia z książką negatywnie odstaj...
Na styku ciała i duszy

Na styku ciała i duszy

Debiut mocno nieudany

05-01-2019 16:16 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Na tylnej okładce książki czytamy, że jest to "Polska odpowiedź na Wojnę światów". Można się z tym zgodzić, pod warunkiem, że babka w piaskownicy to polska odpowiedź na Mount Everest. Niestety, Na styku ciała i duszy jest pozycją, w której trudno wskazać cokolwiek pozytywnego. Pomysł...
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.