»

Artykuły

Wyświetlono rezultaty 1-40 z 29218.
Publikacja wieści

Publikacja wieści

Jak dodawać, formatować i redagować wieści

22-07-2013 02:13 | Maciej 'Repek' Reputakowski | Komentarze: 0
Niniejszy poradnik zawiera informacje, które przydadzą Ci się podczas publikacji wieści w serwisie Poltergeist. W skład Poltergeista wchodzi wiele działów, więc ważne jest zachowanie spójności w sposobie publikowania materiałów. Dlatego właśnie prosimy o stosowanie się do poniższych wytycznych. Za...

Pytania o strukturę Serwisu

czyli kto jest kim i jak można awansować

20-05-2006 01:37 | Maciek 'starlift' Dzierżek | Komentarze: 0
nie komentowac mi tego, zostaly mi smieci z zeszlego roku, reszte przerobilem, czesc laduje tu, nie czytalem tego, to tylko miejsce gdzie bedzie faq mozecie ewentualnie pytania zadawac.... ----------beta------------- Uprawnienia: Zwykły użytkownik – bez dostępu do forum redakcyjnego, może d...

Małodobry

12-03-2005 23:08 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Kat jest niezbędny, ale nikt nie chce go znać. Drodzy czytelnicy, oto dajemy Wam szansę na całkowicie bezpieczne zbliżenie się do kata. Możecie razem z nami wejść na szafot, obejrzeć tego groźnego człowieka w czerwonym kapturze, z mieczem w ręku i… możecie pozostać żywi. Zajrzeć pod kaptur o...

Zapach szkła

14-03-2005 19:37 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Andrzej Ziemiański już wiele razy obdarował nas wspaniałymi opowiadaniami. Wystarczy wspomnieć „Waniliowe plantacje Wrocławia” czy „Autobahn nach Poznań” (za „Autobahn…” otrzymał nagrodę im. Janusza A. Zajdla). Fantazja autora jest niewyczerpana, a my możemy...

Kroniki Jakuba Wędrowycza

14-03-2005 19:41 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Pierwszy tom przygód Jakuba Wędrowycza - słynnej już postaci stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka.

Czarownik Iwanow

14-03-2005 19:47 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Drugi tom przygów Jakuba Wędrowycza - postaci stworzonej przez Andrzeja Pilipiuka.

Władcy nocy, złodzieje snów

14-03-2005 19:51 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Zaczyna się jak kryminał Chandlera: cyniczny detektyw przyjmuje dziwne zlecenie od zwariowanej, nieprawdopodobnie bogatej starej damy. Sprawa, na pozór już rozwiązana, uruchamia ciąg niespotykanych wydarzeń, które wloką się za bohaterem niczym smród za wiadomą armią. U progu wyjaśnienia zagadki nast...

Kroniki Jakuba Wędrowycza w.II

14-03-2005 19:54 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Drugie wydanie powieści Andrzeja Pilipiuka Kroniki Jakuba Wędrowycza.

Gra o tron

27-05-2006 19:10 | Maciek 'starlift' Dzierżek | Komentarze: 0
Jest to gra bazująca na słynnym cyklu powieściowym R.R. Martina. W trakcie gry gracze przejmuja kontrolę nad jednym z wielkich rodów krainy Westeros i ruszają do boju o Żelazny Tron. W Grze o Tron liczą się nie tylko umiejętności strategiczne ale także zdolności polityczne, gdyż bez zdobycia poparc...

Wilcze gniazdo

14-03-2005 19:58 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0

Historyk - Elizabeth Kostova

W pogoni za Palownikiem

18-02-2006 12:06 | Wojciech 'Wojteq' Popek | Komentarze: 0
Historyka nie sposób było przegapić. Wewnštrz księgarni, na wprost wejœcia, ułożona w misternš piramidkę, czekała na mnie… Gruba, ładnie wydana ksišżka zaintrygowała mnie już samym swoim tytułem. Żaden tam Graal, krzyżowiec czy templariusz. Po sukcesie, jaki odniósł Kod Leonarda da Vinci, półki skle...

Statystyki

28-02-2006 23:45 | | Komentarze: 0
Obecnie serwis znajduje się na etapie niezwykle intensywnego wzrostu popularności i regularnie notujemy kolejne rekordy odwiedzin. Obecnie nasze statystyki prezentują się następująco: Unikalni odwiedzający dziennie tygodniowo miesięcznie 4 200 ponad 23 000 ponad 85 000 Wizyty dziennie...

Reklama w serwisie

07-03-2006 14:57 | | Komentarze: 0
Szanowni Państwo, przedstawiam ofertę reklamową serwisu internetowego Poltergeist, czołowego polskiego wortalu poświęconego fantastyce. Dlaczego warto się u nas reklamować? Reklama w naszym serwisie łączy w sobie pokaźny zasięg (85 tysięcy czytelników miesięcznie) z bardzo korzystną ofertą cenową...

Czekając w ciemności

14-03-2005 20:01 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0

Zajdel 2002

14-03-2005 20:19 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Zbiór opowiadań nominowanych do Nagrody Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla za rok 2001: Maja Lidia Kossakowska Żarna niebios (Fenix 6'2001)Wojciech Świdziniewski Murarze (Science Fiction 3'2001)Andrzej Ziemiański Autobahn nach Poznań (Science Fiction 2'2001) (opowiadanie nagrodzone)Andrzej Ziem...

Polter Code - co to jest i jak tego używamy?

07-03-2006 21:56 | Maciek 'starlift' Dzierżek | Komentarze: 0
Tyle znalazłem na forum. Jak jest coś więcej/inaczej prosze wpisać w komentarzach. Dopiszę do tego helpa z przykładami itp. zwykly cytat, np. z ksiazki - cytat tytul, np. filmu, gry - tytul [/img] - obrazek podpis[/img] - obrazek z podpisem [title]srodtytul[/title] - srodtytul, jakis wyroznion...

Cała kupa wielkich braci

14-03-2005 20:26 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0

Weźmisz czarno kure...

14-03-2005 20:32 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Trzeci tom opowiadań Andrzeja Pilipiuka o Jakubie Wędrowyczu.

Achaja - tom 1

14-03-2005 20:40 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0

Prawo śmierci

14-03-2005 20:46 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Oto Idalgo, mistrz miecza i łapacz bandytów, staje przed wyzwaniem, które przerasta wyobraźnię każdego śmiertelnika... Czy odnajdzie swoje przeznaczenie w walce z nieludzkim przeciwnikiem? Czy mistrz miecza jest człowiekiem? Czy przepowiednia mówi prawdę... Wojna jest tylko preludium. Przed kil...

Kuzynki

14-03-2005 20:49 | Jędrzej 'bukins' Bukowski | Komentarze: 0
Młoda kobieta niespodziewanie odkrywa tajemnicę rodzinną. Kuzynka jest niezwykle podobna do prababki, której portret wisi w muzeum. Zbieg okoliczności? Dlaczego kobieta wyglądająca na dwadzieścia lat ma tak bogate doświadczenie, a o carskiej rosji mówi jak o dniu wczorajszym? Czy tynktura długowiecz...

Omen 666

11-03-2006 18:08 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
Remake legendarnego horroru z 1976 roku. Młodemu małżeństwu umiera syn, tuż po porodzie. Maż, chcąc uchronić żonę przed tym ciosem, zgadza się na zaadoptowanie innego noworodka - Damiena. Nie wiem jednak, ze przyszedł on na świat o szóstej godzinie, szóstego dnia, szóstego miesiąca i jest Antychryst...

Czerwony Kapturek - prawdziwa historia (Hoodwinked)

15-03-2006 12:39 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Czerwony Kapturek - prawdziwa historia opowie nam, jak to było naprawdę z tą dziewczynką, która szła do babci z koszykiem pełnym wiktuałów. Okazuje się, że sprawa ma drugie dno, zarówno babcia nie jest tak niewinna jak by się to mogło wydawać, a i wilk nie jest do końca taki zły. Wszystko wyj...

Nieodebrane połączenie (Chakushin Ari)

15-03-2006 12:38 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Na przyjęciu dzwoni komórka Yoko. Co dziwne, telefon odgrywa nieznany jej dzwonek, jakąś dziwną melodię. Na wyświetlaczu widnieje napis "Jedno nieodebrane połączenie". Nieodebrane połączenie z... jej własnym numerem. Czas połączenia: trzy dni naprzód. Yoko ma na poczcie głosowej jedną wiadom...

Hostel

15-03-2006 12:41 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Amerykański horror opowiadający o dwóch przyjaciołach: Paxtonie i Joshu, którzy wraz z nowo poznanym Olim przemierzają tereny naszego południowego sąsiada – Słowacji. Oczywiście, jak można było się spodziewać, początkowo uznają, ze odnaleźli istny raj na ziemi, wszak poznali miejscowe n...

Zostań (Stay)

15-03-2006 15:05 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Pewnego dnia do gabinetu Sama Fostera - znanego nowojorskiego psychiatry - przychodzi student, mający dziwne, prorocze wizje i oświadcza iż odbierze sobie życie za trzy dni, w swoje 21 urodziny. Lekarz postanawia za wszelką cenę uratować chłopaka i wybiera się w niebezpieczną podróż w głąb je...

V jak Vendetta (V for Vendetta)

15-03-2006 15:13 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Ekranizacja kultowego komiksu Alana Moore'a. Przyszłość. W Anglii, będącej świeżo po wyniszczającej wojnie, panuje totalitaryzm. Walczy z nim V - charyzmatyczna postać w białej, porcelanowej masce. Planuje wysadzić siedzibę Parlamentu, przejąć kontrolę nad stacjami radiowymi i wezwać do ogóln...

Dżungla (The Wild)

17-05-2006 12:44 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Animowany film w klimatach Madagaskaru. Opowieść o losach młodego lwa Ryana, mieszkającego w nowojorskim zoo, który niespodziewanie zostaje wysłany do Afryki. Na ratunek wyruszają jego przyjaciele: lew, żyrafa, niezbyt rozgarnięta anakonda, zwariowana wiewiórka oraz miś koala, który ma dosyć...

Silent Hill

11-05-2006 22:00 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Film oparty na serii gier wideo oraz opowiadań Nicolasa Boukhriefa i Christophe'a. Shanon umiera. Jeje matka - Rose - wyrusza z nią w podróż do tajemniczego miasteczka Silent Hill, gdzie mieszka tajemniczy uzdrowiciel, który może pomóc dziecku. Na miejscu Shanon zostaje porwana, zaś jej matka...

Kod da Vinci (The Da Vinci Code)

11-05-2006 21:59 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Ekranizacja głośnej powieści Dana Browna. W Luwrze dochodzi do morderstwa, ofiarą jest kustosz muzeum - Jacques Sauniere. Ciało odnaleziono w bardzo nietypowej pozycji. Wezwano harwardzkiego wykładowcę i speca od symboli - Roberta Langdona - który ma za zadanie rozwikłać znaczenie pozostawion...

Omen 666 (The Omen)

11-05-2006 21:51 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% A gdy dopełnią swojego świadectwa, Bestia, która wychodzi z Czeluści, wyda im wojnę, zwycięży ich i zabije. Dla wielu słowa z Apokalipsy Św. Jana są zapowiedzią przerażającej przyszłości, inni uważają wszak, że to fragmenty historii, jaka ożyje w naszych czasach. Znaki - jak twierdzą - są...

Przysięga (Wújí)

11-05-2006 22:01 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% "Kiedy już przyjmiesz swoje przeznaczenie, nic nie będzie mogło go zmienić, chyba że czas popłynie wstecz, wiosną nastanie zima, a umarli zmartwychwstaną." - bogini Manshen. Przysięga. Czy jako ludzie możemy sami kształtować nasze życie według własnej woli, zgodnie z naszymi pragnieniami, c...

Mit (Shenhua)

23-05-2006 15:41 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Archeolog Jack i naukowiec William są na tropie największej tajemnicy w historii Chin - są blisko odnalezienia mitycznego maluzoeum pierwszego cesarza. Na trop naprowadziło ich odkrycie w Dasarze w Indiach starożytnego miecza z czasów dynastii Qin oraz magicznego klejnotu, który pozwala na po...

Straszny dom (Monster House)

11-05-2006 22:03 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Dwunastoletni DJ Walters, znajdujący się właśnie w przejściowym okresie swojego życia - między dzieciństwem a dojrzewaniem - ma zdecydowanie za dużo wolnego czasu i nieustannie myśli o tym, że w znajdującym się po drugiej stronie ulicy, domu starego pana Nebbercrackera dzieje się coś dziwnego...

Apocalypto

11-05-2006 22:03 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Wielką cywilizację można pokonać od zewnątrz, dopiero gdy ulega rozkładowi od wewnątrz. Will Durant Łapa Jaguara – młody wojownik z plemienia zamieszkującego dżunglę, doświadcza dramatycznych zmian w życiu swoim i swoich współplemieńców. Odwieczny porządek harmonijnej egzystencji zos...

Kobieta w błękitnej wodzie (Lady in the Water)

11-05-2006 22:03 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Cleveland Heep (Paul Giamatti) starał się uciec od tego świata, zaszywając się wśród przepalonych żarówek i zepsutych urządzeń bloku Cove, którym się opiekował jako dozorca. Jednak pewnej nocy, która zupełnie odmieni jego życie, Cleveland odnajduje jeszcze kogoś, kto także ukrywa się wśród pr...

Sin City 2

11-05-2006 22:04 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Robert Rodriguez i Frank Miller po raz drugi podejmują się ekranizacji komiksu Sin City. Tym razem za podstawę scenariusza posłużył album Damulka warta grzechu. Koncentruje się on na wcześniejszych losach Dwighta McCarty'ego. Utrzymuje się on z robienia zdjęć z ukrycia. Spokój zakłóca pojawi...

Po rozum do mrówek (The Ant Bully)

11-05-2006 22:04 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Biedny dziesięciolatek, Lucas Nickle (Zach Tyler Eisen), nie może się odnaleźć. Niedawno wraz z rodziną przeniósł się do nowego miasta i nie udało mu się jak dotąd z nikim bliżej zaprzyjaźnić. O ból głowy przyprawia go nastoletnia siostra, Tiffany (Allison Mack), a i rodzice (Cheri Oteri i...

Blood & Chocolate

11-05-2006 22:05 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% Ekranizacja książki Annette Curtis Klause. Opowieść o kobiecie - wilkołaku, która zakochuje się w człowieku... Oficjalna strona Zwiastun: High Medium Low

Plaga (Reaping, The)

11-05-2006 22:05 | Piotr 'Nasstar' M. | Komentarze: 0
%DANE% What Hath God Wrought? Główna bohaterka, grana przez Hilary Swank, traci swoją wiarę w Boga, po tym, jak jej rodzina została zabita. Staje się najlepszą na świecie specjalistką w obalaniu mitów. Jednak pewnego dnia przybywa do małego miasteczka w Louisianie, które zostało rzekomo nawiedzone...
ZAMKNIJ
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.