»

Artykuły

Wyświetlono rezultaty 29161-29200 z 29222.
Fałszywy Pieśniarz

Fałszywy Pieśniarz

15-10-2019 19:40 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Kruchy mrugnął do Idy, po czym ruszył dziarsko w stronę namiotu. Podążyła jego śladem z wyraźnym ociąganiem. Stąpała po mokrych liściach jak po topniejącym lodzie przekonana, że lada moment wydarzy się coś, co już na zawsze zmieni jej wyobrażenie o tym miejscu. I rzeczywiście, już po kilku krokach...
Dotyk Ognia

Dotyk Ognia

Wilkołaki kontra pradawni

24-08-2019 16:03 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Mercedes Thompson (a tak właściwie już Hauptman) po raz kolejny pakuje się w kłopoty. Po wampirach, nieludziach, duchach i fae, zadziera z należącymi do rady Szarych Panów pradawnymi. Jednak czy Patricii Briggs udało się uniknąć wtórności w opisywaniu kolejnego nadnaturalnego konfliktu? Wilkołaki z...
Nienawidzę Baśniowa #3: Grzeczna dziewczynka

Nienawidzę Baśniowa #3: Grzeczna dziewczynka

Gertrude w końcu w domu?!

07-09-2019 17:35 | Joanna 'Shadov' Walczak | Komentarze: 0
Druga część Nienawidzę Baśniowa –​ Fujowy żywot  – pozostawiła po sobie mieszane uczucia. Zielonowłosa Gertrude pomimo swoich starań niewiele zbliżyła się celu, jakim jest powrót do domu. I wyglądało na to, że tej sytuacji zbytnio nic nie zmieni. Ale czy na pewno? Pomimo...
Ego

Ego

Jak dobrze mnie znasz?

24-09-2019 08:30 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Czasem myślimy, że kogoś znamy. Ale czy na pewno? Czy wiesz, co twój przyjaciel lub członek rodziny myśli o niedzielach niehandlowych? Albo o Donaldzie Trumpie? Albo o... kalesonach? Gry imprezowe mają to do siebie, że są lekkie, proste i przyjemne, a jednocześnie potrafią zaskoczyć. Ego tylko potw...
Zaginiony Klucz

Zaginiony Klucz

Poszukiwania wymagające wyobraźni

14-10-2019 07:22 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Jedenaście kafli, a jeden z nich jest kluczem, którego szukacie… Czy podpowiedzi, jakie otrzymacie, pozwolą wam znaleźć ten właściwy? Zaginiony Klucz to gra kooperacyjna, w której uczestnicy muszą znaleźć wśród 11 kafli jeden właściwy – tytułowy klucz. Jeden z gracz...
The Witcher: Easy Mode

The Witcher: Easy Mode

Próba Traw

04-08-2019 00:39 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0
Jedną z bardziej wypatrywanych premier ubiegłorocznego GenConu była wydana wspólnie przez R. Talsorian Games i CD Project Red erpegowa adaptacja Wiedźmina, a raczej The Witchera, w większym stopniu niż z literackiego pierwowzoru, czerpała ona bowiem z komputerowej gradaptacji. Jednak to nie odejści...
Magia niszczy

Magia niszczy

Teść z piekła rodem

02-08-2019 21:08 | Daga 'Tiszka' Brzozowska | Komentarze: 0
To już siódmy tom opowieści o Katde Daniels. Fani wiedzą już więc, że duet autorów zawsze dostarcza to, na co czekają czytelnicy – i rzeczywiście, po lekkim spadku formy w Magii wskrzesza, po raz kolejny dostajemy doskonałą opowieść o ratowaniu świata.  Poprzedni tom...
Vei #2

Vei #2

Trochę inny koniec bogów

04-09-2019 20:53 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Czym byłaby mitologia skandynawska bez Ragnaröku, tego epickiego finału, na który szykował się każdy mieszkaniec Asgardu? Jego przedstawienie samo w sobie było źródłem inspiracji dla wielu twórców, w tym także dla szwedzkiej scenarzystki Sary Elfgren. Vei nie ma możliwości odwrotu – z ni...
Reszta świata #1

Reszta świata #1

Przekraczając wzgórza i doliny

27-08-2019 09:30 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Blurb Reszty świata zawiera jedynie skromne pytanie o zachowanie człowieczeństwa podczas walki o przetrwanie. Poczyniona w ten sposób obietnica fabularna zostaje spełniona na kartach komiksu. Niestety z marnym skutkiem. Historia rozpoczyna się pod koniec wakacji w miasteczku Cazeaux. Maria wraz z d...
To: Rozdział 2

To: Rozdział 2

Rozdział drugi, ostatni

05-09-2019 14:31 | Justyna 'Junia' Zarudzka | Komentarze: 0
Kiedy dokładnie zło pojawiło się w Derry? Trudno powiedzieć. Wiadomo jednak, że co 28 lat wychodzi na żer, by zabijać, porywać i siać zniszczenie. Wtedy właśnie jest najsilniejsze i tylko wtedy można spróbować je odnaleźć i pokonać. Od wydarzeń przedstawionych w filmie To minęło 27 lat. Członk...
Adeptka

Adeptka

Duma i uprzedzenie i magia

27-09-2019 19:10 | Aleksandra 'yukiyuki' Cyndler | Komentarze: 0
Otwierająca cykl Rachel E. Carter o Czarnym Magu powieść Pierwszy rok była nieskomplikowanym, ale całkiem przyjemnym zabijaczem czasu dla młodszych czytelniczek, którym nie przeszkadza zbytnia naiwność czy schematyczność lektury. Zobaczmy co prezentuje sobą Adeptka, drugi tom serii. Zanim przejdzie...
Grass Kings (wyd. zbiorcze) #3

Grass Kings (wyd. zbiorcze) #3

Dobro jednostki czy ogółu?

27-08-2019 14:53 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Dla Królestwa Traw wybiła czarna godzina. Osadę wyrzutków obległy federalne siły, zaś pośród mieszkańców grasuje psychopatyczny morderca. Czy Bruce oraz Robert staną na wysokości zadania i zdołają ocalić osadę? Czy ich przeciwnik, szeryf Humbert, dopnie swego i zetrze niewielką komunę z powierzchni...
WFRP: If Looks Could Kill

WFRP: If Looks Could Kill

Spójrz mi w oczy...

18-08-2019 19:56 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0
Podręcznik podstawowy do czwartej edycji systemu Warhammer Fantasy Roleplay przynosi wszystko, czego można potrzebować do rozgrywania sesji. Znajdziemy w nim zasady tworzenia i rozwoju postaci, kompletną mechanikę, solidny opis fragmentu świata i całkiem obszerny bestiariusz. Niektórzy mogliby jedn...
Winter Witch

Winter Witch

Nastrojowa bajka na dobranoc

21-08-2019 00:00 | Tomasz 'Radnon' Cybulski | Komentarze: 0
Charakterystycznym elementem pierwszych powieści osadzonych w świecie Pathfindera była obecność autorów doskonale znanych fanom literackich odsłon innych erpegowych settingów ze szczególnym uwzględnieniem Zapomnianych Krain. Doskonałym przykładem tego trendu jest Winter Witch, druga książka z cyklu...
Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości

Dice Settlers: Osadnicy z krwi i kości

4X w godzinę

06-08-2019 21:00 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Magia Kickstartera trwa, a wraz z nią materializują się marzenia autorów o wydaniu własnej – często nawet kolejnej – gry planszowej. Wie coś o tym Dávid Turczi, który już kilkukrotnie przekonał graczy do swoich pomysłów, czego dowodem jest między innymi Dice Settlers. Madziar...
Oblivion Song. Pieśń otchłani #2

Oblivion Song. Pieśń otchłani #2

Przed odpowiedzialnością nie uciekniesz

19-09-2019 10:33 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Ludzie lubią odkrywać nieznane: dzielni żeglarze potrafili przebyć bezmiar oceanów, kosmonauci postawili stopy na srebrnym globie, zaś Nathan Cole przedarł się przez osnowę rzeczywistości wprost w objęcia nieznanego świata. Co więcej, zrobił to wielokrotnie! Czy jednak czyni to z niego bohatera? Na...
Kemet – Set

Kemet – Set

Jeden na wszystkich, wszyscy na jednego

12-08-2019 18:44 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Dzięki modułom zawartym w rozszerzeniu Ta-Seti rozgrywka w Kemecie stała się jeszcze ciekawsza, ale to drugi suplement wywraca zabawę do góry nogami. Przed wami Set! Tym razem nie mamy do czynienia ze zbiorem modułów, jak miało to miejsce w przypadku Ta-Seti, lecz jednym dużym rozszerzeniem, jakie...
Logo

Logo

Wiedzieć znaczy wygrywać

15-09-2019 09:59 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Gra jako lokowanie… praktycznie wszystkiego? Można na to tak patrzeć, jednak chcąc nie chcąc każdy z nas zna jakieś marki, loga czy firmy. A jak dobrze? To właśnie sprawdzi ta pozycja. Logo to planszowa gra towarzyska, której opakowanie przypomina upstrzoną dziesiątkami reklam tablicę ogłosz...
Fabryka smoków

Fabryka smoków

Genetyka, źli ludzie i dzielni twardziele

04-09-2019 19:23 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Pacjent zero zaprezentował czytelnikom Joe Ledgera i jego oddział specjalny WDN, któremu udało się powstrzymać muzułmańskich terrorystów przed uwolnieniem wirusa zmieniającego ludzi z zombie. Jednak w porównaniu z nowym zagrożeniem, zombie wydają się całkiem przyjemnymi osobnikami… ...
Kandydatka

Kandydatka

07-08-2019 21:04 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Darren cicho się zaśmiał. Jego śmiech był jak woda – odgłos strumienia spływającego po skale, niski i nieśpieszny. Jedwabisty. Pewny siebie. – Ryiah, chyba nie sądzisz, że zdołasz mnie pokonać? Złapałam się pod boki. – Skąd wiesz? Przecież nigdy wcześniej nie walczyliśmy. &ndas...
Riese

Riese

Mniej metra w metrze

26-08-2019 20:56 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Po ciepło przyjętych Otchłani i Wieży wydanych w ramach uniwersum Metra 2033, kolejna powieść Roberta J. Szmidta ukazała się pod szyldem Metra 2035. Co to oznacza w praktyce? W Riese powracają starzy znajomi – Remer (niegdyś Czarny Skorpion, zwany też Nauczycielem i Pamiętającym) i Iskra. Tym...
Tokyo Ghoul:re #06-09

Tokyo Ghoul:re #06-09

Wojna na dwóch frontach

18-09-2019 08:30 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Jesteśmy już na półmetku opowiadanej w Tokyo Ghoul:re historii, w związku z czym nie tylko wszyscy najważniejsi bohaterowie zostali już wprowadzeni (a w przypadku niektórych, powrócili) na scenę, ale też otrzymujemy coraz więcej odpowiedzi na pytania stawiane od dawna przed czytelnikami. Jak się jed...
Wsiąść do Pociągu: Polska

Wsiąść do Pociągu: Polska

Podróże między Bugiem a Odrą i od Bałtyku po Tatry

02-10-2019 14:54 | Joanna 'Taun_We' Kamińska | Komentarze: 0
Czy będzie jakaś przesada w twierdzeniu, że Wsiąść do Pociągu kradnąc serca graczy, zdobyło status ikony gier familijnych? Myślę, że nie. Ale chyba każdy miłośnik tej gry marzył, aby móc ustawić wagony na trasach między Odrą a Bugiem i pomiędzy Tatrami a Bałtykiem. Uwaga, ta chwila właśnie nadeszła!...
Toy Story 4

Toy Story 4

Ostatnia misja

09-08-2019 14:26 | Jan 'gower' Popieluch | Komentarze: 0
Mijają lata i pokolenia, a dzieci wciąż potrzebują zabawek – by zabić nudę, tworzyć pasjonujące historie, a nawet odnaleźć bezpieczeństwo w pełnej strachów ciemności. Chociaż kształty i materiały bywają różne, najwyższy cel zawsze pozostaje ten sam. Andy urósł, wyjechał na studia, a swoją kol...
We. The Revolution

We. The Revolution

Osądzając Robespierre'a

23-09-2019 17:38 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Kilka lat temu Paper, Please – "symulator" inspektora imigracyjnego – skradło serca rzeszy fanów elektronicznej rozrywki. Lucas Pope przypomniał wszystkim, że nie potrzeba ogromnego budżetu i graficznych fajerwerków, aby wciągnąć graczy na długie godziny i zapewnić angażującą e...
Osadnicy: Królestwa Północy

Osadnicy: Królestwa Północy

Wieczne imperium

15-08-2019 12:04 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Osadnicy: Narodziny Imperium od lat świecą triumfy na planszówkowej scenie. Przyniosły masę branżowych nagród i wyróżnień, ogrom sprzedanych egzemplarzy, kilka dużych dodatków, a w końcu także wykreślankę i swego rodzaju kontynuacja w postaci Królestw Północy. Cz pomysł okazał się gratką&n...
Pathfinder: Shattered Star – The Dead Heart of Xin

Pathfinder: Shattered Star – The Dead Heart of Xin

Fabularne przyśpieszenie

25-09-2019 08:28 | Tomasz 'Radnon' Cybulski | Komentarze: 0
Po wyprawie do krainy sennych koszmarów bohaterowie Roztrzaskanej Gwiazdy wracają wreszcie do Magnimaru, gdzie mogą zakosztować życia słynnych poszukiwaczy przygód i zdobywców jednego z najpotężniejszych artefaktów w historii Golarionu. Żadna sielanka nie trwa jednak wiecznie. Finałowe części oficj...
Wzlot i upadek D.O.D.O.

Wzlot i upadek D.O.D.O.

Nieśmieszna satyra i pozbawiona fantazji fantastyka

03-09-2019 20:13 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Moje relacje z twórczością Neala Stephensona są skomplikowane: choć Cykl Barokowy oraz Peanatema były bez wątpienia świetne, to już podczas lektury Reamde mało nie zwariowałem z frustracji. Wciąż jednak tli się we mnie nadzieja, że Amerykaninowi ponownie uda się napisać powieść, która mnie...
Toporiada #13

Toporiada #13

Tu być trzeźwym nie wypada

15-09-2019 21:01 | AdamWaskiewicz | Komentarze: 0
Na mapie erpegowych konwentów znajdziemy takie, które wychodząc od skromnych początków wyrosły na prawdziwych tytanów, śmiało rywalizując z imprezami kierowanymi do fanów znacznie popularniejszych rozrywek. Nie brakuje takich, które po obiecującym starcie zginęły w pomroce dziejów, nie doc...
Pustka: Ewolucja

Pustka: Ewolucja

Finał bez przytupu

15-10-2019 19:50 | Michał 'von Trupka' Gola | Komentarze: 0
Pierwszy tom Pustki miał swoje momenty, jednak jego wady sprawiały, że lektura ciągnęła się niemiłosiernie. Drugi natomiast został napisany znacznie sprawniej, nawet jeśli bez fajerwerków. Po cichu liczyłem, że tendencja wzrostowa się utrzyma, jednak Ewolucja mnie rozczarowała, utrzymując przeciętny...
Hero Realms: Zestawy bohaterów i Talie bossów

Hero Realms: Zestawy bohaterów i Talie bossów

Przed wyruszeniem na smoka należy zabrać dodatki

28-08-2019 21:56 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Od pierwszych zapowiedzi polskich edycji dodatków do Hero Realms minęło wiele miesięcy. Po licznych przesunięciach premiery, zakończeniu działalności Games Factory i przejęciu licencji przez IUVI Games wyczekiwanie wreszcie dobiegło końca. Powrót na sklepowe półki podstawowej wersji Hero Realm...
Tyler Cross #3: Miami

Tyler Cross #3: Miami

Rzucić to wszystko i wyjechać na Florydę?

03-10-2019 12:58 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
W trzecim tomie serii Tyler Cross wybiera się do Miami, lecz bynajmniej nie po to, aby godzinami wygrzewać się na słońcu i sączyć drinki z parasolkami. Na Florydę przywiodła go własna forsa, którą ktoś postanowił sobie przywłaszczyć. A to nie wróży nic dobrego. Odebranie długu to dopiero początek a...
Storm #7: Zabójca z Eribanu. Ogary Marduka

Storm #7: Zabójca z Eribanu. Ogary Marduka

Lodewijk w mistrzowskiej formie

01-10-2019 22:29 | Balint 'balint' Lengyel | Komentarze: 0
Storm nie zwykł odpoczywać. Przemierzając Pandarwię musi stawić czoła przedziwnym istotom oraz niezwykłym przeciwnościom losu. Musi też pamiętać, że jest personą incognito. Tymczasem były astronauta jest coraz bardziej rozpoznawalny, co oznacza kłopoty. Mnóstwo kłopotów. Przypadek rządzi wszystkim,...
The Goon (wyd. zbiorcze) #2

The Goon (wyd. zbiorcze) #2

Zbir w chińskiej dzielnicy

30-09-2019 13:17 | Marcin 'Karriari' Martyniuk | Komentarze: 0
Pierwszy tom The Goon najtrafniej można określić jako niewymagającą, lecz bardzo dobrą rozrywkę z porządną dawką czarnego humoru. Czy drugi tom utrzymuje wysoki poziom? Ponownie czytelnicy dostają ponad 400 stron przygód Zbira, jego kumpla Franky'ego i rywalizacji o władzę w półświatku przestęp...
Kandydatka: fragment 2

Kandydatka: fragment 2

19-08-2019 20:53 | Tomasz 'Asthariel' Lisek | Komentarze: 0
Niepokój wypełniał każdą moją chwilę po przebudzeniu się w trakcie czternastu długich dni, gdy jechaliśmy do północno-zachodniej twierdzy Ferren’s Keep. Większość podróży byłam pogrążona w rozmyślaniach, patrzyłam na mijane pola i koryta rzek. W obliczu nasilających się ataków rebeliantów, n...
Ziemi tej nie opuścisz

Ziemi tej nie opuścisz

Brutalnie, wulgarnie i ciekawie

18-09-2019 21:25 | Henryk Tur | Komentarze: 0
Owslanki wspólnie z plemieniem Wotan wkraczają na ziemie zwane Badlandami. Ich mieszkańcy to lud okrutny, który w dodatku jest bardziej zaawansowany cywilizacyjnie od wędrowców. Każdy dzień w tej krainie to śmiertelne niebezpieczeństwo… Pierwszy tom cyklu Watsona, Umrzesz, kiedy umrzesz, epa...
Stanisław Moniuszko

Stanisław Moniuszko

U prząśniczki siedzą...